in , , ,

17 психологічних прийомів, які стануть в нагоді в будь-якій життєвій ситуації

Ви знаєте, що потрібно зробити, щоб без примусу привчити дитину їсти овочі або, наприклад, збільшити шанси на отримання роботи? Або як домогтися прихильності людини, з якою ви не зійшлися в думці з якогось запитання? Для всього цього не потрібно вдаватися до жодних складних технік – просто запам’ятайте кілька простих порад.

Ми в Тутка впевнені: розумне використання психологічних трюків допомагає стати привабливішими в очах навколишніх і легко добиватися цілей.

 • Якщо ваша дитина відмовляється їсти овочі, спробуйте піти на хитрість – запропонуйте їй вибір. Припустимо, ви хочете привчити її їсти цвітну капусту. Запропонуйте дитині альтернативу – з’їсти 2 суцвіття або 5. Само собою, дитина вибере «менше зло» – і, можливо, полюбить їсти капусту.
 • Якщо ви хочете дати людині якусь пораду, яку вона дійсно сприйме серйозно, заручіться авторитетом – скажіть, що колись таку пораду вам дала ваша мати або бабуся. Людина підсвідомо довіряє батьківським порадам, а, отже, і ваша матиме набагато більшу вагу.
 • Якщо ви хочете попросити про щось, зловіть момент, коли людина втомилася: наприклад, просити керівника про відгул краще в кінці важкого робочого дня. Співрозмовник, бажаючи позбутися вас якомога швидше, швидше за все піде на поступки.
 • Тіло і розум людини міцно пов’язані між собою. Шведський фахівець з мови тіла Хенрік Фексеус вважає, що ви можете змусити себе відчувати ті чи інші емоції. Наприклад, якщо вам потрібно розсердитися, спробуйте нахмурити брови, міцно стиснути зуби і подивитися в одну точку протягом 10 секунд – скоро ви відчуєте, що злитеся по-справжньому.

 • Можливо, ця порада здасться вам банальною, але перед співбесідою при прийомі на роботу або важливим знайомством, приділіть велику увагу зовнішньому вигляду. Науково доведено: зовні привабливих людей ми підсвідомо нагороджуємо великими розумовими здібностями.
 • Пісня застрягла у вас в голові і ніяк не хоче йти? Спробуйте згадати її останні рядки: згідно з ефектом Зейгарника, людина швидше забуває завершену дію, ніж незавершену.
 • Щоб співрозмовник перейнявся до вас симпатією, особливо під час суперечки, подумки повторюйте під час розмови фрази «Мені важлива твоя думка, навіть якщо я з тобою не згідний», «Ти мені подобаєшся».
 • Фрази «Я думаю», «Мені здається», «На мою думку» і такі подібні видають непевність, тому в розмові, а особливо в суперечці, їх краще не використовувати.

 • Екстремальне побачення – найкращий початок для романтичної історії. Йдете на побачення з людиною, яка вам сподобалася, і хочете пробудити у партнера взаємні почуття? Вибирайте місце, де вам гарантований сплеск адреналіну – наприклад, американські гірки, кімнату страху або сеанс фільму жахів.
 • Якщо вам потрібно зрозуміти щось складне, спробуйте пояснити це комусь іншому: в процесі «навчання» ви самі почнете розуміти те, що до цього викликало труднощі.
 • Навіть якщо ви знаєте те, про що вам розповідає співрозмовник, не переривайте його фразою «Я це знаю», а дослухайте до кінця. Так ви справите гарне враження, а в майбутньому ця людина більш охоче піде на контакт з вами.
 • Всім відомо: щоб отримати щось більше, потрібно починати з малого. Так, наприклад, якщо ви хочете попросити друга про серйозну послугу, спочатку попросіть про невелику послугу. Але цей прийом працює і у зворотний бік: якщо ви хочете позичити, наприклад 2 000 гривень, попросіть 10 000. Швидше за все, людина відмовить вам у проханні, але напевно, зможе позичити меншу суму.
 • Пам’ятайте Тома Сойєра, який фарбував паркан? Якщо ви не хочете робити нудну роботу, вдайте, що займаєтеся чимось цікавим, і, можливо, знайдеться хтось, хто захоче зробити її за вас.

 • Віддзеркалення – це, звичайно, добре, однак не зловживайте ним. Намагайтеся робити це максимально завуальовано, інакше ви ризикуєте викликати роздратування у співбесідника.
 • Якщо ви зробили комусь послугу і вам дякують за це, не кажіть: «Без проблем», а краще дайте відповідь: «Звичайно, друзі/партнери іноді роблять одне одному послуги». У майбутньому, якщо ви звернетеся до цієї людини з проханням, швидше за все, вам не відмовлять.
 • Використовуйте у розмові іменники, а не дієслова. В одному дослідженні було доведено, що це збільшує шанси переконати людину в чомусь. Наприклад, замість фрази «Ви хочете врятувати декількох тварин?» краще вжити «Чи не хочете ви стати рятівником декількох тварин?»
 • Якщо у вас є труднощі із запам’ятовуванням імен, під час знайомства з людиною додайте до привітання її ім’я: замість «Приємно познайомитися» скажіть «Приємно познайомитися, Олександре». Так ви швидше згадаєте ім’я нового знайомого при необхідності.

За матеріалами

Сподобалось?

РЕЦЕПТ: Заправки для салатів, які легко готувати вдома: 11 рецептів

20 звичайних речей, які виглядають настільки дивно під мікроскопом, що належать до паралельного Всесвіту