12 уроків від людини, яка навчилася прокидатися о 4:30 ранку

Мотивуюча історія для тих, хто хоче навчитися рано вставати, але їм ніяк це не виходить.

Пропонуємо вам прочитати історію Філіпе Кастро Матоса (Filipe Castro Matos), який привчив себе прокидатися о 4:30 ранку за 21 день.

2 квітня я кинув собі новий виклик. Завдання було простим: 21 робочий день я повинен був прокидатися о 4:30 ранку. Я вже звик прокидатися рано (о 6 годині ранку майже щодня), але на цей раз я хотів зайти ще далі. Я хотів перевірити себе і дізнатися свою межу.

І в той же час я прагнув поділитися своїми досягненнями з іншими людьми, щоб вони змогли наслідувати мій приклад. Також я хотів спростувати деякі хибні уявлення, за якими суспільство сліпо іде услід.

Я вирішив дотримуватися такого режиму тільки в робочі дні, тому що вихідні та свята – це окрема розмова. Звичайно, деякі справи я не встигаю зробити в будні, тому доводиться переносити їх на суботу-неділю, але в основному вихідні – це час для розваг і нічних гулянок.

Так, звичайно, я б міг дотримуватися такого режиму і кожного дня, але в такому випадку я би порушив свій життєвий баланс. Так як я планував продовжувати прокидатися так само вранці і після 21 дня, це перетворилося б на справжні тортури, а не на перевагу.

Чому саме 21 день? Ну, я спирався на стару як світ ідею доктора Максвелла Мальца, який стверджує, що для того, щоб сформувати нові звички, вам необхідно рівно 21 день. Я не знаю, чи працює це насправді, мені просто потрібно було поставити мету.

У мене є одне правило, якого я намагаюся дотримуватися: завжди поставити собі конкретну мету, тому що тільки таким чином ти зможеш зрозуміти, вдалося чи не вдалося тобі досягти того, чого ти хотів.

Якою була остаточна мета всього цього? Збільшення продуктивності. Я хотів взяти від кожного дня  максимально. Я завжди думаю про те, як удосконалити свою роботу, як поліпшити своє життя, і мені подобається усвідомлювати всі деталі і вживати заходів, які допоможуть мені досягти бажаного.

Я завжди знав, що я жайворонок, і моєю метою було вставати ще раніше і простежити, чи збільшить це мою продуктивність.

Отже, що я з’ясував за цей час? Багато всього.

1. Якщо ви хочете щось змінити в житті, вам потрібна підтримка

Це допоможе вам не зійти з поставленого шляху, коли у вас з’явиться (а воно неодмінно з’явиться) бажання все кинути. Я вирішив поділитися своїми спостереженнями з друзями і знайомими в Facebook. Я знав, що мені необхідно було розповісти про це комусь, адже це додатковий стимул рухатися до бажаної мети.

Коли про вашу нову звичку дізнаються люди, вони зацікавляться, будуть давати запитання. Найкорисніше – ви будете боятися показати свою слабкість, і вже одного цього достатньо, щоб не кинути почате. Тим більше мені хотілося запалити когось ще своєю ідеєю. Звичайно, я розумів, якщо у мене не вийде, то це не буде трагедією, але думка про те, що мій приклад можуть наслідувати інші люди, допомагала мені рухатися далі.

2. Люди уважні до деталей

Деякі люди вважають такі ранні пробудження не зовсім нормальними, так що мені довелося дуже активно відстоювати свою позицію в коментарях. Люди хвилювалися за мене. Давали багато запитань. І при цьому вони вважали, що самі ніколи не зможуть привчити себе вставати так само рано.

Я вів довгі й осмислені бесіди з людьми, які читали мої публікації, і я вдячний всім, хто відгукнувся. Ці люди змусили мене багато про що задуматися, і ця стаття, яку ви зараз читаєте, багато в чому з’явилася завдяки цим розмовам.

3. Люди не хочуть прокидатися раніше, оскільки думають, що через це вони будуть спати менше

На самому початку багато людей насправді дуже переживали за мене. Більшість запитань зводилося до одного: коли я сплю? Звичайно, я все заздалегідь розпланував.

Я дуже добре знав, скільки часу потрібно моєму організму, щоб виспатися. І так як я змінив час свого пробудження, необхідно було також змінити час, коли я б лягав спати. Для мене це виявилося просто. Щоб виспатися, мені необхідно 6-7 годин і я не збирався спати менше.

Отож, якщо настає 9:30 або 10:00 вечора, то я знаю, що мені пора лягати спати. На мій подив, більшість людей, які запитували мене, коли я сплю, насправді спали набагато менше, ніж я. А я став висипатися набагато краще, ніж раніше.

4. Усуньте перешкоди, які зустрінуться вам на шляху

Люди дуже люблять говорити, що зробити те або те неможливо. Так, звичайно, є певні обставини, які можуть стати перешкодою. Але я вважаю, що багато людей просто-напросто ліниві й не хочуть прикладати зайвих зусиль, щоб поліпшити своє життя. Вони просто пливуть за течією, особливо не замислюючись про свої реальні можливості.

Так, можливо, мені легко говорити, тому що у мене були відповідні умови: я не одружений, у мене немає дітей, моє життя належить тільки мені. Але, з іншого боку, багато що залежало від мого бажання і мотивації.

Якби я жив з батьками, зробити це було б набагато складніше, тому що мені довелося б рахуватися зі своєю сім’єю, з їх звичками і ритмом життя. Отже, я почав цей шлях, заздалегідь переконавшись, що мені нічого не завадить.

Подумайте про все, що заважає вам досягти бажаної мети.

Це стосується не лише бажання раніше прокидатися, а й бажання кинути палити, почати ходити в спортзал або, скажімо, їсти більше фруктів і овочів. Як позбутися від усіх перешкод, які заважають вам досягти мети?

Я знав, що мені знадобиться наступне: повна незалежність, можливість засинати тоді, коли я захочу, можливість не прокидатися серед ночі в холодному поті, усвідомлюючи те, що у мене купа незавершених справ, можливість працювати в будь-якому місці та в будь-який час… На щастя , у мене все це було.

Зазвичай я працюю в стартапах, а це означає, що у мене вільний і гнучкий графік, і саме тому я можу почати працювати о 4:30 ранку. Такий графік дозволяє мені повернутися додому раніше. Крім того, ніхто не залежить від мене і я не залежу ні від кого. І незважаючи на те, що в одному будинку зі мною живуть семеро інших людей, у мене легко виходило так рано лягати спати

5. Ваш фізичний стан дуже допоможе вам

Якщо говорити про сон, то мені дуже пощастило. Я засинаю дуже швидко (в середньому мені потрібно 5 хвилин). Добре сплю (вночі прокидаюся рідко). Ніяких проблем немає і з пробудженням: встаю я відразу після сигналу будильника.

Звичайно, це наслідок мого способу життя: я добре харчуюся, кожен день займаюсь спортом, в моєму житті немає постійних і глобальних турбот. І я вважаю, що більшість людей теж можуть раніше прокидатися, якщо зважаться змінити свій спосіб життя.

Всі зміни починаються з дрібниць, але через кілька тижнів або місяців ви усвідомлюєте користь від всіх цих маленьких змін.

6. Забудьте фразу «Ще 10 хвилиночок»

Багато з нас грішать цим: встають не відразу за сигналом будильника, а відкладають його ще на 10 хвилин пізніше. На щастя, я рідко так робив, а зараз остаточно переконався в непотрібності цієї справи.

Якщо ви хочете прокинутися в певний час, то, будь ласка, забудьте про це вічне «ну ще 10 хвилиночок». Це серйозно вплине на ваш день: ви абсолютно не виспитеся за ці 10 хвилин, до того ж будете відчувати себе більш втомленим, а це вкрай негативно позначиться на ваших справах.

7. Я дуже люблю спати, але моєму організму потрібно лише 6-7 годин, щоб виспатися

Після 6-7 годин сну я вже не можу спати, а просто кручуся в ліжку. Краще встати і зайнятися чимось цікавим і корисним. На тому світі відісплюся.

8. Залишається більше часу на роботу

Після того, як я почав прокидатися о 4:30 ранку, у мене з’явилися зайві дві години, які я міг присвятити роботі. Яким чином? Як я вже говорив вище, я жайворонок і після 6 години вечора не можу зробити нічого особливо корисного, моя продуктивність падає вже в другій половині дня.

Отже, ці дві вечірні години, які я марно просиджував в інтернеті, я переніс на ранок і присвятив роботі. Тепер я міг закінчувати роботу раніше і відпочивати саме тоді, коли мені це було необхідно.

9. У мене з’явився час, щоб розібрати пошту

Як правило, за ці дві години я встигаю відповісти на всі електронні листи і розпланувати свій день. Побачити цифру нуль навпроти папки «Вхідні» о 6:30 ранку – це чудово. Найбільше тішить те, що не кожен може мені відповісти на повідомлення в таку ранню годину. Особливо це стосується Facebook – це найбільш злісний ворог нашого часу. Повідомлення за повідомленням, ми можемо зависнути в листуванні на весь день.

І якщо гарненько подумати, то можна помітити, що більшості людей абсолютно не потрібні негайні відповіді на їхні запитання і нічого страшного не станеться, якщо ви відповісте на листи завтра.

10. З’явилося більше часу на тренування

Я ходив у спортзал і до того, як вирішив рано вставати. Але так як я почав прокидатися о 4:30 ранку, я вирішив додати ще одне тренування в тиждень. До цього мені вистачало занять три рази на тиждень, але тепер цього недостатньо: мені необхідно 4-5 тренувань.

У цьому мені допомагають ранні пробудження: я не приходжу на тренування втомленим, як це зазвичай бувало раніше. Плюс до всього в зал я йду з почуттям виконаного обов’язку – я вже встиг попрацювати дві години.

11. Новий погляд на світ

Мої ранні пробудження дозволили мені помітити ті деталі в навколишньому світі, на які раніше я практично не звертав уваги.

Вирушити на пробіжку або прогулянку, поки сонце ще не зійшло – все це було неможливо раніше, коли я жив за стандартним графіком.

12. І звичайно ж, потрібна сила волі, щоб перебудувати свій режим дня

Якщо у вас немає сили волі, то більш ніж ймовірно, що ви не витримаєте. Тренуйте свою силу волі, вчіться домагатися бажаного.

Зрештою, якщо ви дійсно захочете, то ніхто не зможе зупинити вас!

За матеріалами