13 народів розповіли про свої рецепти щастя. Ходімо і ми навчимося від них чогось нового

Народи та країни різняться не тільки мовами й валютою, але і менталітетом і культурою. Цінності, типові правила поведінки і поводження впливають на життя взагалі та визначають ставлення до щасливого і гармонійного життя.

Тутка дізнався, як щастя розуміють в різних країнах світу та поділиться з вами цією інформацією.

1. Італія

Прагнення італійців стильно одягатися, справляти гарне враження і брати від життя все лягло в основу їх національної філософії щастя під назвою bella figura. Дослівно це словосполучення можна перекласти як «прекрасний вигляд». Щоб випробувати щастя по-італійськи, смакуйте моменти життя: виходячи на прогулянку, вивчайте довколишній світ; насолоджуйтеся кожним шматочком їжі; вибираючи, що вдягнути, поквапно продумуйте образ аж до найдрібніших деталей.

2. Ірландія

“Креік” — почуття спільності, приналежності до групи, спільноти, яке в країні кельтів дуже цінують. Ірландці дуже товариський народ, полюбляють збиратися з друзями на футболі та організовувати вечори з піснями під гітару.

3. Швеція

Шведи прагнуть до мінімалізму та усвідомленого споживання. Шведського щастя досягти не так вже й важко: достатньо мати скромний гардероб і носити його кілька сезонів; облаштовуючи квартиру, купувати тільки найнеобхідніші та функціональні предмети інтер’єру; а також вживати просту і корисну їжу.

4. Індія

В Індії цінують такі якості, як гнучкість і винахідливість. Місцеві жителі вміють поглянути на старі речі під незвичним кутом, тому для них легко змайструвати з підручних матеріалів щось абсолютно приголомшливе, та й «зварити кашу з нічого» для індійців завжди можливо здійснити. Звичайно, частково так склалося через життя в умовах обмеженого простору, але такі ноу-хау знадобляться будь-якій людині. Щоб стати щасливим по-індійськи, намагайтеся шукати нестандартні рішення, стикаючись зі складними завданнями на роботі або у творчості.

5. Туреччина

У Туреччині цінують неквапливість і безтурботність. «Кейф» – слово, яке використовують тут для опису щастя, і перекласти його можна як «легку пристрасть до млосності». Щоб наблизитися до турецького відчуття гармонії, можна, нікуди не поспішаючи, прогулятися по березі моря або посидіти на балконі з чашкою кави.

6. Японія

Любов японців до природності дала початок філософії щастя під назвою «вабі-сабі». Жителі Країни сонця, що сходить, дуже бережливо ставляться до старих меблів і потрісканого посуду й не визнають штучно зістарені предмети посуду та інтер’єру. А думка про те, що досконалість криється в недосконалості, висловилася в кінцугі — мистецтві реставрації: як шрами підкреслюють індивідуальність людини, так і тріщини на посуді роблять річ унікальною і особливою. Щоб відчути себе причетним до японського щастя, досить склеїти розбиту вазу і перестати маскувати подряпини й облуплену фарбу на давньому дерев’яному столі.

7. Шотландія

Шотландці цінують свою культуру. Вони із задоволенням гуляють по середньовічних замках й куштують їжу, зварену за народними рецептами, що передаються з покоління в покоління. Якщо ви хочете випробувати щастя по-шотландськи, більше подорожуйте по рідній країні, детально знайомлячись з її традиціями і звичаями.

8. Швейцарія

У швейцарців є ціла ідеологія, пов’язана з відчуттям щастя, і названа вона на честь тенісиста Роджера Федерера. Ця філософія має звучну назву «федерерізм». В країні альпійських лугів найперше цінують точність та порядок. На думку мешканців Швейцарії, щоб стати щасливим, потрібно досягти успіху. Якщо досягнення цілей в роботі та хобі приносить вам задоволення, ви можете гордо називати себе федерерістом.

9. Данія

Хоча жителів Данії не назвеш відчайдушними трудоголіками, до роботи у них сформувалося особливе ставлення. У данській мові навіть є спеціальне слово — «арбайдсглю», яким можна охарактеризувати щастя і радість від праці, а також усвідомлення себе як гарного працівника. Щоб пережити ці почуття, радимо не ставитися до роботи як до рутини і сприймати себе як цінного співробітника, чий внесок в розвиток компанії дійсно важливий.

10. Гаваї

На Гаваях з давніх часів заведено жити дружно і спільно, поважаючи одне одного, тепло відноситися до рідних та близьких. Для місцевих жителів бути щасливим — це найперше віддавати: так, хочете пережити щастя по-гавайськи — робіть радісними всіх довкола себе.

11. Норвегія

Норвежці дуже високо цінують затишок і тепло. Для них вечірка неможлива без вовняних пледів і в’язаних шкарпеток. А щоб зігрітися зсередини, мешканці країни фйордів і вікінгів п’ють какао. Прагнення до такого комфортного відпочинку позначається словом «козеліг». Як можна здогадатися, досягти норвезького щастя зовсім не важко: варто запастися атрибутами, що створюють домашню атмосферу, і влаштувати свято для сім’ї та друзів.

12. Уганда

Напевно ви пам’ятаєте веселу пісню «Хакуна Матата» з популярного мультфільму про Тимона і Пумбу. Ця фраза в перекладі означає «життя без проблем» і покладена вона за наріжний камінь в основі філософії щастя жителів Уганди. У цій африканській країні прагнення «забути турботи і тримати хвіст пістолетом» є своєрідним девізом. Щоб наблизитися до цього позитивного відчуття, варто сміятися хоча б 1 раз на 2 години і відлякувати негативні думки веселими танцями.

13. Франція

Французи звикли жити за принципом «менше і повільніше». Тут люблять приділяти час спогляданню і не прагнути встигнути все й відразу. Якщо вам близька романтична Франція, можливо, вам вдасться відшукати щастя в безтурботному проведенні часу. Відкладіть усі справи, замовте в кафе круасан і чашечку кави та насолоджуйтесь пейзажем за вікном. Рідше виходьте в гіпермаркети і не навантажуйте себе важкими сумками. Краще купуйте найнеобхідніше в невеликих магазинчиках.

А що потрібно для щастя особисто вам? Подорожі чи просто обійми коханої людини? Розкажіть про ваше розуміння щастя нам.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел