25 неймовірних фактів про здоров’я нашого тіла, які ми не знали

Здоров’я — найголовніше багатство. Сучасна медицина шукає шляхів збільшення тривалості життя і зцілення від усіх хвороб. Що ж може нам допомогти на цьому шляху? Ось 25 цікавих фактів про здоров’я.

Наука за останні сто років просунулася надзвичайно далеко в вивченні навколишнього світу і самої людини. Але наш організм продовжує приховувати багато таємниць, поки людям не доступних. Є такі факти про організм людини, у які дуже важко повірити… Навіть якщо вони знайшли своє підтвердження після офіційних наукових досліджень.

25 дивовижних фактів про здоров’я

1. Пісяти в басейні шкідливо для нашого здоров’я

Результати спеціальних досліджень свідчать, що сечова кислота (що входить до складу сечі) в реакції з хлором генерує так звані “інгаляційні побічні продукти дезінфекції” в басейнах. Випаровування цих продуктів шкідливі для здоров’я плавців.

2. Стрес провокує виникнення висипу на шкірі

Емоційний стрес може спричинити кропив’янку на тілі. Як реакція на стрес в організмі проходить низка гормональних і хімічних процесів. Тому розширюються кровоносні судини і з’являються червоні плями на шкірі.

3. Якщо відмовитися від кави, можна почати страждати від депресії

В експерименті взяли участь 200 000 чоловіків і жінок. Висновок був наступний: кофеїн стимулює центральну нервову систему і діє як легкий антидепресант (всі про це знають). Кофеїн збільшує вироблення нейромедіаторів — серотоніну, дофаміну і норадреналіну.

4. Чоловіки більш забудькуваті, ніж жінки

Чоловічу забудькуватість пов’язують з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, підвищеного тиску і вищого індексу маси тіла. Все це призводить до більш ранньої дегенерації можливостей головного мозку.

5. Дивитися прямо на сонце шкідливо для очей

Якщо спробувати поглянути на Сонце незахищеним зором, це може спровокувати головний біль, привести до короткочасного погіршення якості зору і навіть до погіршення якості зображення.

6. Щоб поліпшити швидкість реакції, треба вживати більше шпинату і яєць

Колектив дослідників Лейденського і Амстердамського університетів дійшли до висновку, що введення в раціон шпинату і яєць збільшує швидкість реакції. Фахівці вважають, що це завдяки тирозину, що міститься в названих продуктах.

7. Гарячий чай має властивість охолоджувати організм в спекотну погоду, а морозиво — навпаки, нагрівати

Це пояснюється так: якщо ви п’єте гарячий напій, процес потовиділення відбувається більш інтенсивно. А це покращує природний механізм охолодження організму. Цей процес спільно з випаровуванням поту з поверхні шкіри оберігає людину від теплового удару.

8. Червоне м’ясо посилює запах поту

М’ясо довше перетравлюється в шлунку і кишківнику, тому в процесі активно задіяні травні ензими і реагенти. Продукти розщеплення м’ясного продукту всмоктуються кишківником, потрапляють в кров і піт. Змішуючись з бактеріями, вони і підсилюють не завжди приємний запах тіла.

9. Аромат яблук нейтралізує клаустрофобію

Коли ви нюхаєте зелене яблуко, ваше уявлення про навколишній простір може дещо змінитися: воно може здаватися більшим, ніж є насправді. Такою властивістю наділений і запах огірків. А ось дим від мангалу чинить протилежний вплив.

10. Помідори вбережуть від сонячних опіків

Якщо ви вживаєте в їжу достатню кількість помідорів, знайте, що до їх складу входить антиоксидант лікопін, який діє як природний захист від ультрафіолетових променів.

11. Домашні собаки знижують ймовірність серцевих захворювань

Вчені з Гарвардського медичного інституту стверджують, що у господарів собак спостерігається нижчий артеріальний тиск і знижені рівні холестеролу і тригліцеридів.

12. Імбир здатний знімати спазми

Імбир здавна відомий як природний протизапальний засіб. Він допомагає при здутті живота і метеоризмі. Дослідження 2015 року (журнал Pain Medicine) свідчать, що імбир знімає хворобливі спазми під час місячних.

13. Тренуватися рекомендується після прийому їжі

Ми потребуємо енергії. Джерелом її виступає їжа. При інтенсивних тренуваннях витрати енергії можуть бути неймовірними. В ході дослідження в 2018 році, 54% респондентів пояснили, що їх показники набагато поліпшувалися, якщо перед фізичними навантаженнями вони добре поїли.

14. Зелений чай загострює пам’ять

Фахівці довели, що вживання зеленого чаю стимулює зв’язок лобових і тім’яних доль мозку. Саме це загострює здатність запам’ятовувати сенсорну інформацію і мови.

15. Почуття подяки створює настрій

Фахівці прийшли до висновку, що усвідомлення добра у своєму житті обов’язкове для перемоги над депресією. Подячні думки, усні та письмові висловлення подяки корисні для позитивного світосприйняття й позитивного настрою.

16. Читання знижує рівень стресу

Досить шести хвилин читання на день, щоб знизити рівень стресу на цілих 68%! Важливо: читання саме друкованої книги дає краще розуміння складних і абстрактних понять, ніж читання з монітора.

17. Сидячий спосіб життя збільшує ймовірність смерті

Навіть заняття спортом не знижують ризик смерті, який пов’язаний з сидячим способом життя. Мова про те, що ви проводите за письмовим столом не менше 10-12 годин на день. Якщо хочете прожити довге життя, кожні пів години вставайте зі стільця і рухайтеся, робіть вправи (не забороняється і потанцювати).

18. Шоколад сприяє пружності шкіри

Антиоксиданти, що містяться в шоколаді, оберігають шкірний колаген і стимулюють відновлення рівня рідини, тому шкіра залишається пружною довше. А ті, хто вживає шоколад до п’яти разів на тиждень, стрункіші від тих, хто цього не робить (свідчить статистика).

19. Шопінг на високих підборах допоможе витрачати менше

Жінки на шпильках мають розвинуте почуття рівноваги і, як наслідок, намагаються уникати необдуманих покупок. Це зветься «ефектом балансу», який працює і у тих, хто ходить по магазинах безпосередньо після занять йогою.

20. Вивчення мов дозволяє мозку збільшуватися в об’ємі

Фахівці відзначили збільшення об’єму мозку у тих, хто протягом, наприклад, трьох місяців серйозно займався вивченням іноземної мови. І, чим більше зусиль докладала для цього людина, тим більше помітне збільшення об’єму мозку відзначалося.

21. Люди з великими очима частіше за інших страждають на короткозорість

Предмети, розташовані далі, здаються розпливчастими, адже світло не досягає сітківки. Якщо очне яблуко у людини велике, то світло фокусується швидше і далі від сітківки, а коли досягає сітківки, картинка виходить розмитою.

22. Ранкове Сонце сприятливе для схуднення

У 2014 році було проведено дослідження, яке довело, що ранкове сонячне світло позитивно впливає на індекс маси тіла. Досить 20-30 хвилин денного освітлення (і в похмурий день теж), щоб впливати на ІМТ.

23. Антигістамінний препарат перед сном прибере кола під очима

Частою причиною так званих мішків під очима є банальна алергія. Сезонні подразники, пилюка провокують набряки.

24. Олія шавлії мускатної сприяє зниженню емоційного стресу і перепадів настрою

Ця олійка також застосовується для відновлення гормонального балансу. Олія шавлії корисна жінкам, коли гормональні стрибки особливо сильно проявляються в перепадах настрою і емоційній нестабільності.

25. Оптимізм дарує довголіття

Психологи вивчали 70 тисяч осіб протягом 30 років. Учасники відповідали на запитання, а фахівці вимірювали (умовно) рівень оптимізму, стан здоров’я і спосіб життя учасників.
З’ясувалося, що найоптимістичніші чоловіки і жінки при цьому приблизно на 50-70% більше шансів дожити до 85 років, ніж інші.

Які факти здивували вас найбільше?

Фото з відкритих джерел
За матеріалами