15+ фактів про неймовірні речі на Землі

Всесвітня пошукова система “Вікіпедія” на сьогодні налічує понад 6 мільйонів статей, і їх кількість щодня неухильно зростає.

Тутка не може описати всю інформацію з цього різноманіття фактів, але сьогодні здивує новою порцією цікавинок. Вчитися ніколи не пізно, як і пізнавати світ та життя довкола себе.

За життя людини серце перекачує до 7500 літрів крові та здійснює до 2,5 млрд ударів.

 • У 2019-му році жительку Бангладеш привезли до пологового будинку з передчасними пологами. Через місяць її з різким болем у животі знову привезли до лікарні, де посередництвом кесаревого розтину на світ з’явилися близнюки. Жінка страждала рідкісною аномалією — роздвоєнням матки, що й спричинило “подвійну вагітність”.

 

 • Дітей, які народилися у близнюків, не можна назвати двоюрідними братами і сестрами. За даними ДНК, вони — єдинокровні, адже структури їх генетичних клітин схожі одна до одної на 25%, а у звичайних двоюрідних родичів — на 12,5%.
 • Блоки Великої Китайської Стіни тримаються між собою на суміші клейкої рисової каші та згашеного вапна. На такому “цементі” збудували не одну стійку споруду династії Мін.

 • Звук від клацання пальцями виникає не від удару великого пальця об середній, а він вдаряння подушечки середнього пальця об долоню.
 • Окуляри від сонця були знайдені ще в XII столітті в Китаї. Масивні кварцові лінзи велика оправа утримувала на обличчі. Цей аксесуар мав ще й інше практичне призначення — приховувати емоції, тож широко використовувався при допиті свідків.

 

 • На базі світогляду головного героя фільму “Великий Лебовскі” сформувалася ціла релігія — дудаїзм. Назву вона почерпнула зі сленгового варіанту слова “пацан, колега, друг, чувак” англійською мовою – “dude”. Її послідовники, яких на сьогодні у світі нараховується до 400 тисяч, вірять, що в житті ні про що не треба переживати, плисти за течією, а радощі знаходити навіть в маленьких дрібницях.
 • Під час перегляду фільмів жахів в крові збільшується кількість білку, що відповідає за згортання крові. Тому вислів “кров холоне в жилах” – не переносний.

 • Під час театральної вистави актори не лиш фігурально перевтілюються в героїв, а буквально стають ними. Вчені дослідили, що мозкова активність повністю змінюється і альтер-его персонажа поглинає “я” людини, яка його зображає.

 

 • Досі достеменно невідома правильна орфографія імені відомого англійського драматурга Вільяма Шекспіра. Джерела вивчення його творчості подають до 80-ти варіантів написання його прізвища та імені — від Shaxberd до Shappere. Навіть в тих творах, які він підписував власноруч, традиційне William Shakespeare теж не зустрічається, але William Shakspeare чи Willm Shakspere.

 

 • Кішки маніпулюють навіть своїм мурчанням. Так, за даними досліджень, випрошуючи їжу, вони додають до “голосіння” звуки, схожі до плачу дитини чи нявкання кошенят.

 • Німецькі та чеські вчені спостерігали за поведінкою 70-ти собак різних порід та розмірів. Виявилося, що при справлянні природних потреб песики виструнчують тіло так, щоб воно відповідало напряму “північ — південь”. Особливо це спостерігалося при спокійному магнітному полі Землі, при найменшому його відхилення “компас” четвероногих збивається.

 

 • Качкодзьоби, дитинчата яких вилуплюються з яєць і харчуються материнським молоком, не мають шлунку. Науковці довели, що в процесі еволюції ці тварини втратили гени, що відповідають за формування цього органу.
 • Компанія Lego в таємному складі зберігає всі екземпляри всіх моделей свого виробництва.

 • Журнал Science дослідив, що вживання м’якої їжі значно вплинула на артикуляцію звуків. Так, зуби змінили свою структуру і нам стало легше вимовляти звуки “ф” і “в”.
 • Білок тітину — найдовше слово в англійській мові, назва якого складається зі 189 819-ти букв. Година потрібна, щоб повністю його вимовити.

 

 • Ріст гриви у левів зумовлений гормоном тестостероном, тому у кастрованих самців і самиць її не спостерігається. Та вийнятки бувають і тут: декілька років тому в зоопарку Ботсвани п’ятеро левиць були прикрашені гарною і пишною гривою.

Якими фактами ми вас здивували? А якими дивовижами ви можете самі поділитися з нами?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел