in , ,

18 фактів про Чунцін, які не залишать байдужими навіть досвідчених мандрівників (Це місто завбільшки, як ціла країна)

Ви напевно чули про найбільші міста світу — Пекін, Токіо і Мехіко. Але цей гігант простягнувся на сотні кілометрів. Він настільки величезний, що аж не віриться. І, як ви вже здогадалися, місто розташоване в найбільшій за кількістю жителів державі — в Китаї.

Ми в Тутка розібралися, де розташоване цей місто-велет і чому воно так приваблює туристів.

1. Місто, завбільшки як європейська країна

У Піднебесній немає офіційного поняття «населений пункт». Країна поділена на муніципалітети, які об’єднують відразу декілька районів. Чунцін — це найбільше за площею місто центрального підпорядкування в Китаї та найбільша адміністративна одиниця у світі.

30,7 млн осіб мешкає на площі 80 тис. кв. км. На цій території можуть двічі вміститися Нідерланди або Австрія.

2. Потяги через будинки

Мешканці цього будинку сідають на потяг на станції Лізіба, яка займає 7-й і 8-й поверхи будівлі. Для руху поїздів було зроблено наскрізний отвір всередині будинку, щоб не зносити будинок при прокладенні однорейкової лінії. Стіни квартир стикаються з тунелем, а відстань до бічних і нижніх вікон не досягає і метру.

3. Плавучі ресторани

https://twitter.com/i/status/1153136369243267072

Може скластися думка, що цей будинок пливе по річці, але насправді це один з десятків ресторанів, які так популярні в Чунціні. Ці величезні будівлі пришвартовані біля міських набережних. Там готують страви з риби, яку виловлюють з річки.

Через те, що ресторани викидають відходи у річку, міський уряд перемістив частину таких закладів в інше місце. Таким чином місцева влада покращує екологічну ситуацію на головній річковій магістралі Чунціну.

4. Дитячі майданчики — на дахах

Через щільну забудову й інтенсивність дорожнього руху дитячі майданчики можуть розташовуватися на даху хмарочосів. Тут і повітря чистіше, ніж внизу, на вулиці, де багато вихлопних газів, та й краєвид звідси просто фантастичний.

5. Компактні стоянки

View this post on Instagram

🚗 В Чунцине придумали новый вид интеллектуальной парковки 🚗. • Водитель паркуется на специальной платформе, которая приподнимается с одной стороны и автоматически становится на свободное место. Такой вид парковки экономит до 6️⃣7️⃣% пространства. • #работавкитае #китай #workinchina #china #учительанглийского #удивительныйкитай #jobabroad #chinajobs #ourclients #нашиклиенты #работазаграницей #стажировказарубежом #travelchina #beijing #пекин #путешествие #работаипутешествие #чэнду #car #гуанчжоу #чунцин #шэньчжэнь #beijing #asia #avto

A post shared by Работа в Китае (@jobchina.com.ua) on

Хоча Чунцін і найбільше за площею місто, але місця для паркування тут не вистачає, тому китайці придумали такий оригінальний спосіб для компактного розташування автівок.

А ось старі автомобілі тут не завжди утилізують, їх відправляють на такі ось гігантські звалища.

6. Багаторівневі дороги

Темпи будівництва та інженерні ідеї китайців заворожують — тут і з навігатором важко пересуватися.

https://www.instagram.com/p/Bzz1BJPBHlQ/?utm_source=ig_embed

Місто розташоване на крутих горах, тому фундамент однієї будівлі може знаходитися на рівні даху іншої. Так, район Юйчжун нависає над гірською долиною, на якій знаходиться парк. З одного боку дорога проходить на рівні вікна, а з іншого — відкривається краєвид на дах хмарочосу.

А для комфортного переміщення міських жителів в Чунціні побудували кілька таких ескалаторів. Висота цього – 52 м, а довжина – 112 м. Поїздка займає лише 3 хвилини.

7. «Лежачий хмарочос»

У місті зводиться багато хмарочосів, але будівництво одного з них по-справжньому дивує. Горизонтальний «лежачий хмарочос» розташований на даху 4 вертикальних веж величезного торговельно-розважального комплексу. Місцеві жителі й туристи зможуть відвідати це чудо вже в кінці 2019 року.

Таким гігантський хмарочос бачать перехожі на вулиці.

