15 місць, які здивують кожного любителя подорожувати по автомагістралях

Подорожі – це пожива для душі, а подорожування  автошляхами – це найкращий вид досвіду. Вони дають вам змогу насолоджуватися місцинами у своєму власному темпі – зупиняючи моменти і фотографуючи їх на свій розсуд. Хоча існують безмежні дороги, по яких можна безкінечно їхати, деякі дороги мають “щось особливе” – чи то ландшафт, чи то вигини, повороти чи просто різноманітність маршруту.

Тутка зібрав для вас добірку з 15 дивовижних доріг, які вам обов’язково потрібно проїхати, щоби набути неоціненного досвіду.

1. Дорога до Червоного пляжу, Китай

В заповіднику Паньцзінь китайської провінції Ляонін розташована ця дорога, яка веде вас через пляж, що насправді не є пляжем. Це, по суті, найбільша болотиста місцевість у світі, де вода покрита мохом. З настанням осені мох у цій зоні змінюється на заспокійливий малиновий колір, який різко контрастує з жовтими полями біля нього. Обабіч дороги – довга колона зелених насаджень.

2. Національне шосе 22, Індія

Розташована у мальовничому штаті Гімачал-Прадеш, Індія, дорога створює таке враження, мовби на вас ось-ось впаде гора і є однією з найбільших небезпечних доріг у світі. Ряд непередбачуваних, гострих вигинів забезпечують справжню гостроту пригод, а зміїні вигини підвищують рівень адреналіну. На дорозі заледве розминаються два автомобілі, коли місця вистачає хіба що на один. Насолоджуйтесь величчю гір, поки їдете по одній з найжвавіших гірських доріг в Індії. Тримайтеся міцно, дорога буде крутою!

3. Перевал Стельвіо, Італія

Заввишки 9,045 футів, перевал Стельвіо є найвищою прокладеною дорогою в Східних Альпах. Відома своїми велосипедними перегонами Джиро д’Італія (Giro d’Italia), дорога стає доступною для пересування тільки в літній сезон. Відмовтеся від поїздки на автомобілі та виберіть велосипедну прогулянку – відчуйте італійські вітри, які пролітають через ваше волосся під час їзди по одній з найкращих доріг у світі. Це справді того варте.

4. Дорога до Атлантичного океану, Норвегія

Удостоєна нагороди “Споруда століття” в 2005 році, це – одна з найбільш захоплювальних і неймовірних доріг у світі. Атлантичний океан з усією своєю могутністю надає мальовничий фон, а шосе з’єднує острів Аверой з материком та 8-ма малими островами, які яскравіють пишними зеленими прибережними ландшафтами. Краєвид щоразу різний – океан мінливий кожного сезону!

5. Міст до Кі-Вест, США

Часто його називають «дверима до заток – з англійського оригіналу Key West – “ключ до заток, дорога на схід – прим.перекл.», цей міст з’єднує верхнє порізане узбережжя затоки з нижніми у Флориді, у США. Міст є частиною знаменитого зарубіжного шосе (так званого американського маршруту 1) – однієї з доріг, якою ви повинні проїхати принаймні один раз у житті. З цілого шосе відкривається неймовірний краєвид на Атлантичний океан і Мексиканську затоку, на найкращі прибережні ландшафти Флориди. Ви будете зачаровані мінливими відтінками морської води і неозорого неба й закриєте незабутні спогади у серці.

6. Пустельна дорога, ОАЕ

Безмежно розтягнута посеред пустелі – ця дорога точно заспокоїть ваші нерви. Уявіть собі: палюче сонце, гладкий пісок і ви мчите на всій швидкості – ви зустрінете висохлий бік природи, відчуєте безсмертя і відновлення пустелі під час руху по цій дорозі в Дубаї. Ви відчуєте, що сама поїздка стане кращою за пункт призначення!

7. Дорога Зулук, Індія

Будучи частиною стародавнього Шовкового шляху, ця дорога в Сіккімі має близько 100 шпилястих поворотів на відстані лише 30 км. Відкриваючи найкращий вигляд на верхів’я Гімалаїв, це одна з найбільш запаморочливих доріг у світі. Навіть найдосвідченіші водії можуть схибити через непередбачуваність поворотів. Ця дорога не для слабаків і потребує спеціальної підготовки, щоби по ній проїхатися.

