in , ,

17 крутих місцин, про які безсовісно мовчать путівники

Здається, ми знаємо все про нашу планету. Проте навіть в найпопулярніших туристичних місцях можна відкрити по-справжньому дивовижні куточки – як створені самою природою, так і зведені руками людини.

Тутка зібрав для вас 17 крутих місцин, про які ви, напевно, ще не чули. А один дуже цікавий бонус чекає вас в кінці статті.

17. Амфітеатр в Пулі, Хорватія

Однією з найвідоміших пам’яток Італії є римський Колізей. Проте в хорватському місті Пула є не менш красивий амфітеатр. Він був збудований з дерева, а потім перебудований з каменя в I столітті н. е., вміщував до 23 тис. людей і використовувався для масових видовищ. У V столітті із забороною гладіаторських боїв споруда стала поступово руйнуватися і грабуватися. У Середньовіччі арену пристосували для випасу худоби, ярмарків і лицарських турнірів, а в XX столітті – для військових церемоній, парадів, театральних постановок.

16. Печера Шондонг, В’єтнам

Печера була відкрита в 1991 році, проте її вивчення почалося в 2009-му, а організовані групи туристів почали пускати зовсім нещодавно. Шондонг називають найбільшою печерою у світі – її протяжність більше 9 км, а висота зведень така, що під ними легко міг би поміститися 40-поверховий хмарочос!

Печера утворилася через розмиття вапнякової гірської породи, і тепер всередині неї є своя екосистема з річкою і водоспадом, унікальними рослинами, тваринами, сталактитами і так званими печерними перлинами – кам’яними утвореннями з кальциту, які формувалися на піску під впливом води впродовж сотень років.

15. Дзвіниця на озері Резія, Італія

Озеро Резія утворилося в 1950 році в результаті будівництва гідроелектростанції і греблі та затоплення двох сіл. Над поверхнею водосховища височіє дзвіниця, побудована ще в XIV столітті. У зв’язку зі зміною рівня води над озером періодично можна побачити тільки верхівку вежі з годинником. Через сильні вітри на озері піднімаються хвилі, тому містечко подобається серферам.

Влітку навколо дзвіниці можна покататися на катері, а з приходом морозів туристи можуть дійти до вежі прямо по льоду. Крім того, за легендою, тут все ще можна почути дзвоновий дзвін, хоча самі дзвони зняли з вежі ще до затоплення.

14. Менгіри Калланіша, Шотландія

Мабуть, найбільш розрекламованим кам’яним спорудженням Великобританії є Стоунхендж. Проте загадковий Калланіш на острові Льюїс в Шотландії вчені називають найбільшим пам’ятником мегалітичної культури. Це 13 монументів і груп вертикально встановлених, буквально вирослих із землі каменів заввишки до 5 метрів, що утворюють круги. За межами круга встановлені камені у формі, що нагадує кельтський хрест, який вказує кінцями на сторони світу. За однією версією, ці менгіри не що інше, як велетенський місячний календар, за іншою – древнє обрядове місце.

13. Природний міст Пон-д’Арк, Франція

Далеко від жвавих міських вулиць на півдні Франції в містечку Пон-д’Арк розташовується природний міст з аналогічною назвою. Він височіє над річкою Ардеш, яка й вимила в скелястій породі за сотні років величаву арку заввишки 50 метрів і шириною 60 метрів. Тут напрочуд тихо і спокійно, в літній період проходять змагання із веслуванню на каное. А недалеко від моста знаходиться історичний пам’ятник – древня печера Шове з наскальними малюнками віком до 30 тис. років!

12. Мадаін-Саліх, Хегра, Саудівська Аравія

В порівнянні з йорданською Петрою археологічний комплекс Мадаін-Саліх не так широко відомий, хоча він є прадавнім спорудженням Саудівської Аравії віком близько 2 000 років. Це історичне місто-пам’ятник включає 111 скельних поховань, веж, жител, храмів і гідротехнічних споруджень древнього набатейського міста Хегра, що було колись центром торгівлі. Усі будівлі прикрашають скульптури, барельєфи, наскальні написи.

11. Озеро Ельтон, Волгоградська область, Росія

Площа цієї дивовижної солоної водойми – 150 кв. км, що робить його найбільшим мінералізованим озером в Європі. Його глибина не перевищує 7-10 см влітку і 1,5 м навесні. Воно є найважливішим пунктом міграції куликів і журавлів, притягує туристів незвичайними соляними пейзажами і бальнеологічними властивостями. Ельтонський природний парк, на території якого розташувалося озеро, є домом для декількох сотень видів рослин і тварин, в тому числі унікальних.

10. Кафедральна ущелина, національний парк “Пурнулулу”, Австралія

Національний парк “Пурнулулу”, внесений в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, рясніє смугастими гірськими кручами з сланця, озерами, тут унікальна флора і фауна. На його території розташовується величезна кількість ущелин, одна з найбільш мальовничих – Кафедральна, яка являє собою справжній природний амфітеатр з дивовижною акустикою.

9. “Лабіринт Орта”, Іспанія

“Лабіринт Орта” – історичний і старий парк в Барселоні, який був закладений у кінці XVIII століття як неокласичний сад. Це місце, багате живоплотами, клумбами, альтанками, каналами, було улюбленим для проведення культурних і громадських заходів. Сьогодні в парк може потрапити невелике число відвідувачів на день.

