18 пікантних фактів про світ тварин, про які не розповідали на уроці біології

Попри те, що вчені безперервно займаються дослідженнями природи та її мешканців, відкриття не закінчуються. І чим більше з’являється інформації про тварин, тим цікавішою вона стає. Цього разу ви дізнаєтеся, як виглядає найбільша білка на світі, чому тигри залишаються непоміченими в зеленій траві і хто тримає домашнього вихованця у своєму лігві.

Тутка відшукав факти про тварин, які зможуть здивувати навіть тих, хто думав, що знає про них все.

Цікаве
Loading...

1. Всі гепарди однакові

Гепарди настільки генетично схожі, що, по суті, є клонами один одного. Річ у тім, що ці красиві кішки майже вимерли під час останнього льодовикового періоду, а ті, кому вдалося вижити, продовжили рід вже сучасного вигляду. Але через кровозмішання у гепардів виникають труднощі з розмноженням, а більшість дитинчат не доживає і до року.

2. Птаха, яка живе на воді

Африканська якана будує гнізда на воді, а дуже довгі ноги і пальці дозволяють птиці ходити по будь-якій плавучій рослинності, в тому числі по лататті.

3. Мурахоїд великий носить своїх дитинчат на спині й не розлучається з ними до наступної вагітності

4. Бджоли Tetragonula carbonaria будують свої гнізда по спіралі

5. Тварина з дуже рухливими кісточками

Носуха — милий представник сімейства єнотових. Кісточки цього звірятка можуть обертатися на 180 °, дозволяючи тварині злазити зі стовбура дерева як передом, так і спиною.

6. Птахи-паразити

Буйволових шпаків можна побачити на великих травоїдних: зебрах, бегемотах, жирафах, носорогах і т. д. Колись вчені вважали, що цей зв’язок має взаємовигідний характер, але зараз дотримуються думки, що ці птахи більше паразити, ніж помічники. Шпаки харчуються кліщами, а також комахами, які заводяться в ранах тварин. Однак часто птиці самі створюють ці рани, розкльовуючи шкуру копитних. Але тваринам таке сусідство не створює дискомфорту і вони не прагнуть прогнати цих пташок.

7. Найбільша білка у світі

Індійська гігантська білка відрізняється не тільки незвичайним забарвленням, але і розмірами: довжина тіла складає 36 см, а хвіст — 61 см. Живуть такі білки поодинці або парами, але ніколи не забувають про особистий комфорт: вони будують кілька кулястих гнізд на деревах, використовуючи їх з різною метою — для сну, відпочинку або для розмноження.

8. У тарантулів є домашні тварини

Як домашніх вихованців тарантули заводять жаб. І у цих дивних відносин є своє пояснення: павуки страждають від дрібних комах, яких приваблює запах падла (а в лігві тарантула цей запах буває часто). І для того, щоб захистити свою їжу, павук підселює до себе жабу. Попри те, що з цього моменту він захищає свого вихованця від інших хижаків, іноді він може задуматися і випадково спробувати його з’їсти. Але на цей випадок у жаби є токсичний слиз, який знижує апетит.

9. Собаки визначають час за запахом

Собаки можуть визначати час шляхом запам’ятовування режиму дня господаря. Але є і ще один спосіб, який допомагає обходитися вашому улюбленцю без годинника, — запах. Тварини стежать за запахом господаря і його зникненням протягом усього дня. Наприклад, коли ви тільки йдете на роботу, концентрація вашого аромату в повітрі максимальна, але протягом дня він поступово випаровується. Собака запам’ятовує, на якій стадії концентрації ви повертаєтеся додому, і починає чекати вас у цей час.

10. Теплокровна риба існує

Червоноперий опах — єдина риба, здатна до терморегуляції. Температура тіла опаха вища навколишнього середовища на 5 °. А ще це дуже велика риба — до 2 м в довжину і вагою близько 100 кг.

11. Найбільш заощадливий дятел

Мурашиний меланерпес створює своєрідні комори — видовбує в стовбурах мертвих дерев (в тому числі на телефонних стовпах або в дерев’яних будинках) окремий отвір під кожен жолудь. Щоб оцінити працьовитість цієї пташки, зверніть увагу: в одній сосні було виявлено близько 60 тисяч захованих плодів.

12. Травоїдні бачать тигра зеленим

Більшість травоїдних не розрізняє кольорів, і в їхніх очах помаранчевий і зелений ідентичні одне одному, що тільки на руку (точніше на лапу) смугастому хижакові. Завдяки дальтонізму тварин тигр може залишитися непоміченим на зеленому тлі.

13. Китоголов — лелека, який харчується зміями, рибами, черепахами і навіть невеликими крокодилами

14. Кішки можуть пити морську воду: їх нирки добре фільтрують сіль і виводять її природним шляхом

15. У хижаків очі розташовані спереду, щоб вчасно побачити здобич. А у травоїдних очі з боків, щоб помітити, що наближається хижак і встигнути втекти

16. Видри живуть однією парою все життя. Дорослих дітей вони не виганяють з дому, а чекають, коли ті підуть самі. Але якщо дітям «сімейне життя» не сподобалося, батьки приймуть їх назад

17. Шимпанзе добувають пальмове вино, щоб напитися

18. Капуцини пісяють собі на лапки, щоб вмитися

А який факт здивував вас?

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close