30 світлин ідей, коли відсутність смаку була ідеально втілена в життя

Нас в Тутка надихнули публікації із Реддіт за тегом Awful Taste But Great Execution (Жахливий смак, проте ідеальне втілення – прим. перекл. Тутка), тому ми зробили добірку яскравих, незабутніх, завершених і водночас настільки потворних, ідеально виконаних речей, що ви не зможете визначити – вони вам подобаються чи ні. Гортаємо добірку світлин і обираємо улюблені!

1. Подумав, що він сюди підійде

Оскільки люди не можуть конкретно сказати, що вони люблять, а що ні, здається, що відчуття гарного смаку – це лише здатність підтвердити загальноприйнятий стандарт. Однак якщо поглянемо на проблему з точки зору митців, музикантів, дизайнерів, архітекторів, шеф-кухарів і виноградарів, як і інших людей, питання набуває дещо неадекватного відтінку. Так, відповіді не знаходимо, чому талановиті люди, навіть досягнувши успіху, прагнуть до більшого. Якщо люди отримують задоволення від своєї роботи, і гарний смак – це вміння визначити вподобання інших представників твоєї соціальної групи, тоді лише дуже мала частка творчо обдарованих індивідів прагне кращого вдосконалення, тому що сама позиція “найкращий” не виходить за рамки кліше “того, що люблять інші”. Отож, гарний смак – це дещо більше, ніж це.

2. Ну чому?

І цього замало. Гарне відчуття смаку – це не лише вміння вловити панівні соціальні вподобання: творчі люди та критики часто стають авторами нестандартних тверджень, що добре, а що – погано. Натомість відчуття гарного смаку проявляється в тому, що ти розрізняєш справжню цінність, істинну користь, навіть якщо останні не мають нічого спільного із популярними нормами.

3. Подвійне авто на автозаправній станції в Іллінойсі

Навіть філософи мудрували над поняттям “гарного почуття смаку”. Девід Юм, британський філософ XVIII-го століття, висловлювався, що почуття гарного смаку має “витонченість відчуттів” – цією рисою людина може визначити, що приємне, а що ні. Він навів чудовий приклад двох сомельє: один переконував, що вино чудове завдяки своєму смаку шкіри, інший – завдяки легкому відтінку металу. Обидвоє мали рацію: вино простояло у металевій посудині, на дні котрої заздалегідь поклали шматочок шкіряного виробу.

4. Десь тут блукають фанати Ван Гога?

Тому, згідно Юма, гарний смак – це притаманне сліпим людям чуття, навичка, здобута вправлянням і порівнянням, вміння вловити невагомі компоненти вина, що не під силу аматорам. “Подібно можемо сказати про здатність розрізнити витончені, вишукані моменти в живописі чи музиці. Якість такого точного аналізу вина криється в тому, що визначення невловних ароматів теоретично може бути ідентифіковане наукою, її об’єктивністю. Смакові нотки “абрикоса” чи “ванілі” пояснюють хімічними складниками напою.

Саме тому людина, яка практикується в ідентифікації елементів, які вислизають з-під носа знавців, – це особа з гарним смаком.

5. Творчість – вражає, ідея – лякає

“До прикладу, досвідчений сомельє може впізнати увесь букет фруктових нот, якими буяє вино, визначити невидиму різкість напою, невловні, але яскраві таніни, розповісти про якість продукту. “Якість вина – комплексна структура, збудована на балансі, поєднанні компонентів, інтенсивності таких складових, як смакові риси, сила, елегантність, віддача та свіжість. Жоден з елементів не можна класифікувати окремо, адже всі вони – співзалежні, як складові твору живопису чи музики. Один компонент не грає ролі, важить лиш їх сукупність. У вині важливий баланс різкості та цукру”.

6. Кухонний інтер’єр

Продовжуючи тему вина, його “годиться класифікувати у всій його цілісності елементів, оскільки аналіз художньої картини тягне за собою аналіз роботи в цілому. Тому цілісні сторони вина – це продукти кислотного смаку, фруктів і танінів. Щоб напій був збалансованим, витонченим і смачним, жоден з компонентів не можна викинути”.

7. Ох, ця сумочка

Для кращої відповіді на запитання повернемося до Канта, іншого філософа XVIII століття. “Якщо я вважаю якусь річ красивою, то це тому, що вона мені подобається. Але що саме в ній мені подобається? За Кантом, задоволення, яке я отримую від справді красивого предмета, не виходить з того, що річ дійсно прекрасна. Однак я такою її бачу – красивою. Такий процес особливо стимулює споглядання. Кант називав його грою усвідомлення та уяви”.

8. Побачив сьогодні

“Звісно, не всі предмети вимагають так багато уваги. Ми певний час розглядаємо їх, нам стає нудно, бо ми вже все розглянули та вивчили всі частини, і ми йдемо далі. Згідно Канта, предмет справді красивий тоді, коли він викликає інтерес до споглядання кожної з його частин. Щоразу, коли ми розглядаємо річ, вона відкривається нам по-новому. Красиві предмети інтригують, вони таємничі й невивчені, водночас збалансовані, гармонійні, добре складені”.

“Отож, за Кантом, відчуття гарного смаку – це наше вміння визначити, чи достойний предмет, щоб ми про нього роздумували, щоб звертали увагу і шанобливо захоплювалися. Людина з відчуттям смаку викриває нові риси для вивчення, віднаходить незвідані змістові шляхи, та внутрішньо продукує нові варіанти опису того чи іншого предмета”.

9. Хай люди думають, що я ще та падлюка!

10. Кімната очікування у стоматолога

11. Машина обабіч була посмугована лініями для письма

12. Насправді класна робота, але все ж

13. Які рукавички!

14. Найкласніша і найогидніша річ, яку я бачила в житті

15. Домашнє взуття таке саме, як і домашні вихованці

16. Його та її весільний торти

17. Костюм “Та пішли ви всі…” Конора Мак-Грегора

18. Вагон поїзда у формі коника-стрибунця застряг на верхівці гори – запрошуємо на вечерю у Південну Корею

19. Портрет на кісках

20. Рівень деградації: Аміші

21. Здута гірка “Титанік”

22. Сумочка-силікагель

23. Машина, повністю розмальована кольоровими балончиками

24. Минулого року на Різдво мені подарували кеди з написом томатного соусу Кемпбеллс

25. Підбори-голуби

26. Зимова шапочка “Мозок”

27. Каблучка-палець

28. Светрик

29. Інь-янь татуювання “Ленні та Карл”

30. Капучино-тарган

Джерело