in ,

15 цікавих особливостей людського тіла

Неймовірна система — людський організм! Скільки вже усього досліджено, виявлено, описано, вивчено, а наше тіло не перестає знову й знову нас дивувати! До прикладу, німецькі вчені нещодавно довели, що на людський мозок позитивно впливає… запах троянд! Він допомагає краще вчитися і навіть запам’ятовувати інформацію під час сну.

Тутка готував цю статтю і зрозумів, що наш організм живе своїм, окремим, дивним життям! Треба його дослідити, це життя, знову і знову. Обіцяємо: ми ще раз вас здивуємо!

1. Волосяний покрив на тілі захистить від комах

Донедавна вважалося, що волосся на тілі — небажаний спадок від далеких пращурів. Та науковці з Шеффілду спростували таке переконання й довели, що саме волосини допомагають організму швидше вловити наближення комахи-паразита й попередити укус. Так, для експерименту на ноги (поголені й ні) 29-ти добровольців, клали клопів: ті люди, ноги яких були без депіляції, швидше зауважували на собі неприємного гостя.

2. Найчутливіша ділянка організму — губи

Чому мама, якщо хвилюється за самопочуття дитини й підозрює хоч натяк на хворобу, тулиться губами до чола? І ніколи не помиляється, якщо в дитини гарячка? Тому, що наші губи — від природи найчутливіша ділянка організму: в них знаходиться в 100 раз більше нервових закінчень, ніж в кінчиках пальців. Але і найвразливіша — самі вони себе захистити не можуть: в губах немає потових залоз, вони не виробляють підшкірного жиру, і тому в суху, морозну чи вітряну погоду так піддаються впливу навколишнього середовища.

3. Об’єм людської пам’яті — 1 мільйон гігабайтів

Воістину, наше тіло дивовижне. Як і пам’ять людська: займає обсяг майже як увесь інтернет. Тому наша пам’ять справді може “згадати все”.

4. Пуповина — перша іграшка малюка

Якщо на УЗД ви бачите, як малюк чіпляється ручками за пуповину, то знайте: це — перша дитяча іграшка. В нас природою закладене бажання пізнавати світ через гру, і в утробі матері пуповина — єдине, чим дитинка може забавлятися. Малеча вже відтоді висловлює своє бажання досліджувати світ і життя.

5. Сльози людини — цілющі

Пригадуєте казку “Рапунцель”? Там красуня зцілила коханого своїми слізьми. Вигадка? Не зовсім: дрібка правди є й у казках. Річ у лізоцимах, вони ж — це специфічні білки, які можуть руйнувати бактерії. А ще можуть міститися в слизовій шлунку, грудному молоці та слині.

6. Надмірна вага блокує смак їжі

Язик під мікроскопом

Через смакові рецептори мозок отримує дані про смак їжі, а ще й про задоволення від неї. Донедавна побутувала думка, що люди, в яких менше пипок на язиці схильні до ожиріння: щоб відчути задоволення від їжі, їм потрібно більше її споживати. Та віднедавна наука змінила свою точку зору.

До такого висновку дійшли американські вчені. Вони провели експеримент на мишах: тварин посадили на харчування з великою кількістю жирів. Ті з них, хто швидко погладшав, одночасно втратили частину смакових рецепторів. Науковці зробили висновок: втрата смаку — це металобічний наслідок ожиріння. Зайва вага провокує запальні реакції, а останні руйнують смакові рецептори.

7. Наші нігті ростуть швидше, ніж у наших прабабусь

За даними британських вчених, нігті сучасного покоління ростуть швидше, ніж майже 100 років тому. В середньому за місяць наші нігтики виростають на 35 мм більші.

Якщо вважати стан нігтів показником загального стану здоров’я організму, то, на щастя, сучасна нація здоровіша за своїх прабабусь та прадідусів.

8. Людина може жити без деяких своїх внутрішніх органів

І це справді так. Ми можемо обійтися без жовчного міхура, шлунка, селезінки, мозочка, однієї нирки та репродуктивних органів! І навіть без підшлункової та щитоподібної залози, якщо контролювати все спеціальними ліками.

9. Мозок більш активний вночі

Так вважають австралійські вчені. Аргументують свою думку тим, що під кінець дня вмикаються підсвідомі інстинкти самозбереження та самозахисту, мозок інтенсивно працює, щоб допомогти людині уникнути небезпек.

10. Всі люди — полосаті

Лінії Блашко — так називають оригінальний візерунок людської шкіри, який проявляється за певних стресових ситуацій, при хамеризмі та інших генетичних порушеннях. Назвали їх на честь лікаря Альфреда Блашко, який перший їх відкрив.

11. Наука навчилася регенерувати зуби

Людина має дві пари зубів — молочні, а потім постійні. Шкода, що наші зуби не відновлюються, та вчені посилено працюють над тим, щоб це виправити. Так, китайські дослідники похвалилися, що вміють відновлювати зубну емаль, а британські вже навчились вирощувати третій комплект зубів у мишей.

12. Найбільша клітина нашого організму — яйцеклітина

Сперматозоїди летять до яйцеклітини

Жіночу яйцеклітину можна побачити навіть без мікроскопа. Вона в 600 разів більша від сперматозоїда.

13. Чоловіки теж здатні до лактації

Науковці певні, що і таке можливе: чоловічі молочні залози за будовою нагадують жіночі, та і пролактин в чоловічому тілі теж виробляється. Щоправда, залози в чоловіків менші, та й пролактину не так багато. Все ж, за певних гормональних перебоїв з чоловічих грудей може піти молоко.

Історії відомі випадки чоловічої лактації. Перші випадки такої сталися у концентраційних таборах, і спровокував її голод. Інший випадок було зафіксовано на Шрі-Ланці. Чоловік після смерті дружини не міг витримувати криків їх 1,5-річної донечки. Приклавши маля до грудей, воно інстинктивно почало їх смоктати, і з них потекло молоко.

14. Під час катання на американських гірках внутрішні органи змінюють своє розташування

Вислів “Серце в п’яти” фігурально справджується на атракціонах. Так, органи справді зміщуються: печінка та нирки, не прикріплені до черевної порожнини надто міцно, максимально опускаються донизу. Кров теж приливає до ніг.

15. Уві сні ми не відчуваємо запахів

У рекламі відомої кави людей вранці будили її ароматом? Вчені визначили, що інформація неправдива: уві сні ми не відчуваємо ароматів, ні сильних, ні слабких. На жаль, запах чадного газу при пожежі теж важко відчути.

Як гадаєте: чи може наше тіло здивувати нас ще чимось? Якими дивовижами про людський організм можете поділитися з усіма нами?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Перевіряємо 10+ кулінарних лайфхаків з Інтернету

Залиште в спокою своїх коханих, облиште в спокою своїх дітей…