20 злободенних зображень нашої сучасності

Подібно до Нео з Матриці, ми часто дуже глибоко відчуваємо, що з планетою коїться щось не те. Німецький художник Штеффен Крафт, онлайн відомий як Iconeo, створює дивовижні малюнки-коментарі сучасної дійсності, котрі показують, яким іронічним, дивним та навіть честолюбним може бути життя.

В нашій статті найвлучніші (на нашу думку) творіння чоловіка. Гортайте добірку, обирайте своїх улюбленців та діліться враженнями в коментарях.

1.

2.

Ми в Тутка заґуґлили більше про Iconeo, про те, як він створює свої малюнки, якою філософією керується. Якщо спитати автора про його найбільше натхнення, Штеффен розповів, що його надихають як малі, так і великі речі.

“З одного боку, на мене впливають повсякденні речі — мій олівець, чашка кави чи туалетний папір. Ці дрібнички — еталонні. Хто з ними не стикався? Ми не замислюючись знаємо, для чого вони служать. Чудова вправа для мозку — уявлять ці речі побуту в різних ситуаціях. Іноді вдається, іноді — ні”.

3.

4.

“З іншого боку, мене надихають глобальні проблеми — зміна клімату, забруднення планети пластиком і соціальна поведінка. Намагаюсь зробити ці вселенські теми простими та разючими”, — ділиться в інтерв’ю автор.

5.

6.

Крафт переконаний, що кожного дня ми перенасичені зображеннями й враженнями, тому й втрачаємо здатність “розмірковувати самому і сприймати світ з різних ракурсів”.

7.

8.

“Я також створюю малюнки, проте так люди швидше сприймають дійсність”, — додає автор. “Моя мета — вразити глядача простими ідеями, про які він до цього навіть не замислювався, котрі змушують замислитися та обговорити сюжет з іншими”.

9.

Іconeo здобув диплом на факультеті комунікативного дизайну в Німеччині та заснував рекламну агенцію. Він зізнається, що “йому до художника далеко”, ба й він не хоче ним бути.

10.

“Мені подобалося працювати з клієнтами та створювати ідеї для продажу. Для мене була важливою ця справа, але 8 років тому я залишив бізнес. Відтоді я повністю віддався мистецтву. Для мене воно — неймовірна пригода, а не рівний шлях. Я займаюся ще графічним, логотипним дизайном, розробляю плакати для замовників, однак це більше — мистецькі, а не рекламні проєкти.

11.

12.

13.

Крафт радить всім досвідченим, початківцям і художникам-аматорам: “Бути митцем — це переживати погані й хороші моменти, особливо спочатку. Зберігайте спокій — якщо вас не розуміють, якщо вас полонить натхнення. Ви йдете правильним шляхом доти, поки робите те, що вас дійсно цікавить. І не забувайте відпочивати. Найкращі думки приходять тоді, коли я розслаблений чи коли знаходжусь поза офісом”.

14.

15.

Художник поділився своїми планами на майбутнє. “Я б хотів створити книгу для дітей, але це дуже важко на початку. І, звісно, вивчити нові методи дизайнування й розвитку мого ремесла”.

16.

17.

Рятуйте!

18.

19.

20.

За матеріалами