14 помилок в ремонті, з якими намучилися інші, а ви можете уникнути їх

Перед тим, як робити ремонт, ми зазвичай вже уявляємо собі майбутній будинок. Журнали підказують тенденції в дизайні, а продавці в магазині раді продати те, на що ми поглянули. Однак на практиці часто виходить, що деякі деталі не такі зручні, як здавалося, а про окремі дрібниці ми взагалі не подумали.

Тутка поділиться життєвим досвідом жінки, яка дуже уважно ставиться до інтер’єру. Вона також робила ремонт і також припустилася багатьох помилок. Можливо, її приклад допоможе уникнути зайвих витрат при плануванні вашого ремонту.

Кругла раковина на кухні

Круглі раковини увірвалися в наше життя в 90-х і здавалися незвичайними та ергономічними, адже вони так ідеально повторюють форму тарілок. Насправді ж вони незручні: в квадратну раковину можна вмістити набагато більше посуду, адже склянки і чашки добре стають по кутах. А ось в круглій місця для чогось іншого вже не залишається, і брудний посуд накопичується на поверхні навколо.

Окрема ванна

Уже кілька років така ванна розбурхувала мою уяву і була в прекрасних снах про ремонт. Ще б пак: так сучасно і стильно. Але поглянемо правді у вічі — для такого девайсу ванна кімната повинна бути дуже місткою. Інакше прибирати навколо неї вкрай незручно — у вузькі щілини між ванною і стіною пробратися важко. Така ванна підходить для тих, у кого велика ванна кімната або покоївка, яка потім прийде і витре все, що розхлюпалося навколо.

Шафа-купе з розсувними дверима

Народна любов до цих шаф тягнеться з кінця 90-х. Можливість змінити обридлу класику на шафи з розсувними дверима відразу стала дуже затребуваною, особливо в малогабаритних прихожих радянських квартир. Відтоді ми встановлюємо такі шафи всюди.

Однак насправді розсувні двері не такі вже й зручні: часто вони не до кінця зачиняються, виставляючи на осуд речі господарів. Тоді як шафа зі звичайними дверцятами значно зручніша: завжди можна зачинити їх, якщо відчинені заважають (і вона не буде довільно відчинятися через те, що всі стіни криві). До того ж така шафа відчутно дешевша.

Змішувач з плоскою поверхнею ручки та крану

Цей кран — мій біль. Тільки тимчасовим затьмаренням розуму під впливом балакучого продавця я можу пояснити цю покупку. Більшість кранів робиться округлої форми, з яких чудово стікають краплі води: так уже звиклося. А ось якщо у крану плоска поверхня, то всі краплі залишаються на ньому, залишаючи брудні сліди та розводи. Буквально через кілька тижнів використання я зрозуміла свою помилку. Але було вже пізно.

Темна підлога

Ламінат чи плитка, але факт залишається фактом: сміття на темній підлозі видно набагато краще, ніж на білій. Здавалося б, повинно бути навпаки, але ні — темна підлога (і темні меблі теж) дуже ясно показують частинки осілої пилюки, шерсть і дрібне сміття. На щастя, мені було достатньо досвіду подруги: в її квартирі підлога темного кольору. Я зрозуміла, що не готова щодня витирати пилюку. Модне нині забарвлення під натуральне дерево стало моїм порятунком.

Раковина з окремим краном

Такий варіант виглядає модно, стильно і сучасно. Навколо раковини досить місця, щоб поставити все необхідне. Єдиний мінус — вкрай незручно мити кран. Мийний засіб і вода в процесі стікають не в раковину, як зазвичай, а на стіл, тому великою кількістю води побутову хімію НЕМОЖЛИВО змити. А можливо, витирати доведеться і підлогу: вода розтікається по всій поверхні столу і стікає вниз.

Темна матова кухня

Чорні кухні останнім часом дуже популярні у дизайнерів. І правда, на картинках виглядає досить стильно. Але ось в реальному житті все набагато складніше: на матовій поверхні постійно залишаються сліди пальців, і відмити їх вкрай складно. «Щаслива» володарка цієї модної кухні з погано прихованою тугою розповіла, що ніколи ще вона не мила кухню так часто і так безуспішно.

