15 ідей, які змінюють життя

Я остання людина, яка скаже, що життя легке. Я не думаю, що це так. Але є одна річ, яка, коли я усвідомив її, змінила все.

Те, як ви мислите, визначає результат вашого життя. Але мислити правильно – важко. Ось чому ми не робимо цього досить часто. Хелен Келлер сказала: «Люди не люблять думати. Думати – значить робити висновки. Висновки не завжди приємні».

Далі представлені п’ятнадцять думок про життя, які назавжди змінять ваш спосіб життя. Ви готові? Тоді почнемо.

1. Мисліть масштабно, дійте, роблячи невеликі кроки

Хочете побудувати велику компанію? Змінити життя людей? Залишити після себе слід на світі? Заробити мільйон доларів?

Ніколи не дозволяйте будь-чому стримувати вас, коли мова йде про реалізацію ідей.

“Це дуже складно”.

«Інші люди вже займаються цим».

Ну і що? Ви також можете мати високі цілі. Вам немає чого втрачати. Просто переконайтеся, що ви дієте, роблячи невеликі кроки. Працюйте і залишайтеся практичними. Як би там не було, все, що вам потрібно – це одна велика перемога. Але коли ви не ставите високої мети, то не чекайте хороших результатів.

2. Проблеми – це запитання без відповідей

Я не розумію, чому люди впадають в паніку, коли стикаються з тією чи іншою проблемою. «Це найгірша річ на світі!» Кожен раз, коли ви відчуваєте стрес через проблеми, ви, по суті, саботуєте власне життя. Не треба панікувати.

Пам’ятайте: проблема – це не що інше, як запитання без відповіді. Так що для початку заспокойтеся, а опісля приступайте до пошуку відповіді.

3. Будуйте стосунки на міцному фундаменті

Чому люди продовжують залишатися у хворобливих стосунках? Через гроші, страх самотності, насилля, спраги уваги. Якщо у вас з кимось не складаються стосунки, незважаючи на те, що ви неодноразово намагалися їх поліпшити, прийшов час рухатися далі.

У любові немає протилежності. Якщо ви любите когось, ви не можете одночасно ненавидіти цю людину. В основі будь-яких стосунків повинні бути любов, повага, підтримка, довіра, терпіння, сміх, смуток і відверті розмови.

4. Ніщо в житті не є безкоштовним

Ви завжди платите за щось грошима, часом (найціннішим, що у вас є) або іншими ресурсами.

Життя – це бізнес. А хороші бізнесмени витрачають свої ресурси з розумом. Як? Шляхом розрахунків. Ніколи не витрачайте ресурси даремно (особливо час).

5. Ніколи не бійтеся приймати рішення

Ви можете подумати, що відмова приймати рішення взагалі не може заподіяти ніякої шкоди, проте ви помиляєтеся.

Чекати, відкладати, сумніватися, надмірно аналізувати – все це дурниці. Не бійтеся прийняти неправильне рішення. Якщо це сталося, вибачтеся і знайдіть інший вихід.

6. Стати лідером вже сьогодні

Іноді ви лідер, іноді – послідовник. Ви можете бути лідером на роботі, але послідовником вдома. В цьому немає нічого поганого. І лідерство також не має нічого спільного з вашим становищем.

Знаєте, коли виникає реальна проблема? Коли всі дивляться одне на одного, тому що ніхто не хоче брати на себе відповідальність. Як тільки ви візьмете на себе відповідальність, ви автоматично станете лідером.

7. Продуктивність приносить результати

Є тільки одна річ, яка дозволить вам з нуля прийти до чогось – це наполеглива праця. Тим не менш, ви повинні переконатися, що працюєте ефективно. Результати мають значення. Зробіть одну справу добре і переходьте до наступної.

8. Розглядайте себе як продавця

Всі ми продавці. І як би неприємно це не звучало, але від правди нікуди не дінешся. Коли ви з кимось зустрічаєтеся, ви продаєте себе. Те ж саме справджується, коли ви подаєте заяву на роботу.

Коли ви продаєте, будьте прозорі і чесні. Не витрачайте свого часу на людей, яким ви не подобаєтеся. Продажі не мають ніякого стосунку до того, скільки людей не хочуть вас або вашого продукту. Мова йде про пошук тих, кому ваш товар припаде до душі.

9. Якщо ви хочете підвищити впевненість в собі, покращуйте свої навички

Якщо ви не вірите в себе, жодні мотивувальні публікації, розмови або книги вам не допоможуть.

Впевненість приходить, коли ви стаєте успішним в певній сфері. Як це робити? Вчитися, діяти, бачити результати і повторювати процес спочатку. Ваша впевненість в такому випадку буде поступово зростати кожного дня.

10. Цінуйте своїх друзів

Ми соціальні тварини. Коли ми залишаємось самі, ми рано помираємо. Ви можете думати, що вам не потрібні друзі, проте це не так. Так що будьте добрішими одне до одного. І поважайте те, що у ваших друзів є своє життя.

Особливо, коли ви стаєте старшими, і у вас з’являється більше обов’язків (і менше часу). Все змінюється, і люди – теж. Але зв’язки залишаються.

11. Не вірте всьому, що ви бачите

Ми живемо в світі «Подивися на мене! Подивись на мене!». Всі хочуть бути відомими, і вони роблять все, щоб привернути увагу.

Не вірте всім історіям про успіх, які ви бачите всюди. YouTube-блогери, Instagram-моделі та підприємці-мільйонери: вони здаються ідеальними. Але ви бачите лише частину картини. Вам не обов’язково бути циніками. Тільки не беріться судити по зовнішності.

12. Навчіться приймати критику

Коли хтось знаходить час, щоб покритикувати вас, ви повинні бути вдячні. Чому? Тому що це ваше пальне.

Ви можете використовувати критику, щоб поліпшити себе, свій продукт або послуги. Коли критика не має сенсу, це може роздратувати вас, що теж добре. Цей тип гніву корисний. «Я їм покажу!»

Ніколи не скаржтеся. Сприймайте критику як чемпіон.

13. Якщо ви не можете подбати про своє тіло, отже, ви не можете подбати ні про що

Подобається вам це чи ні, але ви не повністю контролюєте своє здоров’я. Ви можете впливати на нього за допомогою вживання корисної їжі та фізичної активності. Пам’ятайте, ваше тіло – це не смітник.

Кожен день робіть щось для підтримки здоров’я. Якщо ви не можете цього зробити, то на що ви взагалі тоді здатні? Розглядайте це як практику у важкі часи, тому що чим сильнішими ви стаєте, тим краще.

14. Щастя – це вибір

Ви контролюєте свої думки. Це означає, що ви вирішуєте, що робити зі своїм життям. Якщо ви відчуваєте невдоволеність, злість або розчарування – вся справа у вас.

Я завжди думав: «Я ніколи не стану щасливим, адже для цього мені потрібні багатство, великий будинок і шикарний автомобіль».

Але я помилявся. Ви можете бути задоволені своїм актуальним життям. Все, що потрібно для цього – тверде рішення. І коли ваше життя покращиться, ви як і раніше будете щасливими.

15. Робіть більше важких речей

Коли ви зробите щось важке (неважливо, що це буде), ви відчуєте задоволення. І це автоматично надає сенс вашому життю.

Замість того, щоб споживати море непотрібних продуктів, інформації та розваг, витратьте свій час на вирішення проблем, допомогу іншим і створення чогось нового.

Що би ви не робили, переконайтеся, що це приносить користь іншим.

Не сидіть на місці. Йдіть і робіть.

Ви досі тут? На що ви чекаєте? Вперед!

За матеріалами