19 правил поведінки в супермаркеті під час пандемії коронавірусу

Епідемія коронавірусу лютує, а ми іноді забуваємо про ще одних “героїв нашого часу” — працівників супермаркетів.

В залюднених сьогодні супермаркетах їх співробітники щоденно ризикують життям і здоров’ям, щоб ми були забезпечені продуктами й усіма необхідними засобами для існування. Тому й заслуговують на нашу безмежну подяку і вдячність.

У світлі останніх подій Тутка хоче показати, як можна полегшити життя продавців та убезпечити їх від можливого зараження коронавірусом. Тому публікує поради, якими поділився американський касир мережі супермаркетів.

1. Не ходіть до супермаркету сім’ями — ходіть самі

Важко зберігати соціальну дистанцію, якщо супермаркет переповнений людьми. Хай діти, дружина та літні батьки залишаються вдома, а ви ідіть за продуктами.

2. Не порушуйте особистого простору службовців магазину

До кого б ви не звернулися за допомогою — до касира чи до працівника на магазині — забезпечте між собою і ними належну дистанцію.

3. Не ігноруйте жодних знаків соціальної дистанції

Багато супермаркетів сьогодні вдаються до розмітки підлоги, де зазначають бажану відстань, якої необхідно дотримуватися. Не ігноруйте їх!

4. Відчуваєте нездужання? Не йдіть до магазину

За наявності бодай незначних симптомів не виходьте з дому! Попросіть друга, члена сім’ї купити вам всі необхідні продукти та залишити на порозі біля дверей.

5. Не варто радити працівникам, як вберегтися від зараження

Навіть якщо у вас щонайкращі наміри — не робіть цього! Влада супермаркету вже провела увесь необхідний інструктаж, і ваш касир свідомий того, на які ризики іде. “Добрі поради” можуть завдати ще більшого стресу.

6. Не йдіть до магазину “щоб просто прогулятися”

Звісно, через постійну ізоляцію у всіх сьогодні “зриває дах”, та супермакет не має стати варіантом прогулянки для вас. Важко вдома? Пройдіться по вулиці, вигуляйте собаку, проїдьтеся на автівці.

7. Не доторкайтеся до товарів, котрі не плануєте купувати

Заради власної безпеки та безпеки ближніх, не беріть в руки продукти, які не хочете купувати. Галю, не варто оглядати й перемацувати кожну апельсинку, щоб визначити її свіжість!

8. Не кажіть працівникам, що їм “так пощастило” з роботою

Віддалена робота — це дійсно важко, але продавці в магазинах сьогодні змушені працювати з натовпами різних людей в розпал пандемії. Тож “везучими” їх аж ніяк не назвеш.

9. Не треба жалітися на нестачу продуктів

Касир не винен, що вам не вистачило туалетного паперу. Не треба вихлюпувати на нього свій негатив.

10. До попереднього пункту — тим більше не просіть працівників магазину “піти глянути, може на складі ще є…”

Якщо до магазину привезуть товар, працівники одразу розкладуть його на полицях. І в тих “таємних кімнатах”, про які часто запитує покупець, його справді немає.

11. Не скаржтеся касиру, що змушені доторкатися до кнопок терміналу при безготівковому розрахунку

Сподіваємося, що в кожному магазині скоро придумають варіанти безготівкового розрахунку! Та касир діє за правилами й не може ввести за вас ваш пін-код. Одягніть рукавички й після користування терміналом одразу обробіть руки антисептиком. А після повернення додому ретельно помийте руки.

12. Інше зауваження: не обробляйте термінал до початку його експлуатації

Так, бували й такі випадки. Та запевняємо вас: ми ретельно обробляємо всю техніку в магазині, а ваші засоби можуть її пошкодити. Повторимося: одягніть рукавички та обробіть руки антисептиком.

13. Не бийтеся за товари з іншими покупцями

Службовцям магазинів немає чого робити, але розбороняти людей, які б’ються за їжу. Будьте ввічливими й пильнуйте, щоб такого не сталося.

14. Не нарікайте на новий розклад роботи магазинів

Щоб убезпечити своїх працівників магазини починають раніше зачинятися: так вони мають змогу стримати наплив надмірних мас людей і провести необхідні дезінфекційні заходи. Робиться це і для вашої безпеки, тож не ускладнюйте людям життя.

15. Якщо магазин встановлює спеціальний розклад роботи для вагітних, літніх людей та осіб із групи ризику, — не варто ними зловживати

Сьогодні багато супермаркетів запроваджують особливий розклад роботи для людей, найбільш вразливих перед коронавірусом. Не належите до жодної з цих груп? Сидіть вдома і не йдіть до магазину в цей час.

16. Не скигліть щодо обмежень на продаж певних груп товарів

Обмеження запроваджуються для того, щоб забезпечити усім необхідним мінімумом якомога більше людей. Будьте чесними покупцями!

17. Маєте можливість розрахуватися кредитною карткою — не платіть готівкою

Не в кожного є кредитка, тож касир не осудить вас за готівковий розрахунок. Та якщо у вас є банківська картка, яка не вимагає багато контактів рука-в-руку, краще зголоситися на такий варіант розрахунку.

18. Не кажіть службовцям магазину, що всі заходи “перебільшені”

Поставте себе на їх місце і зрозумієте, що про “перебільшення” говорити зайве. Притримайте своє незадоволення біля себе!

19. І нарешті — просто будьте ввічливими!

Пам’ятайте: працівники магазинів сьогодні дуже ризикують своїм здоров’ям та здоров’ям своїх рідних, і це за мізерну зарплатню! На що б ви зараз не злилися, людина навпроти вас найпевніше в цьому не винна. Будьте ввічливими!

Як поводитеся в супермаркеті ви? Чи дотримуєтеся правил під час карантину, які рекомендує влада? Розповідайте про свій сьогоднішній побут у коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел