in , ,

15+ «тварин-невидимок» доведуть, що наша планета — справжнє диво

У світі живуть такі тваринки, котрі, мовби під чарівним невидимим плащем Гаррі Поттера, ховаються від своїх ворогів. Декотрі з них справді такі прозорі, що їх присутність виказує хіба що пара очей. Цікаво те, що деякі з них не народилися прозорими відразу як певні види, а впродовж століть еволюціонували до повної прозорості, як от скляний восьминіг чи скляна жаба.

Ми в Тутка обожнюємо вивчати чудеса Матінки Природи. Тому до вашої уваги добірка “тварин-невидимок” — захочеться пальцями до них доторкнутися, щоб переконатися, що вони існують.

1. Невидима молода риба-хірург

Не знаєте, де раніше бачили цю рибку? В мультику “У пошуках Немо”, вона належала до сім’ї Дорі. Це — молода риба-хірург, її вид ще називають Acanthuridae. Плаває у тропічних водах.

2. Португальський кораблик чи Океанічний колоніальний гідрод

Португальський кораблик або Physalia physalis насправді не медуза, хоч сильно на неї схожий. У нього довгі щупальця, а отрута така болюча й токсична, що може призвести навіть до летального кінця (і для людини, і для риб). Тварина ця отримала свою назву за свій дивний вигляд. У світі живе кілька видів португальського кораблика, і найпопулярніший з них — саме атлантичний вид, що мешкає обабіч узбережжя Португалії.

3. Скляний метелик

На відміну від звичайних метеликів, наш красень має прозорі крильця замість кольорових. Його ще називають Greta ono, він — член підродини Dinainae, племені Ithomini, підплемені Godyridina. Скляний метелик використовує свої прозорі крильця для маскування.

4. Чорна леда або риба-шотландка

Chaenocephalus Aceratus ще відома як чорна леда. Належить рибина до крокодилових риб, ареалом проживання є переважно Антарктика. У неї прозора кров, як і тіло, дуже тонкий скелет та майже желеподібні зябра.

5. Морський аґрус

Це миле створіння, що схоже на маленьку краплю води, називається Pleurobrachia pileus, але більше воно відоме як “морський аґрус”. Досягає величини 2,5 см. Тварина є видом гребінцевого желе, проживає у відкритих водоймах. Щупальця її удвадцятеро більші, ніж вона сама, вони служать для обплутування здобичі.

6. Креветка-привид

Palaemonetes paludosus знайомий більше як креветка-привид. Родом вона з південно-східних регіонів Сполучених Штатів Америки, і насправді ця креветка — прозора. Живе в чистих водоймах, переважно озерах, харчується планктоном. Їх невидимість — прекрасна можливість маскуватися від ворогів.

7. Ланцюжок великих сальп, сполучених воєдино

Велика сальпа — це бочкоподібні, планктонні покривники. Найбільш прийнятна назва — сальпи. Їх желатинове тіло допомагає їм рухатись та перекачувати воду через себе. Тварини живуть в холодних водах і своїми тілами формують єдиний ланцюг.

8. Скляна жаба

Важко повірити, що існує така скляна жаба. Вона дійсно живе в південній частині США і належить до родини скляних жаб (Centrolenidae). Забарвлення у них — кольору зеленого лайму, проте через повністю прозору шкіру легко проглядаються всі внутрішні органи, як, наприклад, серце.

9. Амфіпод або бокоплав

 

View this post on Instagram

Photo by @SolvinZankl. “See and NOT be seen” seems to be the life motto of the deep-sea amphipod Cystisoma neptuni. The segments of its highly-specialised compound eyes collect rays of light in crystalline cones and lead them to the tips of light-guiding tubes that are connected to the optic nerves. Its transparent body prevents the crustacean from being detected and caught by predators. It is only visible thanks to the special lightning in my photo aquarium. #animals #deepsea #bionic #amphipoda #transparent #plancton #diving #blackwater #crustacean #critter #geo #geomagazin #geomagazine #nature #natgeo #nationalgeographic #natgeode #natgeodeutschland #terramatermagazin #nikonphotographers #nikon #onassignment #photographer #wildlife #wildlifephotography #wildlifephotojournalism #wildlifephotography #solvinzankl #solvinzanklphotography follow @SolvinZankl

A post shared by Solvin Zankl (@solvinzankl) on

Amphipod Cystisoma Neptuni — це бокоплав, у якого повністю прозоре тіло. Його тіло-камуфляж береже від хижаків і розгледіти його можна лиш на знимках — завдяки спалаху фотоапарату.

