in ,

15 психологічних трюків, які допоможуть вам краще зчитувати настрій оточуючих, уникаючи незручних ситуацій

Психологи навчають: щоб уникнути таких прикрих випадків, треба уважно дивитися навколо себе і звертати увагу на оточення та співрозмовників. Людська природа може почати працювати на нас, якщо навчитися це робити.

Тутка навчить вас 15 психологічних процедур, які допоможуть ладнати з людьми й не потрапляти на гачок сварок і непорозумінь.

1. Якщо хочете когось налякати

Краще уникнути бійки, ніж розв’язувати суперечку кулаками. Психологи радять відображати атаки провокатора поглядом: не втрачайте в собі впевненості, гляньте опоненту прямо у вічі, потім ковзніть вниз до його ніг і знову поверніться вгору, до очей. Такими невербальними жестами ви повідомляєте противнику: “Я оцінив твої можливості й ти для мене не страшний”.

2. Якщо вам здається, що за вами стежать

Якщо підозрюєте, що незнайома чи знайома особа спостерігає за вами, — просто позіхніть. Якщо це справді так, вона позіхне услід.

3. Якщо ідете на перше побачення

Згадайте своє перше побачення? Хвилювання, розсіяність, незручність — не надто приємні почуття. Щоб уникнути їх та зробити першу зустріч незабутньою, вирушайте в екстремальні місця. Викид адреналіну допоможе забути про всю незручність першого моменту, а супутник чи супутниця точно запам’ятають ці відчуття. І побачення буде вдалим.

4. Якщо ви сперечається з кимось

Підійдіть до ситуації мирно, як би важко це не було. Якщо людина кричить на вас — намагайтеся говорити спокійним голосом, не підвищуючи тону. Співрозмовник не чує вас і продовжує голосно висловлювати свою позицію — припиніть сперечатись і зачекайте, поки вщухне його гнів. Спокій і тиша зроблять своє і він врешті припинить сваритися.

5. Якщо не хочете пригощати всю компанію

Люди схильні до запам’ятовування першої та останньої дії у послідовності подій. Тож, якщо не хочете весь час пригощати компанію, пригостіть знайомих чи друзів випивкою ще на початку застілля. Решта наслідуватиме ваш приклад, пригощаючи всіх надалі, а ви запам’ятаєтесь як людина, яка першою всіх почастувала.

6. Якщо конфлікту не уникнути

Перед початком переговорів, а особливо ділових, сядьте поруч з людиною, а не навпроти неї. Так співрозмовник зрозуміє, що ви — на його боці. І вже не вважатиме вас опонентом, але партнером.

7. Якщо ваші клієнти розлючені

Ви працюєте з клієнтами й щодня потрапляєте під бурю образ та незадоволення? Маємо для вас пораду: на прилавку розташуйте дзеркало так, щоб людина могла бачити своє обличчя. Як гадаєте, чи приємно їй буде бачити своє сердите лице? Так діалог поступово набере розміреного русла.

8. Якщо людина дуже багато говорить

Звісно, неввічливо просити співрозмовника стулити пельку, але вихід є: киньте на землю будь-яку річ, яку знайдете під руками (бажано не телефон). Так говорун засоромиться і зрозуміє, що надто багато говорить.

9. Якщо не можете змусити дитину щось зробити

Не запитуйте дітей, хочуть вони щось зробити чи ні — відповідь точно буде “ні”, і ви це знаєте. Запропонуйте їм вибір із двох опцій. Наприклад, ви хочете, щоб дитина з’їла тарілку каші. Спитайте: “Тобі пів тарілки чи третину?” Дитина може чинити спротив, але однозначно зробить свій вибір.

10. Хочете вплинути на людину під час розмови

Щоб змусити людину сказати правду і вивести на чисту воду, підніміть брови й довго розглядайте співрозмовника. Він відчує вашу психологічну перевагу й конфлікт згладиться.

11. Якщо ви не одержали очікуваної відповіді

Не здавайтеся: пильно дивіться людині у вічі. Вона може зволікати з відповіддю, тягнути з нею, особливо якщо питання для неї неприємне. А ви мовчки чекайте і не зводьте з неї погляду. Вона однозначно все розповість.

12. Якщо ви нова людина в колективі

Звісно, входити в нову компанію, клас, соціальну групу важко — ти завжди думаєш, яке враження справляєш на оточення і що воно про тебе думає. Все ж, якщо уважно придивитися, то все можна зрозуміти одразу і без слів — за стопами співрозмовників. Якщо останні “дивляться” на вас — вас бажають прийняти до компанії і добре до вас ставляться, стопи розвернуті від вас, тоді навпаки — вас не приймають. Діє і в романтичних стосунках.

13. Якщо розумієте, що створюєте незручну атмосферу

Звісно, таких відчуттів уникнути важко: ви навіть відчуваєте ту гнітючу атмосферу, яку, не дай Боже, самі й створили. Радимо пожартувати, навіть над своєю помилкою — мікроклімат в приміщенні одразу зміниться.

14. Якщо в голові крутиться нав’язлива мелодія

Таке траплялося з кожним: уривок рекламного ролику, улюбленої пісні з фільму чи радіо прилипає до тебе, і нічого не вдієш. Якщо не можеш викинути її з голови — просто доспівай куплет чи частину пісні до кінці. Мозок сприйме це як її завершення й позбудеться нав’язливого мотиву.

15. Якщо ви нервуєте

В мозку є таке переконання: якщо ви їсте — все добре. Так його можна обманути, вкинувши до рота жувальну гумку. Якщо нервуєте чи хвилюєтесь, радимо знімати стрес саме нею.

А ви маєте свої психологічні трюки, які допомагають вам ладнати з людьми? Цікаво про них прочитати.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

16 неправдивих моментів у кіно

Речі, які негайно треба викинути