in , ,

16 нормальних для іспанців звичок та манер поведінки, які світ не сприймає

Про звичку іспанців запізнюватися, сієсту та галасливість чули навіть ті, хто ніколи не був в Іспанії. Проте таких дивацтв мешканці цієї країни мають пребагато: сміття викидають на підлогу, з мокрим волоссям біжать на роботу і розважаються в барах разом з дітьми. Чим та Іспанія ще нас здивує?

Тутка начитався блогів людей, які живуть в цій країні, і розповість вам, на що можна очікувати серед тамтешніх жителів, якщо ви заплануєте відвідати цю країну.

1. Очищувати всі фрукти від шкірки

Мова йде не лише про звичні для нас яблука, апельсини чи ананас. Іспанці очищують абсолютно все – від персика до абрикоса. І вони аргументують це дуже просто: на плодах може бути багато хвороботворних бактерій, які не можна допустити до організму.

2. При купівлі алкоголю у вас не проситимуть документів

На ваше прохання продати спиртне у багатьох цивілізованих країнах попросять показати паспорт чи інший документ, що засвідчує особу. Але тільки не тут. З імовірністю 99,9% вам легко продадуть спиртне.

3. Ходити з вологим волоссям

В Іспанії звикли мити голову зранку, а не перед сном. Іспанці, збираючись на роботу чи на навчання, не мають часу сушити шевелюру. Так і виходять з дому з мокрим волоссям – що діти, що дорослі.

4. Кидати сміття прямо на підлогу

У кафе чи ресторані у вас впала серветка чи зубочистка? Не біжіть їх підіймати – в Іспанії це звична справа. Тут такий звичай, і це для всіх нормально.

5. Не соромитися тісного тілесного контакту

Комусь видасться, що іспанці нічого не чули про особистий простір: при розмові вони підходять дуже близько до співрозмовника, люблять поплескати по коліну або плечу. Це дуже відкритий народ, який швидко скорочує дистанцію, якщо це йде на користь спілкування.

6. Не використовують слово «чайник»

Слово la tetera в перекладі з іспанської означає «чайник», але у побуті його рідко можна зустріти. Чому? Нація полюбляю каву, і чайник на чай не користується великим побутом.

7. Проходити тест, який підтвердить, чи можна вагітним їсти хамон

Вагітні жінки в Іспанії, окрім стандартних оглядів, проходять тест, який визначить, чи можна їм їсти хамон під час свого стану. Виявляється, вживання хамону може викликати у вагітної токсоплазмоз, що небезпечно для плоду. Щоб зберегти своє здоров’я і здоров’я своєї майбутньої дитини, майбутні матусі проходять спеціальний тест.

8. Багато разів повторювати прикметники

Якщо українець чи француз захоче похвалити красу жінки, вони скажуть: «Це дуже гарна жінка», тоді як темпераментні іспанці скажуть приблизно так: «Це красива, красива, красива дівчина». Для посилення виразності та емоційності висловлювання у них прийнято багато разів повторювати прикметники.

9. Боятися вівторка замість п’ятниці 13-го

Старовинне іспанське прислів’я велить не виходити заміж, не вирушати в подорож і не переїжджати у вівторки. Пояснення просте: за переказами, вівторок – день бога війни Ареса чи Марса. Навіть «вівторок» по-іспанськи звучить «martes».

10. Не мити рук

Вдома іспанці ходять у тому взутті, в якому йдуть на вулицю, але це ще не все: цей народ не миє рук! Ні коли виходить зі вбиральні, ні коли повертається додому з роботи. Іноземці чудуються, а місцеві спокійно до такого ставляться: навіщо мити руки, якщо у громадських місцях чи у вбиральнях чисто?

11. Ділити добу на 5 частин

Іспанцям здалося, що чотирьох частин доби занадто мало. Тому до ранку, дня, вечора і ночі вони додали ще одну. Називається вона madrugada і цим словом позначають період з півночі або 01:00 години ночі до світанку.

12. Заморожувати хліб

Для іспанців звично заморожувати хліб у морозилці. Вони звикли купувати хліб і на кілька днів класти його до холодильника. Так виріб зберігається надзвичайно довго і не втрачає своїх смакових властивостей. Заморожують хліб цілими буханками, а скибочки для тостів вживають свіжими.

13. Відвідувати бари разом з дітьми

В країні не тільки люблять пізні ночі, а й вважають звичайною справою піти до бару всією сім’єю. Пізно ввечері або навіть вночі можна спостерігати таку картину: батьки веселяться, а на столі поруч спить маленька дитина. Можливо, тому іспанцям не заважає шум: вони чують його з перших днів життя.

14. Кава-брейк триває понад пів години

Про сієсту і двогодинні обіди складають легенди та знають всі. Але іспанці взагалі не дуже люблять працювати. Бо як пояснити півгодинну перерву на каву, яку влаштовують багато офісів країни? Кожного дня об 11 ранку люди залишають робочі місця і біжать в кафе чи бари. Їм подобається бути серед натовпу і гамору, тому розмова може затягнутися.

15. Ділити рахунок порівну

У ресторані або кафе ми звикли платити тільки за те, що замовили. Іспанці роблять дещо по-іншому: загальна сума ділиться порівну на всіх учасників трапези. І тут не залежать, що ви замовили та на яку суму. Навіть офіціанти відмовляються ділити суму в чеку.

16. Пити колу з вином

Деякі розводять вино водою, а ось іспанці пішли далі: вони змішують червоне вино і колу. Напій калімочо придумали в країні басків, і незабаром він поширився по усій державі. Іноді до коктейлю додають узо або аніс. Калімочо користується популярністю у молоді через низьку ціну (тінейджери купують найдешевше вино в паперових пакетах), іноді його називають «сангрією для бідних».

А ви були в Іспанії? Які національні особливості викликали у вас здивування? Діліться вашими спостереженнями з нами в коментарях.

Сподобалось?

Дорослі “промахи” виховання — вчимося разом, як не треба виховувати своїх дітей

Залаштунки дитячого садочка – вихователька чесно розповість всю правду про нелегкі трудові будні працівників молодшої ланки освіти