10. Безсмертна медуза Turritopsis Dohrnii

Цей вид, мабуть, найдивовижніше створіння на Землі хоча б тому, що він — безсмертний. Невмируща медуза плаває в Середземному морі та біля Японії. Її життєвий цикл не закінчується, власне як і в будь-якої іншої медузи. Науковці сушать собі голову над цим природним феноменом.

11. Скляний восьминіг Vitreledonella Richardi

Скляний восьминіг, якого ще називають Vitreledonella Richardi, може скидатися на скульптуру, проте він — жива істота. Належить тварина до родини Amphitredidae, драглистої форми, повністю прозора. Живе в тропічних морях. Розмірами невелика — в довжину досягає від 11 до 45 см.

12. Блакитний дракон

Блакитний дракон — найвідоміший черевоногий молюск. Він — мисливець з відкритого океану, що за формою тіла й рухами нагадує рибу. Полює лиш на медуз, своїми “ріжками” на голові захоплює їх. Досить невеликих розмірів, максимально може досягти 5,5 см у довжину.

13. Скляний вугор

Європейського вугра не випадково ще називають скляним: населяє він ріки Європи, довжина його сягає 60-80 см у довжину, хоча рідко може дорости до 1-1,5 метра. Довго живуть, особливо в неволі (80-150 років), але у дикій природі — ні.

14. Молода риба-корова

Це чудесне створіння — молода риба-корова. Вони населяють коралові рифи в лагунах, і найцікавіше не те, що вони прозорі, а те, що вони майже не плавають, а маневрують на хвилях.

15. Золотий черепаховий жук

Цей чудесний, неймовірної краси жук — це Charidotella sexpunctata, ще знаний під назвою золотий черепаховий жук. Належить до сімейства листових жуків — Chrysomelidae. Вражає, що його колір змінюється залежно від періодів дозрівання. Дорослі особини набувають червоного кольору, якщо знаходяться в стресовому стані.

16. Морський янгол

Морські янголи, Gymnosomata чи просто морські метелики — це молюски, які живуть в Північному Льодовитому океані. Вони — гермафродити, харчуються залишками з води, яка проходить через їх тіло. Мають парні плавці, що створюють образ крил, коли тварини плавають у воді.

17. Кранхіїдні кальмари

Загальновідомі під назвою скляні кальмари. На сьогодні науці відомо понад 60 різних видів кальмарів-кранхіїдів, довжина їх варіює від 10 см до більш ніж 3 метрів. Їх напівпрозора поверхня шкіри помагає заховатися від хижаків, як і самим вполювати здобич.

18. Равлик із напівпрозорою черепашкою

Незвично бачити прозорі черепашки, але в цього равлика вона саме така. Його справжня назва Zospeum tholussum, виявили його нещодавно у 2013-му році в глибокій печері в Хорватії. Це — крихітна істота, розміром не більше 3 мм. Такі скляні равлики зазвичай сліпі та дуже милі.

Більшість цих істот має такий вигляд, ніби вони прибули до нас з іншої Галактики. Ви самі бачили когось із них у своєму житті? Якого хочете побачити зблизька чи доторкнутися? Діліться думками в коментарях.

За матеріалами

Сподобалось?

РЕЦЕПТ: 2 яйця, 1 лимон, 200 мл кефіру: десерт, який підкорив серця струнких задоволених господинь

Як неправильний прикус впливає на нашу зовнішність і самопочуття