13 психологічних трюків, які допоможуть вам впоратися з тривогою

Допомагає всім!

Тривожні розлади є одними з найпоширеніших психічних хвороб, які дуже недооцінюються. Мільйони людей страждають від тривожності, але ті, хто з нею не стикався, не можуть уявити собі, що це таке.

Awareness Act повідомляє, що тільки в США налічується близько 40 мільйонів дорослих людей з тривожними розладами. Ці розлади мають найрізноманітніші форми — двох однакових не буває. Якщо ви з ними стикалися, ви знаєте, як це.

На щастя, психологи розробили розумні прийомчики, які дозволяють перехитрити мозок і попередити лавину стресу.

Ось 13 таких хитрощів:

1. Занотовуйте свої почуття.

Так, записуйте. Зберігати ці записи чи ні — справа ваша. Можете їх спалювати, можете формувати з них щоденник, але головне — виливайте свої почуття на аркуші паперу.

2. Проводьте час з домашнім улюбленцем.

Ви здивуєтеся, наскільки корисно проводити час з улюбленою домашньою твариною! Ви відчуєте себе більш розслабленими і любленими. Зв’язок між вихованцем і господарем неймовірно сильний.

3. Смійтеся.

Сміх — прекрасний спосіб дозволити своєму організму випустити те, що накопичилося в душі. Здається дивним, але це працює, чесне слово! Спробуйте!

4. Говоріть про себе добре.

Якщо ви говорите про себе гидоту, то і почуватися будете не краще. Хочете менше тривожитися — вселяйте собі позитивне ставлення до себе. Це допомагає в різних ситуаціях.

5. Дихайте усвідомлено.

Коли ви починаєте втрачати самовладання, зверніть увагу на дихання. Дихайте глибоко. Дозвольте диханню розслабити вас.

6. Медитуйте.

Зробіть перерву і помедитуйте. Медитація дозволить вам очистити думки і розслабитися. А це допоможе побачити все під іншим кутом.

7. Спостерігайте, але не засуджуйте.

Спостерігайте за своїми думками і всім іншим без осуду. Чим більше ми себе засуджуємо, тим більше завдаємо шкоди. Ви повинні підбадьорювати себе, а не втоптувати в багно.

8. Зосередьтеся на дійсному моменті.

Зосереджуйтеся на теперішньому, а не на минулому чи майбутньому. Живіть реальною миттю, наскільки це можливо. Працюйте над цим щодня.

9. Розмальовуйте.

Купіть собі розмальовку — і вперед! Підберіть малюнки собі до смаку і дозвольте собі розслабитися. Цілком можливо, це сподобається вам ще більше, ніж подобалося в дитинстві.

10. Використовуйте заспокійливу візуалізацію.

Подумайте про когось або щось дороге для вас. Полетіть подумки в далекі місця. Дозвольте своїм думкам хоча б на мить відійти від навколишньої дійсності.

11. Пориньте в музику.

Музика чудесно допомагає при тривожності. Одягніть навушники і слухайте те, що вам близьке до душі.  Переважній більшості людей музика дає дуже багато.

12. Використовуйте ефірні олії.

Знайдіть аромат, який вас розслабляє і тримайте його під рукою. Використовуйте його для розслаблення в найбільш стресові моменти. Така дрібниця може дати величезний результат.

13. Потримайте кубик льоду.

Якщо вам здається, що у вас ось-ось станеться напад паніки або тривожності, візьміть в руку кубик льоду. Закрийте очі та заспокойте душу. Дозвольте льоду розтанути і зосередьтеся на ньому.

Можливо, ці найпростіші поради змінять ваше життя. А як ви справляєтеся з тривожністю і стресом?

Переклад Тутка за матеріалами