18 влучних висловлювань Джорджа Карліна, які вчать жити без рожевих окулярів

«У мене є така одна дурна звичка – “думати” називається”, – сказав комік Джордж Карлін і зовсім не скривив душею. Він умів бачити суть речей і наполягав, щоби й інші протерли нарешті очі та перестали себе дурити. У своїх шоу Карлін зачіпав найгостріші теми, вчив людей сміятися не лиш над собою, а й над, здавалося б, непохитними інститутами. За це він здобув всесвітню любов і популярність та став прикладом для багатьох коміків-початківців.

Нас в Тутка висловлювання Джорджа Карліна просто протверезили, вони потрапили в саме яблучко. Чому б не перечитати кілька з них вже зараз?

Цікаве
Loading...

Про дітей

 • Змусити дітей читати – не головне. Діти, які хочуть читати, будуть читати. Діти, які хочуть навчитися читати, будуть вчитися читати. Набагато важливіше навчити дітей сумніватися в прочитаному. Дітей варто вчити сумніватися у всьому. Сумніватися в усьому, що вони прочитали, у всьому, що вони чують. Дітей треба вчити сумніватися у владі. Батьки ніколи не вчать своїх дітей сумніватися у владі, тому що вони самі – фігури влади, і вони не хочуть підривати гнилі підвалини свого дому. Отож вони підлещуються до дітей, діти підлещуються до них, всі підлещуються одне до одного, всі виростають дурнями, а потім приходять на шоу на кшталт ось цього.
 • В цій країні є дещо, що мене дістало, – всі ці дідькові розмови про дітей, які я постійно чую. Все те, що ти постійно чуєш: «Допоможіть дітям, врятуйте дітей, захистіть дітей». Знаєш що? І грець із ними, з тими дітьми! <…> І до речі, ще я знаю, що всім вам, нудним одиноким татусям та матусям-трудоголікам, які вважають себе такими собі героями, це не сподобається. Але хтось ж мусить це сказати, заради вашого ж блага: ваші дітки перехвалені й переоцінені, ви перетворили їх в маленькі об’єкти культу. У вас фетиш – дитина, і це дуже погано. <…> Усі думають, що їх дитина особлива. <…> І жодна з цих дітей не почує правду про себе до 20 років, поки директор не прийде і не скаже: «Боббе, забирай свої речі та забирайся звідси під три чорти, ти – невдаха».
 • Діти почали курити не тому, що верблюд в сонячних окулярах сказав їм так зробити. Вони почали палити з тієї причини, що і дорослі, – тому що це допомагає зняти тривогу і депресію. Ви б теж були в тривозі й депресії, якби вам доводилося змиритися з батьками, які записують вас в коледж ще до того, як ви навчилися розуміти, з якого кута дитячого ліжечка смердить гірше! Потім вони забивають вас якоюсь нісенітницею, через все місто тягнуть вас до якоїсь безглуздої будівлі. Слухайте, не дивно, що діти почали курити: це допомагає!

Про державу і політику

 • По радіо оголошують, що два на два – п’ять. Ти дивуєшся. Потім президент підтверджує в прямому ефірі, що два на два – п’ять, наводять каламутні й нікому не зрозумілі докази. Ти обурюєшся. Ти виходиш на вулицю і кажеш, що два на два – чотири. За це тобі дають по голові спеціально навчені люди з кийками, відвозять до відділення контролю за арифметикою і за допомогою кийків пояснюють, що два на два – п’ять. Ти виходиш просвітленим і віруючим. Приблизно так і працює будь-яка держава.
 • Я ніколи не міг зрозуміти гордості за націю. Як на мене, гордість повинна стосуватися чогось, чого ти сам досягнув, а не до того, що вийшло випадково. Бути ірландцем – це не вміння, а дідькова випадковість. Ти ж не скажеш «Я пишаюся, що народився 16 травня» або «Я пишаюся схильністю до раку товстої кишки». То якого біса ти пишаєшся тим, що ти американець, ірландець або інший збрід?
 • Політики традиційно ховаються за трьома речами: прапор, Біблія і діти.
 • Війна – це спосіб багатих людей захистити свої інтереси, посилаючи дітей середнього і бідного класів на смерть.

