23 божевільні наукові відкриття, про які ЗМІ бояться вам розповідати

Світ кардинально змінюється!

Вас ніколи не дратує вся та депресивність, перемішана з ідіотизмом, якою нас постійно загодовують новини? Аж злість бере!

Бо ж в світі відбувається так багато справді цікавого! Візьмімо, наприклад, науку. Вчені рідко стають героями випусків новин, а даремно – саме вони роблять великі відкриття, які колись змінять світ.

Тому ми вирішили заповнити цю прогалину і розповісти вам про 23 найбільш цікаві наукові прориви недавнього часу.

1. Вчені створили прототип самовідновлювального матеріалу. Ймовірно, в найближчому майбутньому за цією технологією будуть виготовлятися екрани смартфонів, лобові скла, автомобільна фарба, велосипедні рами і навіть лак для нігтів.

Суть в тому,  якщо у вас в майбутньому щось розіб‘ється, воно буде склеюватися САМО по собі!

2.

3. Д-р Гарт Уебб з Британської Колумбії винайшов біонічну лінзу, яка за 8 хвилин імплантується в око і повністю відновлює зір. В результаті у людей із зоровими порушеннями гострота зору перевершує 1,00!

4. Електромагнітний (ЕМ) ракетний двигун, розроблений 15 років тому, був визнаний несправним, тому що нібито порушував закони фізики; однак тепер учені прийшли до висновку, що це цілком реальна технологія!

Тягового зусилля такого двигуна буде досить, щоб досягти Місяця за 4 години, Марса за 70 днів, Плутона за 18 місяців, а Альфи Центавра – лише за 100 років!

Для порівняння: апарат «Новий обрій» долетів до Плутона за 9 років, а шлях до Альфи Центавра при існуючих технологіях зайняв би десятки тисяч років!

5.

6. Гарвардські біоінженери розробили живу кібернетичну тканину.

У живі клітини імплантуються нанопроцесори і транзистори, які утворюють мережу і можуть передавати інформацію про організм – наприклад, частоту пульсу.

Передбачається, що можна буде вирощувати органи для клінічних досліджень і нарешті звільнитися від необхідності проводити досліди на тваринах!

7. Вченим вдалося відновити довільний рух ніг у 5 пацієнтів, які були повністю паралізовані, за допомогою неврологічного препарату буспірону і безопераційної процедури лікування спинного мозку, що називається транскутанною електронейростимуляцією.

Мабуть, ця процедура пробуджує недіючі зв’язки в нервовій системі, тому що після 18 тижнів лікування всі п’ятеро могли ходити без будь-якої додаткової стимуляції!

8. Дослідники з Каролінського інституту в Стокгольмі виявили в організмі одне місце, де клітини нервової системи перетворюються назад на стовбурові: зуби!

Прикладне значення цього відкриття величезне, не в останню чергу тому, що тепер стовбурові клітини не доведеться отримувати з людських ембріонів!

9. У 2014 році вченим вдалося перепрограмувати клітини шкіри в зрілі функціонувальні клітини печінки, які потім були успішно пересаджені піддослідним тваринам.

Цей прорив у відновній медицині знаменує собою реальну альтернативу пересадки печінки при печінковій недостатності.

10. У лютому 2015 року Британія дозволила перше в світі екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) від «трьох батьків». Народжене таким чином немовля буде нести в собі ДНК батька, матері та жінки-донора.

Цей метод допомагає запобігти успадкуванню невиліковних хвороб.

11. 

12. Вчені з Наньянського технологічного університету виявили, що лазери певної частоти здатні сповільнювати атоми.

Оскільки температура визначається швидкістю атомів у речовині, знижена швидкість позначає знижену температуру. Під час експерименту лазер знизив температуру надпровідника з 16 до -18 °C.

13. Якщо ви терпіти не можете здавати кров на аналіз, то вас втішить ця звістка.

Команда вчених з Університету Лідса розробила прототип, що вимірює глюкозу крові за допомогою лазерів. Прилад має надійти в продаж протягом декількох років.

14. Уявляєте, як було б класно, якби розпізнати рак на ранній стадії можна було за допомогою смартфона?

Так ось, в 2014 році вчений Хорхе Сото продемонстрував прототип пристрою, який аналізує кров на наявність біомаркерів конкретних видів раку в мікроРНК. Дані надходять на смартфон, який звіряє їх з базою і робить точний діагноз!

15. У 2013 році дослідники привчили мишей боятися запаху вишневих квіток.

У онуків цих мишей страх перед вишневим запахом був природженим, хоча вони раніше ніколи з ним не стикалися! Це означає, що спогади і переживання можуть передаватися генетично. За словами фахівців, це великий крок вперед для боротьби з фобіями, тривожністю і посттравматичним стресом.

16. Гарвардські вчені створили одну тисячу кілоботів (кожен – розміром як маленька монета). Кілоботи можуть працювати незалежно і складатися в формації, зв’язуючись один з одним.

На фото зображені формації, створені кілоботами по картинках, які їм показували вчені.

17. Дослідникам вдалося омолодити м’язи і мозок старої миші за допомогою крові, взятої у молодої миші.

Судячи з усього, молода кров здатна усувати ознаки старіння. Можливо, це допоможе в боротьбі з хворобою Альцгеймера та іншими старечими захворюваннями.

18. У 2014 році групі каліфорнійських вчених вдалося отримати більше енергії з реакції контрольованого термоядерного синтезу, ніж було витрачено; вони нагрівали паливну таблетку з дейтерію і тритію за допомогою лазеру.

Це означає, що термоядерний синтез може незабаром стати практично невичерпним джерелом енергії.

19. Вчені розробили потенційну вакцину від ВІЛ.

Вони створили білок, що імітує CCR5, рецептор на поверхні білих кров’яних тілець, який ВІЛ використовує для атаки на організм. Новий білок зв‘язує вірус таким чином, що той не може проникнути в клітини.

Він діє проти всіх відомих штамів ВІЛ і, можливо, здатний захищати організм десятиліттями.

20. Група дослідників з Університету штату Орегон вивела новий різновид морської трави на основі їстівної червоної водорості.

Своїми поживними властивостями вона перевершує кучеряву капусту. Але найголовніше – у неї смак бекону!

21. Можливо, солоний океан під поверхнею супутника Юпітера, Ганімеда, містить більше води, ніж є на всій Землі.

Знімки, зроблені за допомогою телескопа Габбл, свідчать про те, що поверхня Місяця, ймовірно, утворилася під дією порожніх вод з розломів або кріовулканів. Європейське космічне агентство планує послати на Ганімед зонд до 2030 року.

22.

23. Французьким нейробіологам вдалося впровадити помилкові спогади в мізки мишей.

Підроблені спогади були впроваджені уві сні та збереглися, коли миші прокинулися. Після цього у них з’явилися нові навички і звички, нав’язані вченими!

Підроблені спогади були впроваджені уві сні та збереглися, коли миші прокинулися, викликаючи нові поведінкові реакції.

За матеріалами