in , ,

20+ дивовиж людського організму, про які ми не знаємо

У давнину лікарі вважали, що кожен орган нашого тіла відповідає за певну емоцію: гнів зароджується в печінці, страх контролюють нирки, а любов живе у серці. Можливо, ви зараз посміхнулися наївності таких понять, але чи ви впевнені, що знаєте про таємниці організму набагато більше від середньовічних цілителів?

Ми в Тутка переглянули один з найпопулярніших тредів на Reddit, дещо згадали самі й ладні посперечатися, що серед усіх відібраних нами фактів обов’язково знайдеться такий, який буде новим для вас.

 • Коли ми переглядаємо текст на електронному носії (телефоні, екрані комп’ютера або ноутбука), швидкість читання в середньому на 10-30% нижча, ніж коли ми знайомимося з тими ж творами на папері. © drakkaris79
 • За кілька хвилин до тренування наше серцебиття починає прискорюватися. Це відбувається навіть тоді, коли ми не думаємо про майбутні вправи, а розмірковуємо про щось своє. Вчені назвали таке явище випереджувальним збільшенням серцевого ритму, але поки не пояснили механізм його дії. © Wizzkidsjay

 • Мозок важить 2% від загальної маси тіла, але споживає близько 20% від усієї енергії, виробленої організмом. У день він витрачає її стільки ж, скільки треба було б для цілодобової роботи невеликої 12-ватної лампочки. Для порівняння: IBM Watson, суперкомп’ютер з системою штучного інтелекту, складається з 90 серверів потужністю по 1 000 Вт кожен.
 • Наші коліна не хрустять, коли ми встаємо або здійснюємо інші рухи. Звук, який ми чуємо — це, вірогідно, тріск, з яким тріскаються скупчені в суглобах бульбашки азоту. Деякі вчені пов’язують його з процесом кавітації.

 • Нашому організму настільки важливо керувати великими пальцями рук, що для цього існує спеціальна частина кори головного мозку, не пов’язана з центром, — останній справляється з усіма іншими 8 пальцями.
 • Рудим потрібно більше доз анестетику. Це пов’язано з дисфункцією гену під назвою меланокортин-1 рецептор (MC1R). Я сама руда, і у мене з’явився страх перед стоматологами, тому що я завжди відчувала все, що вони робили, попри анестезію! Врешті-решт мені прийшлося шукати нового дантиста. Під час мого першого візиту він глянув на мене і сказав: «Ти від природи руда, так?» — «Ага!» — «Принесіть мені 4 дози новокаїну!» Я зрозуміла, що це моя людина, і відтоді тільки йому дозволено лікувати мої зуби. © LollyHutzenklutz

 • У нас є внутрішні регулятори, які не дозволяють в повній мірі використовувати всю нашу силу. Іншими словами, м’язи зазвичай працюють тільки на 60% від того, на що вони здатні. В екстремальній ситуації, коли мова йде про життя і смерть, ці регулятори вимикаються, і ми можемо викластися на повну. Ось звідки беруться розповіді про те, що людина здатна підняти машину, і схожі історії. Такі обмеження необхідні тому, що на повній потужності ми сильно пошкодили б наше тіло. По суті, ми могли б підняти щось до точки, де воно або піднімається, або замість цього просто ламається наша рука. © Mad_Maddin
 • Швидкість росту нігтя залежить від довжини пальця, тому ніготь на мізинці росте повільніше від інших.
 • Наш язик не здатен відчути смак, коли в горлі пересохло. Якщо ви покладете цукерку на сухий язик, ви не зможете сказати, що вона солодка. Смакові відчуття з’являються тільки тоді, коли орган змочений слиною.

 • З медичної точки зору пупок — це не що інше, як шрам на тілі, тому немає нічого дивного в тому, що на світі немає двох однакових пупків. Набагато цікавіше те, що лікарі вважали за потрібне класифікувати їх за формою. Вийшло 12 різних категорій, і до останньої увійшли всі ті, які не вписуються в попередні 11.
 • Печінка може відновлюватися, і набагато швидше, ніж ви думаєте. У мене була видалена чверть печінки, а через місяць вона «наросла». © Rock_Robster__
 • Нас часто лякають тим, що використання навушників призводить до інфекцій та втрати слуху. Спокійно, вчені не виявили жодного зв’язку між цими поняттями. Вуха треба чистити, навушники треба протирати та не давати носити іншим, ось і все. А якби від навушників глухли, то глухими були б незабаром всі діджеї, оператори кол-центрів і більшість підлітків.

 • Пам’ятаєте казку про дерев’яного хлопчика, у якого кожного разу, коли він брехав, виростав ніс? Так ось, в цій байці є частка істини. Вчені довели, що коли ми когось обманюємо, температура навколо носа підвищується, і він трохи збільшується. Вони назвали цей феномен ефектом Піноккіо. Саме через нього людям, коли вони брешуть, так хочеться почухати або потерти ніс.
 • Майже всі люди цілуються з заплющеними очима, тримати їх відкритими під час «дорослого» поцілунку в губи можуть лише 8% людей. А ось чхнути з відкритими очима не здатен ніхто.
 • Жінки насправді запрограмовані забувати про пережитий при пологах біль через кілька місяців. Якби цього не було, більшість людей народжували б тільки по одній дитині, що в кінцевому підсумку призвело б до зниження чисельності населення. © Sqwoopy

Тепер ваша черга поділитися з нами цікавішим фактом. Знайдете такий, про який знають не всі?

Сподобалось?

16 найбільш винахідливих користувачів мережі та їх “шедеври”

Гучна, весела, неслухняна і некерована — ось формула щасливої дитини