3 прийнятних і 6 не прийнятних змін у жіночих грудях, які більше розкажуть про наше здоров’я

З віком приходить  не тільки мудрість, але й хвороби. Одні зміни в організмі нормальні, але інші можуть спричинити занепокоєння. Щохвилини потрібно відслідковувати все, що відбувається з нашим тілом, адже 2/3 смертей у світі спричинені віковими змінами організму.

А сьогодні в Тутка ми будемо вчитися звертати увагу на вікові зміни грудей — тільки без паніки.

Нормальні зміни в грудях

1. Розтяжки

З віком виникають розтяжки — і це нормально. З плином часу шкіра втрачає свою еластичність, обвисає — так з’являються складки.

Ще один чинник, що призводить до виникнення складок — збільшення грудей під час вагітності, як і стресові фактори, отож радимо уникати останніх.

2. Соски тяжіють донизу

Якщо з віком соски починають “дивитися” вниз, причиною цьому може бути втрата еластичності м’язової тканини.

Причиною можуть стати й інші фактори: за великої маси тіла молочні залози провисають швидше, а якщо ви палите, це теж одна з причин цієї проблеми.

3. Збільшення простору між грудьми

Здебільшого всі ці зміни виникають через зниження рівня гормону естрогену: він відповідає за підтримання пружності грудей.

Пружні волокна замінюються жировими, і так простір між грудьми розростається. Але те, настільки ваші молочні залози будуть віддалятися одна від одної, залежить виключно від вашої тілобудови та особливостей організму.

Загрозливі ознаки:

1. Затверділі грудочки

Не всі затвердіння в грудях — ракові, але треба бути обережними. Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я Великобританії, більшість із них — доброякісні волокнисті утворення або ущільнення тканин.

Краще все ж перевірити ці утворення, якщо вони вас тривожать. Запишіться на прийом до мамолога і оглядайте себе самі. Вам можуть призначити мамограму, УЗД молочної залози або біопсію, під час котрої в утворення вводиться голка і береться біоматеріал для аналізу.

2. Біль в грудях

Ракові тканини рідко створюють болючі відчуття в грудях. Однак радимо обов’язково проконсультуватися зі спеціалістом, тому що є особливий вид захворювання — запальний рак молочної залози, котре справді провокує больові відчуття в грудях.

Окрім болю, запальний рак грудей має ще чітку ознаку — почервоніння. В будь-якому випадку, якщо біль дошкуляє вам вже тиждень і лише посилюється — ідіть до лікаря. Краще перевіритися заздалегідь.

3. Виділення з грудей

Навіть якщо ви не вагітні і не годуєте дитину, виділення з грудей — нормальна річ. Можуть вони бути безбарвні, молочного кольору, жовтуваті, зеленуваті, коричневі. Проте якщо рідина витікає із залози регулярно чи коли ви на неї натиснете — варто перевіритися. Можливо, в ній формується злоякісна пухлина.

4. Обидві залози відрізняються між собою

Ідеальних грудей не буває майже ні в кого, тому не хвилюйтеся, якщо вони дещо не симетричні. Але якщо ви помітили, що одна з них несподівано збільшилася в розмірі чи навпаки, зменшилася, — запишіться на прийом до лікаря. Раптова зміна розміру молочної залози може свідчити про рак.

5. Почервоніння

Червоні плямки на грудях — явище зазвичай місцеве, яке швидко проходить. Але ще й тривожні симптоми запального раку грудей — рідкісного, але болючого захворювання. Лише 2-4% випадків захворювання на рак припадає саме на цей його вид, але спричинює він від 7-10% смертей.

Щоб не хвилюватися, регулярно перевіряйте молочні залози. Якщо вас болять груди і на них постійно спостерігаються почервоніння — зверніть до мамолога й пройдіть детальні обстеження.

6. Розтягнення у сосках

Причин для цієї проблеми дуже багато: запальні процеси в грудях, розтягнення тканин навколо соска. Причин багато, і це не обов’язково рак. Якщо вас все ж дуже турбує зовнішній вигляд сосків — зверніться до мамолога.

А ви відвідуєте лікарів, коли вас щось турбує чи шукаєте самі відповідей на свої симптоми, наприклад у мережі? Поділіться думками в коментарях.

За матеріалами

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close