14 стереотипів про епіляцію, які неактуальні у XXI столітті

Така популярна і затребувана процедура, як епіляція, все ще оточена міфами, через які жінки часто на неї не наважуються, навіть якщо вважають, що це полегшило б їм життя. Дерматологи стверджують, що, якщо ви вирішили вибрати для себе той чи інший вид епіляції, варто вивчити медичні протипоказання до процедури, але не звертати уваги на припущення.

Ми в Тутка вивчили найпоширеніші думки про епіляцію і з’ясували, що в них правда, а що ні.

1. Воскова епіляція збільшує ризик вростання волосся.

Частково правда. Такий ризик існує при будь-якому виді епіляції, і воскова не виключення. При частому епілюванні волосся стає слабким і тонким і не може пробитися через шкірний покрив. Цієї проблеми можна уникнути, якщо не нехтувати пілінгом.

2. На цукрову пасту може бути сильна алергія.

Частково правда. Склад пасти вважається гіпоалергенним для більшості людей, оскільки туди входить тільки цукор, але якщо ви знаєте, що саме на нього у вас алергія, то процедура вам протипоказана.

3. Можна не використовувати одноразові інструменти, оскільки всі бактерії гинуть при високій температурі нагрівання воску.

Неправда. Таку думку можна почути від недобросовісних майстрів. Температура нагрівання воску недостатня для того, щоб вбити бактерії, тому стежте, щоб матеріали були одноразовими, а майстер дотримувався необхідних принципів гігієни. Краще, якщо віск наноситиметься за допомогою одноразової лопатки. Ролики зручні в застосуванні, якщо ви проводите процедуру самостійно, але в руках недобросовісного майстра можуть бути джерелом небезпеки (якщо насадку не замінили після попереднього клієнта).

4. Видалення волосся на обличчі воском і цукровою пастою сильно розтягує шкіру, внаслідок чого з’являються передчасні зморшки.

Неправда. Такий ризик існував би, якби процедура проводилася щодня. При проведенні процедури 1 раз на місяць і рідше вашій шкірі нічого не загрожує. До того ж досвідчений майстер знає, як правильно притримувати шкіру, зайвий раз не розтягуючи її.

5. Шугаринг і віск можуть викликати опіки.

Неправда. Цукрова паста досягає ідеальної консистенції в теплому стані, тому ризику опіку немає. Невеликий ризик існує при депіляції воском у недосвідченого майстра, оскільки у воску інша температура плавлення.

6. Якщо пушкове волосся видаляти механічним способом, воно буде рости набагато жорсткішим.

Неправда. Така депіляція впливає на волосину лише у бік її стоншування: постійне видалення з коренем послаблює ріст волосся, і пушкове волосся з часом може зникнути зовсім. Тому процедуру можна проводити на чутливих зонах з тонкими волосинами: тильна сторона рук, обличчя, кисті рук.

7. Цукрова паста — це негігієнічний варіант.

Неправда. Паста зберігається в спеціальних контейнерах, очищена і не є сприятливим середовищем для розмноження бактерій.

8. Воскова епіляція — найболючіша процедура з усіх можливих.

Частково правда. Болючі відчуття проявляються при перших процедурах, а потім зменшуються. При низькому больовому порозі майстер може використати знеболювальні засоби місцевого застосування.

9. Епіляція зони бікіні лазером може привести до безпліддя, а також до опіків шкіри.

Неправда. Цей міф обумовлений думкою про небезпечне випромінювання, яке може виходити від лазера, і його дію на ніжну шкіру. Лазерний промінь проникає на глибину від 1 до 4 мм, ушкоджуючи волосяну цибулину, після чого розсіюється. Може з’явитися почервоніння, яке проходить через декілька годин. Небажані ефекти у вигляді опіків або ушкоджень шкіри можуть проявитися тільки у тому випадку, якщо ви нехтували медичними протипоказаннями.

10. У області пахв небезпечно робити лазерну епіляцію, тому що вона негативно впливає на лімфовузли.

Неправда. Лазер не чинить впливу на лімфовузли, він впливає на меланін, що міститься у волосині, не зачіпаючи лімфатичну систему. До того ж лімфовузли розташовані по всьому тілу, а не тільки в пахвових западинах.

11. Лазерний спосіб епіляції не підходить блондинкам.

Частково правда. Ще нещодавно це було так, але сучасні види лазерів дозволяють підібрати процедуру для будь-якого типу волосся. Для світлого волосся підходить неодимовий лазер і ELOS- епіляція.

12. Електроепіляція шкідлива для здоров’я.

Неправда. Низькочастотний струм, який застосовується при процедурі, ніякої шкоди не завдає. Але треба звертати увагу на протипоказання.

13. Якщо ви відчуваєте біль при електроепіляції, значить, процедура проходить ефективно.

Неправда. У разі електроепіляції все йде з точністю до навпаки. Голка вводиться у фолікул волосини та впливає на неї струмом. Потім волосину виймають за допомогою пінцета, але не висмикують. Якщо ви відчуваєте біль, це означає, що майстер не потрапив у фолікул і струмом замість волосини ушкоджує шкіру. А це відгукнеться ускладненнями й рубцями.

14. Електричний струм при епіляції сильно ушкоджує шкіру.

Частково правда. На поверхні шкіри насправді можуть з’явитися червоні плями або навіть кірочки, які не можна здирати. Але при грамотній дезинфекції й дотриманні правил гігієни через кілька днів сліди зникнуть.

Не нехтуйте простими правилами, яких треба дотримуватися до і після процедури, вибирайте перевірених майстрів, і процедура епіляції принесе тільки позитивний результат.

За матеріалами