20+ фактів про все на світі, які апґрейднуть ваш мозок

У нашому світі стільки незвичайних і цікавих речей, що про них можна розповідати нескінченно довго. Ось, наприклад, найпоширеніше в усіх країнах чоловіче ім’я – Мухаммед або Магомет: так, мусульмани називають своїх первістків на честь ісламського пророка.

Редакція Тутка обожнює все, що вражає, тому ми знайшли факти, більшість з яких стали для нас справжнім відкриттям.

Цікаве
Loading...

Прототипом для створення Вінні-Пуха стала ведмедиця Вінніпег

У 1914 році невідомі за $ 20 викупили у канадського мисливця поранену маленьку ведмедицю. Тварину вилікували і відправили до зоопарку Лондона, де їй дали кличку Вінніпег. У 1924 році син Алана Мілна Крістофер Робін вперше побачив ведмедицю. Його так вразила зустріч, що він змінив ім’я свого плюшевого ведмедика «Ведмідь Едвард» на «Вінні-Пух». Це і надихнуло батька маленького хлопчика написати першу книгу про Вінні.

Отож, прототипом для створення одного з найпопулярніших казкових персонажів стала ведмедиця.

Кожні 90 хвилин МКС здійснює один оберт навколо Землі. Це означає, що космонавти 16 раз на день спостерігають своєрідний схід і захід сонця

До речі, МКС є найдорожчим проектом в історії людства. Для створення та утримання станції багатьма країнами вкладено в сумі $ 150 млрд.

Вважається, що кенгуру й ему не властива здатність ходити назад. Тому вони зображені на гербі Австралії як символом прогресу і руху вперед

Баттерфлай МакКвін, яка зіграла роль Пріссі, служниці Скарлетт О’хари у «Віднесених вітром», не потрапила на прем’єру фільму, бо кінотеатр показував його тільки білим

Скам’янілості динозаврів, які збереглись до нашого часу

Рожевий кролик є символом батарейок Duracell в усіх країнах, крім США і Канади. У цих державах він рекламує батарейки компанії Energizer

Вперше рекламу батарейок з рожевим кроликом показали в 1973 році. Тоді звірятко просувало бренд Duracell. Але конкурент Energizer виявився першим, хто зареєстрував персонажа як товарний знак на території США. І лиш після нього це зробила компанія Duracell. Вийшло так, що відразу два бренди мали право на використання рожевого кролика як реклами.

У 1992 році компанії уклали перемир’я: Energizer використовує рожевого кролика для реклами тільки на території Америки і Канади, а Duracell – у всіх інших країнах світу.

Усередині Пізанської вежі – порожнеча

Онуки 10-го президента США Джона Тайлера досі живі. Для порівняння: Дональд Трамп є 45-тим президентом Сполучених Штатів Америки

Джон Тайлер став десятим президентом США у 1841 році. Сьогодні, через 178 років, двоє його онуків ще живі.

Фізику Роберту Міллікену так не сподобалася теорія світла Ейнштейна, що він вирішив будь-що спростувати її. Але щось пішло не так, і через 10 років він довів її, за що отримав Нобелівську премію

Роберт Міллікен – крайній зліва. Праворуч – відомий фізик-теоретик Альберт Ейнштейн.

Панди можуть імітувати вагітність, щоб отримати більше смаколиків і піклування від людини

У 2014 році в одному з китайських зоопарків самиця панди прикидалася вагітною, щоб їй більше приділяли уваги, годували смачними фруктами, булочками і перевели в приміщення з кондиціонером. Тварина вміло симулювала втрату апетиту, змінила гормональний фон і стала менше рухатися. Обман розкрився, коли панді зробили комплексне обстеження і виявилося, що горе-мама повністю здорова і не вагітна.

Завдяки онлайн-головоломці «Фолдіт» за 10 днів вдалося розшифрувати структуру вірусу. Вчені не могли зробити це впродовж 15 років

Завдання гравців – розгадати фолдінг білка (процес згортання поліпептидного ланцюга в унікальну структуру). Виконуючи завдання, учасники не лише набирають бали, але й допомагають біологам. Відповіді аналізуються і часто стають вирішенням реальних наукових проблем.

Так, в 2011 році лише за 10 днів гравці розшифрували структуру кристалу мавпячого вірусу, який викликає СНІД у приматів. При цьому для користувачів версія виявилася в 18 разів ефективнішою від оригіналу, завдяки чому вчені в 2012 році змогли завершити проект зі зміни структури білка.

16 травня 2010 року Венера, Юпітер і Місяць утворили в небі смайл

Ресторан «Красті Краб» з мультсеріалу «Губка Боб Квадратні Штани» насправді є пасткою для крабів, а не скринею

Слово «бойкот» з’явилося в 1880 році та спочатку було прізвищем людини, яку всі ненавиділи

У 1880 році в Ірландії населення графства Мейо висловило протест керівнику земельними наділами Чарльзу Бойкотту, вимагаючи справедливої орендної плати за землю. Місцеві жителі розгорнули цілу кампанію проти недобросовісного поміщика: сусіди перестали спілкуватися з ним, в церкві ніхто не сідав поруч, а магазини відмовлялися обслуговувати чоловіка.

Така поведінка отримала величезний резонанс у пресі, і навіть незважаючи на те, що Чарльз Бойкотт незабаром покинув графство, його прізвище назавжди увійшло в історію.

І ще 7 фактів, про які ви навряд чи знали

  • У 2017 році в китайському інтернет-магазині Taobao (аналог AliExpress) продали два вантажних літаки «Боїнг-747» за $ 48 млн.
  • 6 місяців – стільки потрібно часу, щоб розклався сірник, кинутий в море.
  • Справжні діаманти не відображаються на рентгенівському знімку.
  • Німецька є найпоширенішою мовою у Північній Дакоті (США) після англійської. У штатах Мен, Нью-Гемпшир, Вермонт і Луїзіана – французька, а у всіх інших – іспанська.
  • Якби при першому динозаврі з Байкалу почала витікати вода зі швидкістю, що дорівнює швидкості її витікання з домашнього крану, то сьогодні в озері її залишилося б ще 95%. Про те, наскільки великі річки насправді, розповів автор Pikabu MosLock.
  • Ліхтенштейн – найбільш безпечна держава в світі. Останнє умисне вбивство там сталося в 2008 році.
  • Відтоді, як людство відкрило Плутон в 1930 році, і до сьогодні ця планета не встигла облетіти навколо Сонця. Це станеться до 2177 року.

Влаштуємо челендж? У коментарях залишайте один правдивий факт, який вразив вас найбільше.

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker