in , ,

14 секретів економії, які ви захочете спробувати на собі

Сьогодні модний здоровий та ощадливий спосіб життя, і до тебе з повагою поставляться, якщо ти скажеш: “Я економлю на нову квартиру”. Скільки книг та курсів розробили, щоб навчити нас витрачати менше грошей та вміти керувати своїми витратами. І не соромно зізнатися собі, що “я не вмію економити” — в наш час цю проблему легко вирішити.

Тутка вже колись подавав вам цікаві поради, як можна витрачати менше, але сьогодні не міг пройти повз цікаву інформацію: як заощаджують гроші різні національності? Виявляється, це ще ті лайфхаки! Тому читаємо, ділимося з друзями і втілюємо в життя.

Європейські країни

 • Звісно, всі європейські рекорди ощадливості б’ють німці. Ми знайшли цікаву розповідь нашого земляка, якого здивував вчинок його німецького колеги: останній закупив купу продуктів — молока, квашеної капусти — за зниженими цінами. Спочатку нашу людину це здивувало й розсмішило, але коли через два роки німець купив величезний дім, то українець вже не сміявся, а плакав над собою й своєю неекономністю.

 

 • Німці охайно та з турботою ставляться до свого одягу, носять його акуратно, а потім віддають до секонд-хендів чи продають на спеціальних сайтах.

 • Продовжимо темою одягу: вони не люблять витрачати грошей на дорогі речі й чекають одного — сезонних розпродажів. А французи навіть беруть на роботі відгули, щоб придбати все необхідне. До прикладу, британці витрачають на шопінг до € 1100 на рік, а німці — лиш € 700.

 

 • Ні для кого не секрет, що в багатьох європейських країнах опалення приміщень програє нашому: воно дуже дороге й у квартирах справді холодно. Щоб зекономити на комунальних послугах, європейці воліють придбати термобілизну й термоковдри, щоб грітися вже в ліжку.

 

 • А ще німці перуть пакети! Так, а що тут такого — вони ж придбали їх за гроші!

 

 • Цікаво, що у Швейцарії та Швеції чудовим подарунком буде пакет інвестицій чи подарунковий відкритий рахунок в банку. І роблять такі презенти що дорослим, що дітям.

 

 • Європейці навіть меблі купують на розпродажах, та економлять навіть на вантажних перевезеннях. А що, сусіди та друзі їм для чого? Допоможуть завезти додому шафу!

 

 • І до теми меблів: їх теж можна знайти задарма! Річ у тім, що німці щорічно влаштовують переобладнання своїх будівель та викидають непотрібний мотлох. Але з-поміж нього економні сусіди можуть знайти і багато потрібних та якісних речей та забрати собі додому.

Австралія

 • Австралійці економлять електроенергію та сили навіть на прасуванні речей. Тому зімнуті речі розвішують у ванній, поки хтось миється: пара від теплої води розгладжує всі складки на тканині.

Японія

 • Японці — працьовита нація, і не дивно, що вони працюють в офісах допізна. Якщо за таксі треба заплатити кругленьку суму, вони ночують в готелях-капсулах біля місця роботи.

 • Шок-контент: як миються японці? Звісно, що японці економлять воду! І миються всі в одній ванній! Не дивуйтеся, зараз все пояснимо. Вода в Японії дорога, і всі члени сім’ї по черзі миються в одній воді: спочатку приймають душ, а у ванну заходять відпочивати. Всі члени сім’ї по черзі. Самі ванни оснащені підігрівом, тому вода не охолоджується і не треба постійно доливати гарячої. А ще ціла сім’я японців може купатися у ванній одночасно — спільний час із рідними безцінний! Така собі альтернатива європейським спільним прогулянкам чи подорожам!

 • Та це ще не кінець: після миття вода іде на прання! Спеціальним шлангом її перекачують у пральну машинку. Отакі економні японці!

Південна Корея

 • Тут теж економлять воду. Жінки навіть купують чоловікам чорні сорочки, щоб економити на пранні та пральному порошку.

 

 • У Південній Кореї опалення також дуже недешеве, а в будинках — холодно! Щоб зігрітися в приміщенні, корейці розкладають великі намети, де може розміститися до 5 осіб. Там вони і час проводять, і сплять.

Який метод економії сподобався вам найбільше? І чи економите ви і як? Поділіться з нами своїми способами заощадження грошей.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

20 безглуздих причин, через які руйнуються шлюби

10+ випадків, коли твій директор — на вагу золота