Про консерваторів

 • Вони зроблять все що завгодно для ще не народжених дітей. Але варто тобі народитися – все, ти сам по собі. Противники абортів одержимі ембріоном – від зачаття і до кінця 9-го місяця. А ось потім і знати про нього не хочуть. Взагалі, від слова «зовсім не». Ні тобі післяпологового догляду, ні дитячого садка, ні дошкільної освіти, ні шкільних сніданків, ні продовольчої допомоги, ні соціальних допомог – нічого. Якщо ти ембріон – ти в шоколаді; якщо ти школяр – тобі капець.
 • Щойно ти покинеш матку, ти консерваторів більше не хвилюєш – аж до призовного віку. А ось тоді ти їм і потрібен! Консерваторам потрібні живі діти, щоб вони виросли і стали мертвими солдатами.

Про релігію

 • Ніколи не забувайте: Гітлер був католиком.
 • Релігія як взуття. Вибери собі відповідну пару, але не змушуй мене носити твої черевики.

Про людство

 • Погляньте, в якому світі ми живемо. Точніше, у що ми цей світ перетворюємо. Вирубуємо ліси, осушуємо річки і озера, викачуємо нафту, будуємо заводи і фабрики, атомні станції… «Людина – вінець творіння Господа»?! Та ж будь-який облізлий щур на наших смітниках більш досконалий, ніж ми. У нього хоча б немає потягу до саморуйнування, він живе в гармонії з навколишнім світом, в яких би умовах не опинився. А ми? Виразка на тілі планети. Паразити, від яких давно час позбутися.
 • Маємо кращу освіту, але менше розуму, кращі знання, але гірше оцінюємо ситуацію, маємо більше експертів, але й більше проблем, кращу медицину, але гірше здоров’я. Досягли Місяця і повернулися додому, але насилу переходимо вулицю і знайомимося з новим сусідом. Ми підкорили відкритий космос, але не свій внутрішній світ. Очищаємо повітря, але забруднюємо душу. Підпорядкували собі атом, але не свої упередження. Збільшили свої вимоги, але зменшили цінності.

Про стосунки

 • Коли люди вирішують припинити з кимось близькі стосунки, вони часто вживають заяложену фразочку – «рухатися далі». Типу «Я застала Стіва в ліжку зі стриптизеркою, вони робили бридкі речі. І я вирішила: треба рухатися далі». А я думаю про себе: «Взагалі, якщо хтось тут і вирішив рухатися далі, то це, ймовірно, Стів».
 • Все, що вам потрібно знати про жінок і чоловіків: жінки – психопатки, а чоловіки – тупі. І головна причина, через яку жінки психують, – це те, що чоловіки тупі.

Про мотивацію

 • Справжнє хобі нашого покоління – це скигління і тупа балаканина ні про що. Невдалі стосунки, проблеми з навчанням, директор-дурень. Це все повна дурня. Якщо у тебе нічого не виходить, то є тільки один дурень – це ти. І ти сильно здивуєшся, якщо дізнаєшся, як багато можна змінити, просто відірвавши зад від канапи.
 • Ось іще дещо, чого я не розумію: касети для підвищення мотивації, книги для підвищення мотивації. Що це таке? Чому раптом всім знадобилася додаткова мотивація? Адже все ж просто. Ви або хочете, або ні – в чому проблема? До того ж, якщо вам вистачило мотивації, щоб піти в магазин і купити цю книгу, може, ви вже достатньо мотивовані й вам більше не потрібна книга. Покладіть її на місце, скажіть продавцю «Іди до дідька, я мотивований!» І йдіть додому.
 • Мотивація – це нісенітниця. Мотивовані люди – це причина всіх проблем. Шахраї, серійні вбивці, розбещувачі малолітніх, ортодоксальні християни. Ці люди високомотивовані. У будь-якому випадку я думаю, що мотивацію переоцінюють.

Який вислів Джорджа Карліна припав вам до душі?

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close