8. Водяна дорога у Хінґані, Китай

Цей шлях вважають одним з найкрасивіших у світі. Дорога побудована над річкою в Хінґані, Китай. Щоб зберегти природу у своїй первозданній формі та уникнути знищення пагорбів і лісів, ця автомагістраль була побудована на воді – за кривизною русла річки. Магістраль пропонує найживіші види на гори, ви перебуватимете в нестримному захопленні та зачудуванні. Як свідоме рішення щодо збереження природи, це шосе є прикладом того, що людство і природа можуть бути в гармонії.

9. Шосе номер 12, США

Це шосе, що проходить через Юту, є ідеальним мольбертом для зображення вашої наступної пригоди. Його справедливо називають “Подорож через призму часу”, і людина часто губиться в позачасовому пейзажі під час руху по цій дорозі. Вас здивують пейзажі, які нагадають альпійські гори – природні скелясті утворення, відполірованими вітром, хитромудрі поселення, чудові панорами та довга, нескінченна, ідеальна дорога.

10. Траса номер 40, Аргентина

З розкішним гірським масивом Анд, що простягається паралельно до автомагістралі, це шосе добре відоме туристам, які шукають пригод. Його вигини-шпилі, пустельні стежки з гравію загрожують своїм виглядом, особливо зростає число страшних оповідань, пов’язаних з цим маршрутом. Проїдьтеся по всій дорозі та відчуйте все, що може запропонувати природа – гори, море, пустелю і ліс. Приїжджайте сюди, щоб пізнати країну зсередини.

11. Дорога Пасаж дю Гуа, Франція

З’єднуючи острів Нуармутьє з материком, цей природний прохід відкривається лише кілька годин на день. Він вважається однією з найнебезпечніших доріг у світі, адже під час припливу підводний потік повністю накриває дорогу. Проїжджаючи по цій нерівній, кам’яній дорозі протяжністю у 4,3 км, ця подорож стане справжньою пригодою. Старайтесь проїхати по шляху під час відпливу – в іншому випадку ваше авто ризикує потонути.

12. Перевал Готтард у Швейцарії

Раніше відомий як Монте Тремоло, перехід Готтард є однією з найбільш мальовничих магістралей у світі для подорожі автомобілем. З його серпантинними дорогами і прекрасними швейцарськими Альпами обабіч себе, він надихає на захоплювальні думки і, безсумнівно, стане одним з найкращих спогадів про Альпи. Хоча не надто захоплюйтеся його красою, оскільки дорога має багато різких поворотів.

13. Покинута залізнична дорога, Нова Зеландія

Згідно зі своєю назвою, це шосе є повне таємниць і є найстарішим у історії країни. Розташоване в Стратфорді, шосе охоплює різні території Нової Зеландії. Місцеві жителі часто описують як «підвищене», тому що дорога забезпечує відчуття справжніх американських гірок.

14. Велика океанська дорога, Австралія

Одна з найкращих морських доріг у світі, Велика океанська дорога проходить вздовж південного узбережжя Австралії. Це найбільший у світі військовий меморіал, присвячений воїнам, загиблим під час Першої світової війни. Вид обтесаних скель насправді сюрреалістичний, доповнений вишуканою панорамою океану. Триденний тур по цьому маршруту дасть вам найкраще, що може запропонувати узбережжя країни.

15. Кільцева дорога, Ісландія

Ісландська кільцева дорога або маршрут 1 – це один з найбільш мальовничих переїздів на природі, де ви побачите вулкани, водоспади, льодовики, красиві фьорди та снігові гори. Через це шосе можна дістатися до багатьох популярних туристичних визначних пам’яток, включаючи чорні піщані пляжі Ісландії. Якщо ви подорожуєте в зимові місяці й вам дійсно пощастило, ви також можете стати свідком магії північного сяйва.

Випускайте на волю мандрівника зі свого серця та вирушайте вивчати світ. Адже насправді не важливо, скільки днів ви прожили – важить, наскільки ці дні були повні життя.

Подорожі – це життя. Наша стаття поповнила ваш перелік місць, які ви б хотіли відвідати? 

За матеріалами