in ,

3 поради від нейрохірурга: як покращити ефективність роботи мозку

Тутка прочитав цікаві думки нейрохірурга Рахула Джандіала й вирішив поділитися ними з вами. Виявляється, для ефективної роботи мозку не обов’язково вдаватися до штучних стимуляторів чи лікарських засобів — допоможуть абсолютно інші речі! Зацікавили? Читаймо всі разом.

Ще під час навчання в університеті Каліфорнії майбутній лікар переконався, що всі штучні засоби лиш покращують роботу мозку, але не його продуктивність. Тому він вивів свої три ефективні правила — їх і розглянемо.

1. Кілька днів не снідайте

Рахул справді вважає, що піст і тимчасове голодування дуже корисні для всього організму. Як і з точки зору науки, короткотривала відмова від їжі пробуджує когнітивні можливості нашого мозку. Сам нейрохірург з 09:00 до 17:00 харчується нормально, а наступні 16 годин п’є тільки воду і чай. Таке голодування сприяє:

– зміцненню нейронних зв’язків;
– покращенню природних факторів розвитку головного мозку;
– пришвидшенню швидкості запам’ятовування і засвоєння інформації;
– покращенню когнітивних можливостей.

Лікар вважає, що не їсти 16 годин — досить легко, варто тільки пропустити сніданок. Та й науково вже доведено, що сніданок — не найважливіший прийом їжі за день. До того, Джандіала дослідив, що тимчасова відмова від їжі перепиняє розвиток нейродегенеративних хвороб (Альцгеймера, Паркінсона тощо).

Рахул рекомендує не їсти 16 годин в понеділок і четвер (не можна голодувати щодня), зате потім варто ситно пообідати. До початку такої практики радимо проконсультуватися з лікарем.

2. Вертикальне положення

Нейрохірург радить частіше перебувати у вертикальному, а не лежачому, положенні, щоб стимулювати продуктивність мозку. Саме в такій позиції мозок насичується нейротрофічним білком — останній зберігає більшість нервових клітин та покращує швидкість передачі між ними.

3. Глибоке дихання

Перед вирішенням важливих завдань мозку необхідний кисень. Так він розслабляється, налаштовується на роботу. Лікар рекомендує двічі на день застосовувати методику повільного дихання: спокійно вдихнути повітря (рахуючи до 4), затримати його на кілька секунд і, рахуючи до 4, також видихнути. Так мозок стане ще більш активним.

Як думаєте, чи варто дослухатися до порад спеціаліста?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

20 правдивих істин від психолога, які допоможуть все розкласти по місцях

Укріплюємо імунітет під час карантину