8. Каплиця Сен-Мішель д’Егіль, Франція

В невеликому містечку Ле-Пюї-ан-Веле на півдні Франції, на вершині прямовисної 90-метрової скелі є каплиця, побудована в 962 році! До цього року на скелі знаходилися язичницький дольмен і давньоримське святилище, і в цілому усі перекази називають скелю священним місцем. Каплиця унікальна не лише своїм розташуванням, але й фресками, мозаїками, розписами, які за всю історію жодного разу не реставрувалися.

7. Блакитний ставок Біей, Японія

Блакитний ставок в префектурі Хоккайдо був створений після будівництва греблі як частина системи контролю процесів ерозії і захисту довколишніх районів від селів. Незвичайний яскраво-бірюзовий колір води викликаний природною роботою мінералів і може змінюватися залежно від погодних умов і кута зору. А висохлі стовбури дерев, що стирчать з води, тільки додають пейзажу фантастичності. Довгий час цей природний об’єкт був закритий для відвідувань і став доступний всього кілька років тому.

6. Затока Духів, мис Реінга, Нова Зеландія

Мис Реінга – це північний край півострова Аупоурі в Новій Зеландії. Недалеко від берега бушують небезпечні хвилі, а на горі стоїть маяк, що освічує все навкруги спалахом кожні 26 секунд. На схід від мису розташовується відокремлений пляж з блідо-рожевим піском. Місцеві аборигени вірили, що душа після смерті вирушає саме на цей пляж, щоб вчинити останній ривок перед зануренням у потойбічний світ. Тому ця місцина вважається вважається священною і відвідувачам забороняється тут їсти. Дістатися на мис досить складно, оскільки дорога частково пролягає через сипучі піски, тому краще вирушати з організованою групою туристів.

5. Мечеть Тін Мал, Марокко

Мечеть Тін Мал була побудована в 1156 році на честь засновника династії Альмохадів і є однією з двох мечетей в Марокко, відкритих для немусульман. Її відрізняє дивовижна архітектура, і з 1995 року мечеть входить в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Хоч мечеть розташована в гірському селі всього в 100 км від Маракешу, рідкісний турист знає про це красиве містечко.

4. Мерое, Судан

Мерое – це древнє місто на території сучасного Судану, столиця нубійського царства Куш, що зародилася ще в VIII столітті до н. е. Тут можна поглянути на безліч пірамід, в яких проводилися поховання знатних осіб, залишки палацових стін, де коронували царів, а також купальні, храми. На жаль, до III столітті до н. е. місто прийшло до занепаду і від нього залишилися тільки руїни. Увесь комплекс внесений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте небагато знають про це містечко, відвідуючи тільки пам’ятники Стародавнього Єгипту.

3. Лас-Посас, Хілітла, Мексика

Лас-Посас – це справжній райський сад із сюрреалістичними скульптурами і фантастичними ландшафтами покинутого міста, які почав створювати в 60-70-х роках XX століття скульптор Едвард Джеймс. Це нереальний коктейль з штучних споруд, буйної рослинності, тропічних кольорів, водоспадів і невеликих ставків, де не зустрінеш чітких ліній, простих форм або закінчених конструкцій і буквально все вражає і змушує мріяти.

2. Лагуна Гіола і Мармуровий пляж, Тасос, Греція

На грецькому острові Тасос, відокремлений від кромки моря кам’янистим бордюром, знаходиться невеликий природний басейн у формі краплі з чистісінькою водою, іменований Сльозою Афродіти. За легендою, його створив Зевс для купання богині краси. Немов покривалом, з одного боку басейн прикритий кам’янистим схилом, з якого можна стрибати у воду, але будьте обережні – глибина всього 3 метри! Незнайомому з місцевістю туристові знайти лагуну Гіола буде досить проблематично, але пейзажі, що відкриваються вдосвіта, варті цих пошуків!

На тому ж острові Тасос знаходиться унікальний Мармуровий пляж з чистісінькою блакитною водою і білим мармуровим піском. Поєднання просто приголомшливе! Але дорога до цієї місцини досить важка, та й пляжі практично дикі, тому доведеться запастися провізією і терпінням, але подорож того вартує!

1. Еллідаей, Ісландія

Еллідаей – один із Вестманських островів біля південних берегів Ісландії. Це ідеальне місце, щоб побути наодинці і не чути шуму сусідів, тому що тут стоїть всього лише один будинок, побудований ще в 1953 році. Постійного населення на острові немає, але туристи приїжджають сюди порибалити, пополювати за тупіками і попаритися в сауні у будиночку.

Бонус: Справжня Атлантида

Ось вже майже 2 тисячоліття ведуться пошуки легендарної Атлантиди, що пішла під воду приблизно 9 тис. років тому. Вчені називають до 50 точок, де її можна шукати. Тому поки що ні в одному путівнику ви не зустрінете інформації про точне місце розташування цього легендарного міста-держави. Але, як тільки ми його дізнаємось, обов’язково вам розповімо!

Сподобалось?

12 міфів про сережки у вухах та інших частинах тіла (Навіть не дивіться на пістолет)

Дивлюся і дивуюся: звичайна їжа, а виглядає по-королівськи!