in , ,

18 пікантних фактів про світ тварин, про які не розповідали на уроці біології

Попри те, що вчені безперервно займаються дослідженнями природи та її мешканців, відкриття не закінчуються. І чим більше з’являється інформації про тварин, тим цікавішою вона стає. Цього разу ви дізнаєтеся, як виглядає найбільша білка на світі, чому тигри залишаються непоміченими в зеленій траві і хто тримає домашнього вихованця у своєму лігві.

Тутка відшукав факти про тварин, які зможуть здивувати навіть тих, хто думав, що знає про них все.

1. Всі гепарди однакові

Гепарди настільки генетично схожі, що, по суті, є клонами один одного. Річ у тім, що ці красиві кішки майже вимерли під час останнього льодовикового періоду, а ті, кому вдалося вижити, продовжили рід вже сучасного вигляду. Але через кровозмішання у гепардів виникають труднощі з розмноженням, а більшість дитинчат не доживає і до року.

2. Птаха, яка живе на воді

Африканська якана будує гнізда на воді, а дуже довгі ноги і пальці дозволяють птиці ходити по будь-якій плавучій рослинності, в тому числі по лататті.

3. Мурахоїд великий носить своїх дитинчат на спині й не розлучається з ними до наступної вагітності

4. Бджоли Tetragonula carbonaria будують свої гнізда по спіралі

5. Тварина з дуже рухливими кісточками

Носуха — милий представник сімейства єнотових. Кісточки цього звірятка можуть обертатися на 180 °, дозволяючи тварині злазити зі стовбура дерева як передом, так і спиною.

6. Птахи-паразити

Буйволових шпаків можна побачити на великих травоїдних: зебрах, бегемотах, жирафах, носорогах і т. д. Колись вчені вважали, що цей зв’язок має взаємовигідний характер, але зараз дотримуються думки, що ці птахи більше паразити, ніж помічники. Шпаки харчуються кліщами, а також комахами, які заводяться в ранах тварин. Однак часто птиці самі створюють ці рани, розкльовуючи шкуру копитних. Але тваринам таке сусідство не створює дискомфорту і вони не прагнуть прогнати цих пташок.

7. Найбільша білка у світі

Індійська гігантська білка відрізняється не тільки незвичайним забарвленням, але і розмірами: довжина тіла складає 36 см, а хвіст — 61 см. Живуть такі білки поодинці або парами, але ніколи не забувають про особистий комфорт: вони будують кілька кулястих гнізд на деревах, використовуючи їх з різною метою — для сну, відпочинку або для розмноження.

8. У тарантулів є домашні тварини

Як домашніх вихованців тарантули заводять жаб. І у цих дивних відносин є своє пояснення: павуки страждають від дрібних комах, яких приваблює запах падла (а в лігві тарантула цей запах буває часто). І для того, щоб захистити свою їжу, павук підселює до себе жабу. Попри те, що з цього моменту він захищає свого вихованця від інших хижаків, іноді він може задуматися і випадково спробувати його з’їсти. Але на цей випадок у жаби є токсичний слиз, який знижує апетит.

9. Собаки визначають час за запахом

Собаки можуть визначати час шляхом запам’ятовування режиму дня господаря. Але є і ще один спосіб, який допомагає обходитися вашому улюбленцю без годинника, — запах. Тварини стежать за запахом господаря і його зникненням протягом усього дня. Наприклад, коли ви тільки йдете на роботу, концентрація вашого аромату в повітрі максимальна, але протягом дня він поступово випаровується. Собака запам’ятовує, на якій стадії концентрації ви повертаєтеся додому, і починає чекати вас у цей час.

10. Теплокровна риба існує

Червоноперий опах — єдина риба, здатна до терморегуляції. Температура тіла опаха вища навколишнього середовища на 5 °. А ще це дуже велика риба — до 2 м в довжину і вагою близько 100 кг.

11. Найбільш заощадливий дятел

Мурашиний меланерпес створює своєрідні комори — видовбує в стовбурах мертвих дерев (в тому числі на телефонних стовпах або в дерев’яних будинках) окремий отвір під кожен жолудь. Щоб оцінити працьовитість цієї пташки, зверніть увагу: в одній сосні було виявлено близько 60 тисяч захованих плодів.

12. Травоїдні бачать тигра зеленим

Більшість травоїдних не розрізняє кольорів, і в їхніх очах помаранчевий і зелений ідентичні одне одному, що тільки на руку (точніше на лапу) смугастому хижакові. Завдяки дальтонізму тварин тигр може залишитися непоміченим на зеленому тлі.

13. Китоголов — лелека, який харчується зміями, рибами, черепахами і навіть невеликими крокодилами

14. Кішки можуть пити морську воду: їх нирки добре фільтрують сіль і виводять її природним шляхом

15. У хижаків очі розташовані спереду, щоб вчасно побачити здобич. А у травоїдних очі з боків, щоб помітити, що наближається хижак і встигнути втекти

16. Видри живуть однією парою все життя. Дорослих дітей вони не виганяють з дому, а чекають, коли ті підуть самі. Але якщо дітям «сімейне життя» не сподобалося, батьки приймуть їх назад

17. Шимпанзе добувають пальмове вино, щоб напитися

18. Капуцини пісяють собі на лапки, щоб вмитися

А який факт здивував вас?

Сподобалось?

Я місяць жила за способом життя моделей Victoria’s Secret, щоб отримати тіло мрії через півроку після пологів

Каштани, що пригодяться в господарстві — спробуємо зрозуміти, як…