Неоднорідний лінолеум

Родичі купили додому лінолеум, який продавець назвав офісним, стверджуючи, що він дуже довговічний та не слизький. Однак з’ясувалося, що в нерівності на його поверхні з часом забивається пилюка і бруд. Тому поступово лінолеум набуває не найбільш охайного зовнішнього вигляду. А разом з ним і вся квартира здається бруднуватою і вимагає косметичного ремонту. Відмити цей бруд можна тільки парогенератором або твердою щіткою.

Стільниця з натурального дерева на кухні

Вперше побачивши дерев’яну стільницю, я подумала, що це дуже класно і нестандартно. Однак покористувавшись нею деякий час, я зрозуміла: ніколи не поставлю собі стільницю з натурального дерева. Дуже стильно виглядає на картинці, але в житті все не так просто. Дерево є дерево — яким би обережним ти не був, а на ньому добре видно будь-які пошкодження. Крім того, такі стільниці вимагають додаткового догляду: приблизно раз на рік їх бажано просочувати спеціальним засобом, щоб дерево не пересихало.

Відкриті полички на кухні

«Жодних закритих шафок на стінах, багато повітря і світла» – щось таке я читала в журналах. Фотографії поличок з красивим посудом дійсно виглядають прекрасно, але, поживши хоча б тиждень в будинку з такою кухнею, починаєш замислюватися: яким педантом треба бути, щоб постійно все складати з геометричною точністю? Погляньмо на речі реально: у більшості з нас (і у мене теж, звичайно) через тиждень на такий полиці буде творчий безлад і шар пилюки на додачу.

Двері зі скляними вставками

Двері зі скляними вставками виглядають дещо витонченіше, ніж суцільне полотно. Однак на особистому досвіді було виявлено, що доречні такі двері далеко не скрізь: наприклад, якщо ввечері в передпокої увімкнути світло, то воно буде проникати в спальню, і це не буде приємно тим, хто знаходиться в ній. Особливо сильно дратує світло, що проникає в кімнату через скло, коли вкладаєш спати дитину.

Вимикач зі зворотного боку

Свого часу я винаймала квартиру, де вимикачі перебували з боку дверних петель, а не поруч з ручкою, що відчиняє двері. Я не відразу зрозуміла, в чому незручність. Потім зрозуміла: звичайно ми автоматично однією рукою беремося за ручку, а другою вмикаємо світло. І набагато зручніше, коли ручка і вимикач знаходяться поруч, а не на відстані метру одне від одного. Ця чужа помилка дуже запам’яталася, тому при ремонті я не посоромилася проконтролювати цей момент.

Глибокі проміжки між плиткою

Робочу стінку кухні або фартух, заведено облицьовувати плиткою. Це розумно: і зовні красиво, і помити завжди можна. Але сталося те, що важко передбачити: у плитці виявилися надто глибокі фаски. Мити їх довелося ретельно і часто: туди легко забивається жир, на який своєю чергою осідає пилюка. Краще вибрати максимально рівну плитку без виїмок і з мінімальними фасками.

Вентилятор у ванній на одному вимикачі зі світлом

Не секрет, що в кожній ванній кімнаті є витяжка. Якось під час ремонту я не звернула увагу на те, електричний вентилятор під’єднаний до того ж вимикача, що і світло. Чому б і ні, подумала я: увімкнув світло у ванній — вентилятор запрацював. Зручно: не будеш забувати вмикати його, відповідно, не буде вологості у ванній.

Насправді ж вийшло, що вентилятор, який автоматично вимикається,  потрібен далеко не завжди. Наприклад, приймаючи ванну, хочеться сидіти в теплому приміщенні, але ні — у мене працював вентилятор і миттєво витягав все тепле і вологе повітря. Тому надалі я завжди звертала увагу на такі деталі.

А які помилки в ремонті здійснювали ви? Чого більше ніколи не зробите в квартирі?

За матеріалами