in ,

15 лайфхаків на виживання, які допоможуть врятуватися з лабет небезпеки

Уявіть, що посеред ночі ви прокидаєтесь і розумієте, що вас поховано живцем або викрадено і зачинено в автівці. На щастя, такі ситуації можуть хіба наснитися в найстрашнішому кошмарі. Та в реальному житті людина може стикнутися з ситуаціями, які приховують загрозу життю. І щоб не розгубитися та вчасно зібратися на дусі потрібно заручитися порадами фахівців.

Команда Тутки заспокоїть і напише про найпотрібніші дії, які треба виконати під час різних несприятливих життєвих ситуацій.

1. Що робити, якщо ви застрягли у ліфті, який падає

У ліфті, який несеться вниз, вижити можна лише якщо розтягнутися на долівці. Так удар при зіткненні з землею пом’якшиться і припаде на задню поверхню спини. Якщо не можете лягти — краще сісти, щоб сідниці послужили природньою подушкою. Однією рукою тримайтеся за шию, іншою закрийте собі очі.

2. Що робити, якщо на вас напали ззаду?

Один з найкращих способів захистися від вуличного нападника особливо для жінок, які носять підбори, — стати ними на ногу кривднику. Сильно, як лише можете. Так зросте ймовірність, що ви зламаєте кістки ніг нападника, і він не зможе більше вас переслідувати.

3. Як вижити при падінні з кручі

Найкраще — спробувати вхопитися за деревце, кущ, будь-яку рослину, закрити голову руками, обернутися спиною — будь-що, щоб полегшити й сповільнити швидкість падіння.

4. Безпечний спосіб порятунку при пожежі

Якщо опинилися в палаючому будинку, пам’ятайте, що дим набагато гірший ворог, аніж вогонь. Щоб уникнути отруєння чадним газом опустіться на коліна й прямуйте так до виходу, бо дим має властивість підніматися вгору. Якщо маєте носову серветку — закрийте нею рота.

5. Вижити після провалювання під лід

Опинившись під льодом найперше треба постаратися вилізти з холодної води, щоб уникнути переохолодження. Діставшись до краю ополонки, не намагайтеся одразу вистрибнути з води: бовтайте ногами та займіть горизонтальне положення, як морж, що намагається вилізти з води. Потім розтягніться на льоду горизонтально, щоб вага вашого тіла рівномірно розподілилася по поверхні й ви знову не провалилися у воду.

6. Легко врятуватися з сипучих пісків

Насамперед заспокойтеся і переконайтеся, що голова та руки ще не покриті піском. Тепер визволимо ноги: потрошки хитайте ними з боку в бік, щоб у простір, який при цьому вивільняється, засипався пісок. Якщо можливо, ляжте на спину, щоб пісок заповнив порожнини, а ноги стали ще вільнішими. За можливості допомагайте собі руками.

7. Захистити себе від удару блискавки на відкритій місцевості

Якщо немає жодного прихистку — присідаєте, голову запихаєте між ноги та затискаєте вуха руками. Якщо недалеко знаходиться високий об’єкт — розташуйтеся на відстані, яка вдвічі перевищу висоту предмету. Те ж стосується і людей. Групі людей треба розсіятися, поки не мине негода.

8. Як сигналізувати про небезпеку із багажного відділення автівки

Якщо вас зачинили у багажнику машини, ви можете подати сигнал допомоги іншим. Відшукайте дроти, які відходять до задніх фар, переріжте один чимось гострим — і зовні фара почне миготіти.

9. Як діяти, якщо вас засипало лавиною

Якщо вас засипало лавиною — найперше треба вилізти на її верхівку, виконуючи плавальні рухи. Якщо шар снігу почав рухатися, постарайтеся протиснути одну руку та вистромити її над сніговим покривом — так людям буде легше вас відшукати. Іншою рукою зробіть перед обличчям заглибинку, щоб мати чим дихати. Вдихайте і видихайте кисень дуже обережно.

10. Якщо у воді ви потрапили у круговерть

Якщо ви знаходитеся у відкритому морі та перед вами маячіє круговерть — не панікуйте. Її можна легко уникнути, якщо знати, як поводитися. Якщо визначити напрям її руху, можна обійти її і не потрапити у глибину виру.

11. Як погасити полум’я палаючої сковорідки

Не перевертайте сковорідку та не намагайтеся загасити полум’я водою — ситуація так тільки погіршиться. Найкраще рішення — це перепинити вогню доступ кисню: не хвилюйтеся, а легким і плавним рухом накрийте сковорідку металевою кришкою. Захищайтеся іншою кришкою, щоб уберегтися від вогню.

12. Де можна сховатися від торнадо

Наближається торнадо, а ви не маєте змоги сховатися? В домашніх умовах для цього найкраще згодиться ванна. За можливості накрийте голову подушкою, щоб уберегтися від усіх можливих уламків. Плитка у ванній кімнаті додасть вам ще захисту. Якщо у ванній є вікна — краще зачинитися в туалеті. 4 стіни довкола вас — ідеальний варіант захисту при торнадо.

13. Як вижити у розбурханому натовпі людей

У натовпі нажаханих людей рухатися дуже важко. Найперше треба заспокоїтися і звільнити довкола себе трохи простору: станьте в боксерську стійку, широко розставивши лікті перед собою, а руками опершись в боки. Так ви захистите внутрішні органи від ушкодження.

14. Що робити, якщо ви подавилися, а поруч — ані душі

Перша допомага при удушенні — маневр Геймліха. Якщо ви самі — бийте себе в груди й намагайтеся виштовхати предмет з верхніх дихальних шляхів. Одну руку стисніть в кулак, великим пальцем цієї ж руки натискайте на грудну клітку. Тим часом нахиліться над спинкою стільця або краєм столу.

15. Що робити, якщо вас поховали живцем

Найперше в такій ситуації треба зберегти для себе якомога більше кисню. Стягніть з себе сорочку та зав’яжіть її вузлом, перекиньте через голову і дихайте в цей мішок. Так голова буде захищена від бруду, коли ви намагатиметеся вилізти з гробу, і сорочка послужить додатковим джерелом кисню.

А яка найгірша ситуація для вас? Чи потрапляли ви в наші приклади і як рятувалися?

За матеріалами

Сподобалось?

Нелюбі дорослі хлопчики

10 міфів про жіноче здоров’я, які досі можна почути від гінекологів