20 фактів, які ніяк не вийде вкласти в звичну картину світу

Щодня людина опрацьовує приблизно 34 гігабайти інформації. Цього об’єму вистачить, щоб перевантажити середній ноутбук за тиждень. Здавалося б, при такому об’ємі даних вже нічого не зможе здивувати. Але будьте впевнені, можна зустріти факти, які як мінімум вже ніколи не забудуться, а можуть і взагалі всі шаблони зірвати.

Ми в Тутка якраз натрапили на таку інформацію, і тепер нам здається, що життя вже не буде таким, як колись.

 • Зазвичай сарана не становить жодної небезпеки для посівів і майже не відрізняється від коника. Однак в складних природних умовах у неї починає активно виділятися серотонін, тому вони й збираються в рій і мігрують. Коли вони рояться, то починають активніше розмножуватися, досягати великих розмірів і змінювати забарвлення. Такі зграї з’їдають все на своєму шляху і стають небезпечними для сільськогосподарських угідь.

 • Каву перемелюють разом з жуками. Згідно з дослідженнями, 10% кавових зерен вражені комахами, але відфільтрувати їх неможливо, тому вони перемелюються і смажаться разом з нормальними зернами.
 • Одяг здатен підвищити не тільки привабливість, але і уважність. Дослідження визначили, що люди набирають більше балів в тесті на IQ, якщо надягають лабораторний халат.
 • Деякі павуки здатні робити не просто сітку, а міцну тканину, через яку навіть вода не просочується. Тепер ми знаємо, що заплутатися в звичайній павутині в лісі — це ще квіточки.

 • Кожен житель Сінгапуру з 21 року автоматично реєструється як донор органів. Відмова призведе до того, що ви опинитеся в самому кінці списку пріоритету, якщо вам буде потрібна трансплантація.
 • Фізична привабливість значно впливає на вирок у суді. Чим менш привабливий підсудний, тим суворіший вирок. Результати досліджень свідчать, що людина з приємною зовнішністю може отримати в 3 рази менш суворий вирок.
 • Недарма в Японії один з найнижчих відсотків ожиріння. У громадян у віці від 40 до 74 років там щорічно вимірюють талію. Якщо у жінки вона виявиться більш як 90 см, а у чоловіка більш як 85 см, то їх відправляють до фахівців з харчування та спорту.

 • Нюх є молекулярним, тобто реагує на прямий контакт з молекулами речовини. Це не завжди приємно усвідомлювати, але якщо ви відчули запах, то молекули предмету або істоти, які його забезпечують, вже знаходяться всередині вашого тіла.
 • Авокадо — це привид еволюції, воно давно повинно було зникнути. Колись ця рослина існувала завдяки таким тваринам, як мамонти або гігантські лінивці (досягали до 6 метрів у висоту), а сьогодні майже нікому проковтнути таке насіння, а отже якщо воно і проросте, то, вірогідно, поруч з батьківським деревом і буде з ним конкурувати. Єдина причина, через яку авокадо досі існує, — вирощування людьми.
 • Насправді ми бачимо світ догори дриґом. Річ у тім, що мозок автоматично перевертає картинку для нашої зручності. Це можна перевірити за допомогою реверсивних окулярів, які спеціально перевертають її назад. Такі експерименти закінчуються тим, що через деякий час нормальний зір знову повертається навіть при одягнутих окулярах.

 • Чим вищий рівень інтелекту й прибутку людини, тим складніше їй знайти пару і тим нижча її фертильність. Річ у тому, що такі люди мають більше вимог до партнера і у них рідше з’являються небажані діти.
 • Людський пупок не найприємніше місце. Вивчивши пупки 60 різних людей, вчені знайшли 1,5 тис. видів бактерій, невідомих науці раніше. В однієї людини там виявилася бактерія, яка живе в ґрунті Японії, хоча вона ніколи там не була.
 • Собаки за парканом або на ланцюзі найчастіше гавкають на нас не через агресію. Вони просто засмучені тим, що не можуть підійти, привітатися і понюхати.

 • Якщо посадити у відро кілька крабів, то жоден з них не вибереться, тому що інші будуть тягнути його вниз. Це явище притаманне і людському суспільству і називається «менталітет краба». Якщо хтось буде добиватися успіху, то інші з почуття заздрості або суперництва намагатимуться йому заважати.
 • Бактерій в роті однієї людини приблизно стільки ж, скільки людей на всій Землі. Ці мільярди примітивних істот народжуються там, їдять, працюють, розмножуються і помирають. Там є свої спільноти і різні райони, одні з яких безпечні, а інші ні. В останніх мешкають погані бактерії, які викликають карієс, запалення і т. д.
 • Кілька століть жінки мучаться через застібку на спині свого одягу. Виявляється, це було придумано, щоб показати, що дівчина з багатої сім’ї і може дозволити собі слуг, які допоможуть одягнутися.

 • Більшість людей не уявляють, наскільки велике число мільярд. Наприклад, якби ми перемістилися на мільйон секунд тому, то опинилися б на позаминулому тижні. А якщо переміститися на мільярд секунд, то в 1988 році.
 • Якщо шкіра стала червоною від довгого перебування на сонці, отже ДНК її клітин пошкоджена і вони почали самознищуватися. Цей процес називається апоптоз, і в цьому випадку він потрібен, щоб запобігти утворенню раку.
 • У неволі міститься в 2,2 рази більше тигрів, ніж у дикій природі.

 • Якщо вдарити рукою по столу, то є ймовірність, що вона пройде наскрізь. Шанс на це неймовірно малий, але виключити його буде некоректно. Це можливо завдяки тунельному ефекту, коли мікрочастинки можуть пройти область простору, знаходження в якій за законами класичної механіки неможливе. Тобто якщо всі мікрочастинки руки таким чином пройдуть через мікрочастинки столу, то рука пройде наскрізь. У мікросвіті діють свої закони, і їх вивчає квантова механіка.

Що з цього дійсно надовго відкладеться у вас в голові? А може, ви теж поділитеся цікавим фактом?

За матеріалами