8. Висотні будівлі як рекламні щити

View this post on Instagram

Это наш город , город нашей молодости. Те самые яркие моменты жизни прошли именно здесь. Эти моменты останутся в нашей памяти и в наших сердцах❤️ и когда мы покинем Чунцин, будет печально и грустно на душе. И насколько я знаю ещё ни один человек приехавший в наш город не пожалел об этом😏#Чунцин является одним из крупнейших городов в центрально-южной части Китая и развивается в очень быстрых темпах. Тут не прекращаются постройки различных высоток, дороги улучшаются все время, город расцветает все лучше и лучше, молчу про экономику и хитрых китайцев, в общем смысле правительство Китая делает все для развития государства. Конечно есть немного вонючие переулки😂 где ты даже не понимаешь чем это пахнет. Но думаю в каждой стране есть свои минусы и плюсы! В надежде что и Казахстан будет стремиться к лучшему, я понимаю что наше государство очень молодое и экономика не такая как в Китае. Но думаю студенты которые получают знания за границей, будут делать все для развития Казахстана. #🇰🇿

A post shared by Better late than never. (@akchatauova) on

У найбільшому місті світу і реклама теж дивовижна. У Чунціні люблять встановлювати гігантські світлові екрани на хмарочоси. Реклама розміром як 50-поверховий будинок привертає увагу, і її видно з відстані в десятки кілометрів.

9. Гігантоманія

У 2009 році тут відкрили найдовший у світі арковий міст Чаотяньмень.

До відкриття мосту швидко переміститися на інший берег можна було за допомогою канатної дороги, яка сьогодні користується популярністю у туристів.

Один з найбільших книжкових магазинів країни розташований в Чунціні. Сюди приходять і за літературою, і за фотографіями. Головний хол магазину відбивається в дзеркальній стелі, створюючи ілюзію нескінченних книжкових полиць.

10. Місто, розділене кольоровими річками

У центрі міста чисті води річки Цзялін зустрічаються з коричневими водами Янцзи, утворюючи чітку межу.

11. Незвичайний міський дизайн

В оформленні міського простору беруть участь сучасні дизайнери. Такими оригінальними лампами прикрашена автобусна зупинка в центрі міста.

12. Пам’ятники архітектури з усього світу

Місцеві парки тут прикрашають «підробки» світових пам’яток. Ця невелика копія американської гори Рашмор зі скульптурними портретами 4 президентів США.

13. Данина традиціям

Хоч місто і виглядає сучасним і в ньому багато технологічних інновацій, але ось дітей тут як і колись носять в плетених кошиках за спиною.

14. Безпека і комфорт

Тут люди настільки залежні від ґаджетів, що влада міста навіть відкрила спеціальну смугу для руху пішоходів зі смартфонами.

15. Незвичне хобі місцевих жителів

Мешканка Чунціна брала участь в рекламній кампанії місцевого готелю, де постала в образі русалки. Їй так сподобалося бути русалкою, що вона зайнялася пошиттям костюмів і для інших, перетворивши хобі в бізнес. Сьогодні в публічних міських басейнах можна побачити дорослих жінок в костюмах русалок. І якщо раніше це викликало подив, то сьогодні місцеві жителі сприймають такі зустрічі русалок біля басейну як щось буденне.

16. Складання іспитів в аквапарку

Щоб здача національного вступного іспиту для вступу до коледжу викликала менше стресу, влада Чунціну запропонувала школярам пройти тестування в басейні міського аквапарку.

17. Відкриті громадські туалети

У цьому місті навіть громадський туалет є пам’яткою. Його побудували таким чином, що, якщо вилізти на сусідній пагорб, перед вами відкриється краєвид з кабінки. Тому відвідувачки воліють брати з собою в туалет парасольку, щоб сховатися від настирливих очей туристів.

18. Давня історія

Чунцін складається не тільки з самих скляних хмарочосів, тут розташовані й стародавні споруди. Адже місто виникло 3 тис. років тому. У давнину воно було столицею царства Ба і називалося Цзяньчжоу. Назва Чунцін («подвійне свято») виникла в 1189 році, коли третій син імператора Сяо-Цзуна став спочатку князем тутешніх місць, а незабаром і верховним правителем. На честь цих двох подій місто й отримало свою назву.

А в якому найбільшому місті вдалося побувати вам? Напишіть його назву в коментарях.

РЕЦЕПТ: Бувайте, сумні відбивні! Готуємо сковорідку для соковитих шматочків філе в клярі з соусом

РЕЦЕПТ: Помідори «Чипполіно». Смачний рецепт помідорів на зиму!