in , ,

13 неймовірних фактів про космос, які видаються чистою вигадкою

Всесвіт ще настільки не вивчений, що кожен новий факт про нього змушує серце завмирати, а рука тягнутися до Ґуґлу.

Тутка відшукав 13 вибухових фактів про космос, які доведуть, що нам є ще що вивчати.

1. “Космічна дзиґа” робить до 716 поворотів за секунду

Найшвидшим предметом у Всесвіті визнано потужну космічну дзиґу. Ця зірка, яка є ще дуже важкою, щосекундно здійснює 716 обертів. Якщо виразити її вагу людськими мірками, то 1 шматок цієї зірки завбільшки як цукринка, важив би 1 млрд тонн.

2. Між астероїдами у Поясі астероїдів поміститься 24 окружності Землі

Пояс астероїдів, попри всі побоювання, досить безпечний. Відстань між летючими каменями становить майже 1 млн кілометрів! А наша планета має 40 тисяч км, тобто астероїди знаходяться одне між одним на відстані 24-рьох земель!

3. Колись доба тривала 18 годин

Вчені університету Медісону та Колумбійського університету з’ясували, що 1,5 млрд років тому доба тривала 18 годин. Тривалість доби зумовлена віддалянням чи наближенням Місяця до Землі. Якщо він і надалі буде віддалятися від нас, то ще через 3 млрд років наша доба буде становити 36 годин.

4. Чумацький Шлях має свого брата-близнюка

Це — галактика-двійник нашого Чумацького Шляху. Науковці вважають, що вона більша за свого двійника та знаходиться у південному сузір’ї Павича на відстані 30 млн світлових років.

5. У космосі є планета з алмазів, вартістю $26,9 нонільйонів

За даними вчених, у Всесвіті є планета Янсен, яка знаходиться у сузір’ї Рака. Увесь водень, з якого складена планета, за допомогою енергії її ядра можна перетворити на… алмази. За даними Forbes, така коштовна планета коштує майже 27 нонільйонів доларів (число з 30-ма нулями). Планета ця дуже цікава: один її бік складається з вуглеводної лави, температура її поверхні досягає 2000 ºС, а повний оберт навколо своєї осі (тобто один рік) вона робить за 18 годин.

6. Колись довкола Землі оберталося 60 тисяч медуз

У 1991-му році спеціалісти із NASA відправили в космос медуз: вони помістили їх у пакети з водою, і посприяли їх розмноженню. Неймовірна кількість цих морських істот кружляла в атмосфері нашої планети.

7. Якщо в космосі заплакати — сльози залишаться на обличчі

Через відсутність гравітації поза земною орбітою сльози не можуть скотитися зі щік космонавтів. Рідина назбирується на обличчі й не стікає. Якщо пухир зі слізьми стає надто великим, то перекочується в інше місце.

8. У навколоземному просторі температура вища, ніж у холодильнику

Температура в космосі змінюється від різних факторів: вплив сонячного вітру чи спалахів на Сонці, знаходження на світлі чи на тіні, віддаленість від зірки чи небесного тіла.

Так, температура тут досягає до 10,17 ºС, а це вище, ніж температура вашого холодильника.

9. Марс має на своїй поверхні найбільший вулкан Сонячної системи

Олімп — вулкан на Марсі — справедливо заробив репутацію найвищого: його висота – 27 км, довжина – 600. І на ньому ще й знаходяться вулкани-крихітки.

10. Для космонавтів час минає повільніше

Чим далі ми віддаляємося від Землі, тим слабше наше гравітаційне поле. У слабкій його зоні припливають гравітаційні хвилі, а вони змушують час протікати повільніше.

Пригадайте фільм “Інтерстеллар”: там режисер досить чітко це проілюстрував. Дивно, що біля чорних дір час майже зупиняється.

11. У космосі панує ідеальна тиша

Відбувається це через відсутність повітря — через цей факт навіть вибухи у відкритому просторі відбуваються беззвучно. Людина, яка до цієї тиші може виявитися непідготовленою, може страждати на панічні атаки й галюцинації.

Люди спеціально встановлюють схожі кімнати на Землі, щоб тренувати космонавтів. Та звичайним землянам катастрофічно погано в таких приміщеннях.

12. Металевий сніг падає на Венері

Зонд Magellan на початку 90-тих виявив на Венері дивне покриття. Його поверхня відображала світло.

Спочатку науковці вважали цей покрив покладами руди чи металів, та пізніше вдалося дослідити, що він — металевий сніг. Складався “сніг” із сульфідів бісмуту і свинцю і на планету він потрапляє після вивержень вулкану.

13. Скафандр космонавтів NASA вартує $22 млн

Важить таке чудо техніки до 150 кг і справді вартує таку суму. Та скафандрів астронавтів вистачає не завжди: асоціація щорічно тратить на них $ 200 млн.

Які факти вас вразили? Поділіться своїми думками.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

2 типи мужчин, яким уже “за 50”

Тетяна Чернігівська: “Робіть перерви у навчанні й не бійтеся помилок”