20+ фактів про все на світі, які апґрейднуть ваш мозок

У нашому світі стільки незвичайних і цікавих речей, що про них можна розповідати нескінченно довго. Ось, наприклад, найпоширеніше в усіх країнах чоловіче ім’я – Мухаммед або Магомет: так, мусульмани називають своїх первістків на честь ісламського пророка.

Редакція Тутка обожнює все, що вражає, тому ми знайшли факти, більшість з яких стали для нас справжнім відкриттям.

Прототипом для створення Вінні-Пуха стала ведмедиця Вінніпег

У 1914 році невідомі за $ 20 викупили у канадського мисливця поранену маленьку ведмедицю. Тварину вилікували і відправили до зоопарку Лондона, де їй дали кличку Вінніпег. У 1924 році син Алана Мілна Крістофер Робін вперше побачив ведмедицю. Його так вразила зустріч, що він змінив ім’я свого плюшевого ведмедика «Ведмідь Едвард» на «Вінні-Пух». Це і надихнуло батька маленького хлопчика написати першу книгу про Вінні.

Отож, прототипом для створення одного з найпопулярніших казкових персонажів стала ведмедиця.

Кожні 90 хвилин МКС здійснює один оберт навколо Землі. Це означає, що космонавти 16 раз на день спостерігають своєрідний схід і захід сонця

До речі, МКС є найдорожчим проектом в історії людства. Для створення та утримання станції багатьма країнами вкладено в сумі $ 150 млрд.

Вважається, що кенгуру й ему не властива здатність ходити назад. Тому вони зображені на гербі Австралії як символом прогресу і руху вперед

Баттерфлай МакКвін, яка зіграла роль Пріссі, служниці Скарлетт О’хари у «Віднесених вітром», не потрапила на прем’єру фільму, бо кінотеатр показував його тільки білим

Скам’янілості динозаврів, які збереглись до нашого часу

Рожевий кролик є символом батарейок Duracell в усіх країнах, крім США і Канади. У цих державах він рекламує батарейки компанії Energizer

Вперше рекламу батарейок з рожевим кроликом показали в 1973 році. Тоді звірятко просувало бренд Duracell. Але конкурент Energizer виявився першим, хто зареєстрував персонажа як товарний знак на території США. І лиш після нього це зробила компанія Duracell. Вийшло так, що відразу два бренди мали право на використання рожевого кролика як реклами.

У 1992 році компанії уклали перемир’я: Energizer використовує рожевого кролика для реклами тільки на території Америки і Канади, а Duracell – у всіх інших країнах світу.

Усередині Пізанської вежі – порожнеча

Онуки 10-го президента США Джона Тайлера досі живі. Для порівняння: Дональд Трамп є 45-тим президентом Сполучених Штатів Америки

Джон Тайлер став десятим президентом США у 1841 році. Сьогодні, через 178 років, двоє його онуків ще живі.

Фізику Роберту Міллікену так не сподобалася теорія світла Ейнштейна, що він вирішив будь-що спростувати її. Але щось пішло не так, і через 10 років він довів її, за що отримав Нобелівську премію

Роберт Міллікен – крайній зліва. Праворуч – відомий фізик-теоретик Альберт Ейнштейн.

Панди можуть імітувати вагітність, щоб отримати більше смаколиків і піклування від людини

У 2014 році в одному з китайських зоопарків самиця панди прикидалася вагітною, щоб їй більше приділяли уваги, годували смачними фруктами, булочками і перевели в приміщення з кондиціонером. Тварина вміло симулювала втрату апетиту, змінила гормональний фон і стала менше рухатися. Обман розкрився, коли панді зробили комплексне обстеження і виявилося, що горе-мама повністю здорова і не вагітна.

Завдяки онлайн-головоломці «Фолдіт» за 10 днів вдалося розшифрувати структуру вірусу. Вчені не могли зробити це впродовж 15 років

Завдання гравців – розгадати фолдінг білка (процес згортання поліпептидного ланцюга в унікальну структуру). Виконуючи завдання, учасники не лише набирають бали, але й допомагають біологам. Відповіді аналізуються і часто стають вирішенням реальних наукових проблем.

Так, в 2011 році лише за 10 днів гравці розшифрували структуру кристалу мавпячого вірусу, який викликає СНІД у приматів. При цьому для користувачів версія виявилася в 18 разів ефективнішою від оригіналу, завдяки чому вчені в 2012 році змогли завершити проект зі зміни структури білка.

16 травня 2010 року Венера, Юпітер і Місяць утворили в небі смайл

Ресторан «Красті Краб» з мультсеріалу «Губка Боб Квадратні Штани» насправді є пасткою для крабів, а не скринею

Слово «бойкот» з’явилося в 1880 році та спочатку було прізвищем людини, яку всі ненавиділи

У 1880 році в Ірландії населення графства Мейо висловило протест керівнику земельними наділами Чарльзу Бойкотту, вимагаючи справедливої орендної плати за землю. Місцеві жителі розгорнули цілу кампанію проти недобросовісного поміщика: сусіди перестали спілкуватися з ним, в церкві ніхто не сідав поруч, а магазини відмовлялися обслуговувати чоловіка.

Така поведінка отримала величезний резонанс у пресі, і навіть незважаючи на те, що Чарльз Бойкотт незабаром покинув графство, його прізвище назавжди увійшло в історію.

І ще 7 фактів, про які ви навряд чи знали

  • У 2017 році в китайському інтернет-магазині Taobao (аналог AliExpress) продали два вантажних літаки «Боїнг-747» за $ 48 млн.
  • 6 місяців – стільки потрібно часу, щоб розклався сірник, кинутий в море.
  • Справжні діаманти не відображаються на рентгенівському знімку.
  • Німецька є найпоширенішою мовою у Північній Дакоті (США) після англійської. У штатах Мен, Нью-Гемпшир, Вермонт і Луїзіана – французька, а у всіх інших – іспанська.
  • Якби при першому динозаврі з Байкалу почала витікати вода зі швидкістю, що дорівнює швидкості її витікання з домашнього крану, то сьогодні в озері її залишилося б ще 95%. Про те, наскільки великі річки насправді, розповів автор Pikabu MosLock.
  • Ліхтенштейн – найбільш безпечна держава в світі. Останнє умисне вбивство там сталося в 2008 році.
  • Відтоді, як людство відкрило Плутон в 1930 році, і до сьогодні ця планета не встигла облетіти навколо Сонця. Це станеться до 2177 року.

Влаштуємо челендж? У коментарях залишайте один правдивий факт, який вразив вас найбільше.