in , , ,

12 таємниць харчових продуктів, невідомих для нас

Щодня по телевізору можна побачити дослідження та перевірки якості продукції, яку ми споживаємо. І вже починаєш хвилюватися: те молоко неякісне, це масло некорисне, а про солодощі взагалі мовчимо. Нас намагаються всіляко обманути й за будь-яку ціну змусити купити саме їх товар.

Тутка знає, що на полицях магазинів є багато якісних, хороших товарів. І провів свою розвідку. Навчимося купувати правильну і корисну їжу.

1. Гідрогенізована олія шкідливіша за найжирніше сало

Така олія не розчиняється в організмі, як звичайна соняшникова, а через свій надмірний вміст жиру забиває судини й осідає на них. Невисока вартість дозволяє виявити цей продукт у кукурудзяних пластівцях, напівфабрикатах і крекерах.

2. До пармезану додають дерев’яну целюлозу

Щоб сир не злипався. Лікарі кажуть, що в таких додатках немає нічого поганого: наш організм не перетравлює такі волокна.

3. Знежирене молоко таке популярне, бо воно вигідне для виробника, але не для нас

Насправді, знежирене молоко не таке вже й корисне, це більше хитрий маркетинговий трюк: ви купуєте його, а жир ще використовується у виробництві морозива та інших молочних продуктів. Одним пострілом вбили двох зайців.

4. Чіпси викликають звикання через свій специфічний смак

Математик, який розробляв формулу чіпсів, назвав її “точкою блаженства”: до цього товару додаються сіль, цукор, жир та спеції в такій збалансованій кількості, що смаку майже не відчутно. Саме ці речовини впливають на зони мозку, які відповідають за задоволення, і ми знову купуємо упаковки цих хрустких картопляних шматочків.

Було розроблено навіть хруст, який подобається покупцям. Щоб його досягти, чіпси обсмажують за певної температури.

5. Печиво без цукру та яєць набагато шкідливіше за звичайний шматок торту

Ви уявіть, як може триматися купи випічка, яку називають “веганською”? Щоб спекти таке печиво чи інші ласощі, виробники додають до складу синтетичні згущувачі, крохмаль і пектини. Без них вона просто розвалиться. Тож чи не краще з’їсти шматок корисного домашнього бісквіту?

6. Листя салату обробляють спеціальним розчином, щоб ви хотіли його придбати

Чому листя салату в магазині хрумтить більше, ніж те, котре ви щойно зірвали з грядки? Бо його обробили пропіленгліолем — специфічною речовиною, яка не дає продукту зігнити, додає хрумкості та утримує на його поверхні вологу.

7. Виробники наповнюють продукти штучною “клітковиною”

Fiber (англ.) – харчові волокна

Така клітковина має побічні ефекти. Якщо вона природнього походження, то, звісно, корисна для організму, а штучний її замінник ризикує здуттям живота. Такі речовини, зазначені на упаковці, як інулін та мальтодекстрин, свідчать про наявність саме штучних волокон у продукті.

8. Соки в пакетах = стільки є цукру, як у газованих напоях

Лікарі попереджають: пити готовий сік з упаковки варто не частіше, ніж один раз на тиждень. І, варто згадати, що декотрі з них, через великий вміст глюкози, стають навіть корисними, а це чорничний та гранатовий.

9. “Безглютенові” продукти корисні не всім

Люди, яким справді шкодить глютен, одразу на нього зреагують, але їх дуже мало. Натомість іншим всім він дуже потрібен — глютен покращує мозкову активність і не впливає на стрункість і фігуру.

10. Кокосове масло в минулому було паливом, а сьогодні стало супер’їжею

Саме кокосове масло дешеве у виробництві, затрат на його виготовлення майже не йде. Та до сьогодні наукою ще не до кінця підтверджено, чи насправді цей продукт знижує рівень холестерину.

11. Великі місткості з кавою дешевші, та не призначаються для домашнього зберігання

Насправді великі пакування кавових зерен призначені для барів та ресторанів, а для домашнього використання радимо обирати менші її варіанти. Чому? Кавові зерна швидко втрачають свій аромат.

12. Нестандартна форма яйця розповість про хворобу чи погане харчування курки

За зовнішнім виглядом яйця можна скласти враження про здоров’я курки, яка його знесла.

Жорсткі крапочки свідчать про погане харчування тварини, повздовжні борозни — несучка хворіла на бронхіт, а вицвіла шкаралупа — курка була старою.

Бонус: Фрази-приманки, вони ж фрази-пастки, якими продавці вас приваблюють і обманюють

  • Органічний. Жоден офіційний документ не допускає використання такої позначки. Така ініціатива виключно за виробником.
  • Низькокалорійний. Такі продукти мають бути майже втричі менш калорійні за звичайні, а різниці у складі між ними — жодної.
  • Без трансжирів. Товар все одно може мати жири у своєму складі.
  • Легкий. Такі продукти, на думку покупця, мали б мати менше калорій, та насправді звичайний продукт просто розводять водою й додають згущувачів. І продають дорожче.
  • Збагачений вітамінами. Таке “збагачення” зазвичай незначне й не замінить усіх вітамінів, які вам потрібні.
  • Мульти зерновий. Чарівними такі хлібці чи печиво не стають: до них просто додали, окрім пшениці, ще й ячменю.

А як ви робите покупки? Чи уважно вивчаєте етикетку кожного продукту? Розкажіть нам у коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

20+ особливостей французів, які дивують всіх туристів

Перевіряємо 10+ кулінарних лайфхаків з Інтернету