in , ,

14 повсякденних речей із прихованими функціями — розкриємо всі секрети

Щоденне життя, рутинне й буденне, повне звичних і повторюваних справ: кипить чайник, холоне ароматна кава, ллється тепла вода з душу, на стільці висять і чекають своєї черги випрасувані сорочки, — що в цьому може бути дивного і прихованого?

А Тутка перевірив звичайні речі на незвичайність й познаходив такого цікавого, що навіть важко повірити: відтепер життя не буде таким, як до сьогодні! Розповімо про них і вам!

1. Насадка для душу

Вапняний наліт часто любить оселятися саме на цьому предметі. Сучасні миючі засоби звісно ж допоможуть розв’язати цю проблему, але якщо регулярно змінювати напір подачі води, він буде вимиватися сам по собі.

2. Ложки для морозива

Їх теж не випадково виготовляють різних кольорів: так легше не помилитися у порції улюблених ласощів. Нововведення запровадили головно для персоналу і серед мірних ложок для морозива нараховують аж 17 їх різновидів. Додамо, що посуд чарує і своїми назвами: “блакитне небо”, “орхідея” та інші.

3. Бантики на спідній білизні

А й справді, чому бантики? Відлуння цієї традиції доходить до нас ще з епохи Відродження. Маємо дві теорії такого вжитку. Перша каже, що колись білизна не мала гумок і зав’язувалася спереду на мотузочках — бантики ніби нагадують нам про це. А друга чисто практична: щоб у темряві не одягнути спіднє задом наперед.

4. Шкірка від банану

На фото чітко видно, як одним рухом за лічені секунди очистити банан.

5. Картридж для принтера

Маркетингова хитрість така, що фарба в картриджах справді швидко закінчується і вимагає негайної заміни. Та ми знайшли хитріший спосіб.

Якщо бачите, що комп’ютер просить замінити фарбу в принтері, витягніть з нього картридж і скріпкою затисніть кнопку біля контактів. Закладіть картридж на місце й дочекайтесь чергової перевірки комп’ютером. Тепер можете знову друкувати все, що вам потрібно.

6. Отвір на пакуваннях з кавою

Вважаєте себе кавоманом? Тоді скажіть: навіщо на пакуваннях з улюбленим напоєм виробники продірявлюють отвори? Насправді після смаження кавові зерна виділяють дуже багато вуглекислого газу й такі отвори допомагають випускати його назовні. Натомість кисень не потрапляє всередину, щоб напій не втрачав свого смаку. Якщо на пакуванні отворів немає, це означає, що ви придбали несвіжий напій.

7. Стрілки на штанах

Всі ми стикалися з цією проблемою — випрасувати на штанах стрілки й подумки проклинали того, хто таке запровадив. А цікаво знати, що колись, коли праски ще не були в широкому обігу, цей предмет гардеробу прасували не так часто: моряки спеціально складали їх під інший одяг, щоб не пригладжувати стрілки знову і знову.

Інша версія каже, що з фабрики новенькі штани привозили в магазини складеними, і так стрілки поступово увійшли в моду. Що ж, тримаймося моди і ми!

8. Гумка для протирання маркерних дощок

Дуже швидко брудниться й її доводиться заміняти. Та якщо відділити її нижній шар від пластикової основи, вона легко розділиться на кілька шарів та прослужить значно довше.

9. Регулятор на тостері

Цифри на регуляторі вказують на тривалість перебування шматка хліба у приладі, а не ступінь його просмажування. Отак.

10. Ніжки на комп’ютерній клавіатурі

Звиклося вважати, що ніжки вигадали для того, щоб кисті рук менше втомлювалися. Проте виробники таким чином прагнули одного: полегшити роботу людям, які усе життя працювали за друкарськими машинками, перейти на роботу за новими приладами. Варто зазначити, що якщо кут нахилу клавіатури становитиме понад 15 градусів, руки все одно болітимуть.

11. Копійки

Чудесно пригодяться замість пінцету, якщо вам треба вийняти дрібний предмет, скабку чи колючку.

12. Камера стільникового телефону

Оптоволоконний зв’язок здійснюється завдяки лазерному випромінюванню, який неможливо побачити неозброєним оком. А камера телефону вловлює це випромінювання.

13. Двері туалету в літаку

Зазвичай на них можна прочитати слово “вбиральня” (англ. lavatory). Якщо підняти цю табличку вгору, під нею знайдете перемикач, і він допоможе відчинити зачинені зсередини двері.

14. Отвір у дверях ліфта

Крихітна дірочка не є ні вентиляційною діркою, ні вічком, але корисним елементом для системи безпеки. Насправді це — засіб для порятунку людей у випадку екстремальної ситуації. Пожежники мають спеціальний ключ, який може цей отвір відімкнути.

Бонус: ПІН-код на 4 цифри з’явився через дружину винахідника банкомату

Скажете, що жінки знову в усьому винні? Частка правди в цьому є. Спершу пароль до карток банкомату мав 6 цифр, та дружині його “батька”, Джона Шеперда-Баррона, ніяк не вдавалося їх запам’ятати. Отак кількість цифр скоротилася до 4.

Чи зацікавили вас наші відкриття? Діліться й ви з нами своїми ідейками в коментарях.

Відверті зізнання користувачок мережі про стосунки з іноземцями

Синдром “маленького імператора” або як діти примудряються сукати мотуззя зі своїх батьків та родичів