13+ продуктів, про які нам весь час брехали

Не всі виробники бувають чесні з нами. Часом купуючи той чи інший продукт в магазині, ми насправді й не знаємо навіть, з чого він складається.

Тутка зібрав 13+ продуктів, про які нам не сказали всієї правди.

Чіпси

Більшість чіпсів зроблені зовсім не з картоплі, як ми звикли думати. Для виробництва використовується борошно (пшеничне або кукурудзяне) і суміш крохмалю. Як правило, тісто для чіпсів містить не більше 42% картоплі. А яскравого і «природного» смаку досягають за допомогою смакових добавок.

Є й інші виробники, які використовують справжню картоплю. На 1 велику пачку припадає близько 2 середні картоплини. Тут важливо знати те, що такий продукт обкладається великим податком, а отже, чіпси зі справжньої картоплі будуть коштувати недешево.

Сир для бутербродів

Більшість сирів (бутербродні, натерті або скибочками) насправді не завжди містять… сир. Щоб заощадити і спростити процес, деякі виробники замінюють молоко  білком сироватки або пальмовою олією. Такий товар вже буде не сиром, а сирним продуктом, але на етикетці про це можуть не написати.

  • Справжній сир обов’язково повинен робитися з натурального молока і не містити рослинного жиру.
  • Сир з додаванням пальмової олії при нарізанні починає кришитися. А якщо натиснути, то залишиться заглибина і виділиться рідина. В такому сирі, зазвичай, немає натуральних смакових добавок.

Продукти в банках

На товарах, які продаються в банках, як правило, великим шрифтом вказуються загальна вага товару і трохи нижче – маса основного продукту. При виробництві й упаковці товару дозволяється відхилення від основної маси на певне значення (для кожного продукту різне). І це відхилення часто падає в меншу сторону.

Сирний соус

Якщо соус називається сирним, це зовсім не означає, що в його складі міститься сир. В основному всі соуси мають однакову основу, а яскравого і специфічного смаку добиваються за допомогою ароматизаторів і смакових додатків, які можуть бути натуральними лише частково.

Кондитерські вироби

Різні кондитерські вироби з начинкою, такі як круасани або булочки, наповнюються начинкою лише наполовину, а то і зовсім по краях шляхом уприскування. Зрозуміло, виробники роблять це з метою економії. А покупець, сподіваючись отримати багато смачної начинки, як зображено на упаковці, залишається практично ні з чим.

Шоколад з горіхами

«Дуже багато горіхів» – такий напис красується на більшості плиток шоколаду. Насправді в звичайній плитці, як правило, всього 3-5 горіхів, які можуть бути подрібнені або частково замінені більш дешевими сортами. Підміни ви не відчуєте, а коштувати такий шоколад буде в 2-3 рази дорожче.

Нагетси

Хоч нагетси і називають курячими, м’яса курки в них не так багато. Річ в тому, що суміш для класичних нагетсів складається з курячого фаршу тільки на 50%. Решта 50% – це соя і яловичина.

Розчинна кава

Що б не говорили в рекламі, але розчинна кава не може бути на 100% натуральною. Так, її роблять з натуральних зерен, які подрібнюють і обробляють гарячою водою. Потім перетворюють на порошок (розчинна кава), в гранули (гранульована) або заморожують і висушують (сублімована). Але в результаті цих процесів кава втрачає велику частину свого смаку й аромату. Цей «недолік» виправляють за допомогою ароматизаторів.

Холодний чай

Холодний чай роблять з чайного екстракту. Спочатку заварюють, потім висушують, отримуючи в результаті порошок, який буде перевозитися і знову розводитися водою. В результаті при розливанні самого чаю в баночці може бути менше 1%, а решта – це цукор, вода і ароматизатори.

  • Якщо ж в складі зовсім немає слів «екстракт чаю», отже, в пляшці знаходиться звичайна вода, яку зробили схожою на чай за допомогою різних добавок.
  • У холодному чаї немає свіжих листочків і натуральних ягід – в ньому використовують ароматизатори (не завжди натуральні).

Вершкове масло

Не всі продукти з написом «вершкове масло» дійсно ним є. Склад натурального масла лаконічний: незбиране молоко і вершки. Якщо на упаковці продукту немає цих компонентів, то перед вами, найімовірніше, маргарин. Ще справжнє вершкове масло ніколи не кришиться і не пристає до ножа, якщо його лише вийняли з холодильника.

Заморожені продукти

При продажі будь-яких заморожених товарів вкрай важлива вага продукту. Тому, щоб підвищити ціну, деякі маркетологи додають до упаковки воду, яка може становити до 50% ваги товару. А в деяких випадках, крім води в упаковці можуть перебувати інші неїстівні складові. В результаті самого продукту може залишитися всього 25-35%.

Вода з пляшки

У більшості випадків мінеральна пляшкова вода, яку ми купуємо – звичайнісінька вода з-під крана. Якою б не була назва, на зворотному боці етикетки дрібним шрифтом можна знайти напис: «З джерела центрального водопостачання». Завдяки багатоетапному очищенню кількість корисних елементів в такій воді зводиться до нуля.

Картопля фрі

Виробники часто використовують техніку візуалізації і порівняння. Наша психіка влаштована таким чином, якщо перед нами три різні за об‘ємом упаковки, ми виберемо середню. Однак в більшості випадків середня і велика – одне і те ж.

Наприклад, не всі знають, але в деяких ресторанах швидкого харчування різниця між великою картоплею фрі та середньою лише в упаковці. А іноді трапляється так, що в середній пачці може виявитися навіть більше картоплі.

Бонус:

Новий «більший» формат менший за звичайний

№1

№2

За матеріалами