12 реалій світу, які дивні для нас

Культурний шок відчуває кожен турист, який, не розуміючи звичаїв і традицій нової країни, потрапляє у незручні й безглузді ситуації. Тому перед кожною подорожжю корисно прочитати про тамтешні звичаї й на хвилинку уявити себе мешканцем краю, куди ви збираєтеся.

Щоб наші читачі були у всеозброєнні, ми в Тутка зібрали 12 реалій планети, які для нас звучать дивно. Набираємося нових знань! А вкінці статті розкажемо, чому німецькі дівчата не носять ботфортів. Дочитайте до цього моменту, буде цікаво.

1. Сингапурці висушують білизну на бамбукових палицях

Така яскрава місцева ізюминка одразу впадає в око туристові. Замість звичних шнурків для білизни сингапурці розвішують одяг на бамбукових тростинах. Зараз можна побачити пластикові модифікації такого застосунку, але погодьтеся — незабутнє видовище.

2. Турки готують десерт із курячої грудинки

Така страва — візитівка Туреччини, і як її полюбляють гурмани! З традиційного дієтичного м’яса курки, перемеленого на фарш, додаючи молоко, рис і корицю творять десертний шедевр. Такий вид пудингу називається тавук-гексу.

3. Японські вулиці не мають назв

Вулиці не мають назв, вони позначені цифрами, а квартали — секторами. Європейському туристові така система може здатися дивною, але насправді, кілька хвилин вивчаючи карту, ви легко знайдете потрібну адресу. Набагато легше, ніж у багатьох знайомих країнах.

4. Індійський душ

У побуті цієї країни склалося своє, усталене розуміння душу і ванни. Найперше, душ — це розкіш багатіїв, а звичайні індуси звикли митися за старим дідівським способом — “відра і горнятка”. Така традиція виникла через нестачу води й жорстку її економію, тож звично індійці зачерпують воду горнятком і зливають її на себе.

Дивно, але ванна в Індії вважається страшенно негігієнічною процедурою: індійці не допускають варіанту митися у стоячій воді.

5. Скандинавські вікна не мають штор

Вікна деяких країн Центральної Європи (Франція) та скандинавських держав не мають на своїх шибках… штор. Тобто, ваші сусіди спокійно можуть побачити, чим ви займаєтеся вдома. Але, повірте, в менталітеті цих людей не закладено бажання підглядати за вами, адже вони цінують особисті кордони й не мають права втручатися у ваше особисте життя.

6. Бразилія: висвітлення замість епіляції

Бразилійки здивують вас тим, що намагатимуться зберегти м’якенький пушок на ногах, тоді як всі красуні іншої частини світу понад усе намагаються від нього позбутися. Так, прекрасна стать Бразилії покриває шкіру ніг спеціальним висвітлювачем для волосся, щоб укріпити його. І може проводити таку процедуру у всіх на очах навіть на пляжі.

7. Франція зберігає молоко за кімнатної температури

Ультрапастеризоване молоко звичне для французів, воно не потребує зберігання на холоді, тому спокійно стоїть купами посеред магазину. Нам воно дивне на смак.

8. Нідерланди славляться найкрутішими сходами

Такий інтер’єр — звичний для Нідерландів. Причина його проста: будинки, яким щовесни загрожувала повінь, будували вузькими й високими. І, відповідно, сходи доповнювали стрімкий дизайн.

9. Південна Корея і табу на червоні ручки

Якщо необережно обрати колір ручки й написати привітальну листівку чи побажання червоним кольором, корейці вас не зрозуміють: такий відтінок письма свідчить, що людина вже… померла. Зверніть увагу на цей момент.

10. Колумбійці п’ють гарячий шоколад зі шматочком солоного сиру

За свідченнями туристів, такий напій надзвичайно смачний! Дивне смакове поєднання здивує і вас.

11. Офуро чи японські ванни

Офуро — традиційні японські ванни, котрі спочатку виготовлялися з дерева, та зараз існують їх варіянти з пластику та нержавійки. Процес приймання ванни у Японії — це ціле мистецтво, в ньому бере участь по черзі уся сім’я: людина попередньо миється у душі (щоб не забруднити воду для інших членів сімейства), заходить вже чистою у воду і зачиняє зверху кришку. Так зберігається тепло.

12. Вікна на Кубі — без скла

Причин такому явищу декілька:

  • бідне місцеве населення не може дозволити собі такої розкоші;
  • на вікнах влаштовують ставні, тож кімната постійно провітрюється;
  • через низький рівень злочинності ви нічим не ризикуєте — злодії до вас не залізуть

Бонус: Німки не носять ботфортів

Для них це — моветон. Дівчата та жінки в Німеччині асоціюють з жінками у ботфортах славнозвісну героїню “Кралечки” Джулії Робертс. Або туристку, яка не знає про місцеві традиції.

Які цікавинки інших культур відомі вам? Поділіться ними з усіма нами.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел