in ,

14 особливостей сновидінь, через які тіло спілкується з нами

Сон — одне з чи не найбільш незбагненних явищ нашого життя. Вчені дотепер не вивчили до кінця усі процеси, які стаються уві сні з мозком. Тут — уся наша воля, уява, прагнення і мрії. Поки свідомість спить, підсвідоме розходиться до неймовірних меж. Наука сходиться на одному: через сон виявляються психічні та фізичні особливості нашого тіла.

Тутка сьогодні розповість цікаві факти про сновидіння, як підсвідомість впливає на наше здоров’я і які знаки можна прочитати через сон.

Люди уві сні з’являються не випадково

 • Жінки несправедливо звинувачують чоловіків, що їм сняться жінки! Але це не так: сильна стать найчастіше бачить уві сні інших чоловіків, з якими вона або змагається, або спілкується. А жінки снять однаково що жінок, що чоловіків.

Сон дуже тісно пов’язаний з фізичним станом організму

 • Заняття спортом, особливо кардіо тренування, сприяють якіснішому і здоровому сну.
 • Якщо людина хропе — їй майже нічого не сниться. Процеси сну і хропіння можуть не збігатися.
 • А от те, що ми бачимо уві сні незнайоме обличчя, — точно неправда. Щодня ми зустрічаємо сотні нових облич, і, звичайно, мозок не може їх усіх одразу запам’ятати. А уві сні прокручує ці образи, і наші сни стають такими яскравими й багатими на героїв.

 • Лиш 1% населення планети може висипатися за кілька годин! Вчені дотепер не з’ясували причину такого дивного стану, але припускають, що в цьому винні мутації певних генів!
 • Для новонароджених діток сон — надзвичайно важливий в перші роки життя! Такі малюки сплять майже 70% часу доби, і набагато більше часу проводять в активній фазі сну.

Сни допомагають змиритися з реальністю і свідчать про стан психіки

 • Через сон ми примиряємося з жорстоким життям і приймаємо негативні події. Уві сні негативні емоції сприймаються легше.
 • Психічно здоровій людині сни сняться завжди, просто після пробудження вона їх одразу забуває. Вважається, що сни не сняться при психічних порушеннях мозку, а надто жорстокі сни засвідчать про порушення діяльності мозку.
 • Під час сновидінь легше проявляються негативні емоції, а не позитивні. І кожному сну притаманне невелике почуття тривоги.

 • Люди-жайворонки частіше бачать гарні сни, а сов і любителів попрацювати вночі переслідуватимуть кошмари.

Люди бачать монохромні, одноколірні та білі сни

 • В 40-вих роках минулого століття майже третина опитаних американців стверджували, що бачать лиш чорно-білі сни. Дослідження, які проводилися на початку XXI-го століття вже підтвердили, що люди, віком до 25-ти років, майже завжди бачать кольорові сни, а люди, старші 50 – одноколірні сновидіння. Це пов’язували з технічним прогресом: старше покоління під впливом чорно-білих телевізорів бачило монохромні сни. Мозок людей почав по-іншому працювати, відколи з’явилися кольорові телевізори, комп’ютери й смартфони.
 • Вчені все ж продовжують виділяти так званий білий тип сновидінь — людина не пам’ятає, що їй снилося, не може чітко сказати, що бачила уві сні.
 • Люди, які кинули палити, бачать набагато яскравіші сни, ніж курці чи не курці. Після припинення паління мозок компенсує нестачу серотоніну й продукує його більше. Це призводить до жахів та яскравих снів.
 • Ще яскраві сни бачать люди, які погано чують. В них краще розвинені інші органи чуття (смак і біль).

А ви пам’ятаєте свої сни? Діліться думками в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Материнство — це якомога швидше вкласти малюків спати, а потім сумувати за ними й чекати, коли вже вони прокинуться

Тест: Дитяча травма чи що досі заважає вам нормально жити