39 рідкісних світлин, які розкривають невидиму сторону речей (нові ФОТО)

Ми живемо в неймовірному світі, сповненому дивами, але іноді забуваємо про це. У життєвій рутині так мало людей зупиняється, щоб понюхати запах троянд, а ще менше зазирає всередину квітів. Виявляється, що всередині предметів криється стільки краси, що й уявити годі.

Шкура тигра прекрасна зовні, але яка вона зсередини? А ви бачили кар’єр, звідки видобувають мармур? Наш перелік на Тутка привідкриє закритий бік речей, які знаходяться навколо нас.

1. Чисте серце

Чисте серце або як його називають “серце-привид” отримується шляхом змивання всіх донорських клітин, поки не залишиться білковий каркас. Воно готове до ін’єкції стовбурових клітин одержувача-трансплантата, і прагне служити новому господарю.

2. Гігантські голови острова Пасхи мають тулуб

Стародавні таємничі “голови острова Пасхи” були вирізані зі скелі ще між 1100 і 1500 рр. до нашої ери древніми полінезійцями. Їхня традиційна назва – «моаї», але більшість людей знає їх як гігантські голови, тому всі дивуються, коли чують, що вони мають тіла. “Причина, через яку люди думають, що статуї мають лише голови в тому, що близько 150 постаментів закопані до рівня плечей на схилі вулкана, і ці монументи – найвідоміші, найкрасивіші та найбільш сфотографовані з усіх статуй острова Пасхи”, – розповів Ван Тілбург, член Інституту археології Котсен в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса.

3. Це – дитинчатко фламінго

Ці пухнасті маленькі істоти – дитинчата фламінго, які можуть ввести нас в оману без сумнозвісного рожевого кольору. Немовлята цього виду вигодовуються яскраво-червоним молоком, що продукується у верхніх відділах травного тракту батьків. Зростаючи, вони починають розвивати характерне рожеве оперення. Дорослі фламінго харчуються червоними і синьо-зеленими водоростями, які заповнені бета-каротином – органічною хімічною речовиною з червоно-помаранчевим пігментом. Система травного тракту тварини витягує цей пігмент і в кінцевому підсумку розчиняє його у жир. Ці жири осідають у новому пір’ї для повномасштабної рожевої трансформації.

4. Кристали солі під електронним мікроскопом

Кристали солі кубічні, але деякі з них, коли за ними поспостерігати, складаються з подвійних кубів. Ця іонна сполука формується з атомів натрію і хлориду. Коли ряд цих молекул приєднується, щоб утворити кристал, вони часто “виструнчуються” в подвійну кубічну форму.

5. Аврора різних планет

Авророю називається захоплювальне космічне світіння, яке можна побачити з різних планет Сонячної системи. Аврора – фінал процесу, що починається з Сонця. Сонце виділяє постійний потік заряджених частинок або сонячного вітру в сонячну систему. Коли ці вітри досягають планети, вони взаємодіють з магнітним полем, яке її оточує, і стискає поле у форму сльози. Спосіб зміни магнітного поля призводить до прискорення заряджених частинок у верхній атмосфері, зіштовхуючись з молекулами, такими як азот і кисень, і виділяє енергію у вигляді світла. Яскрава кольорова стрічка відображається на небі в полярному сяйві.

6. Великі кристали льоду в Швейцарії

Варіації льодового кристала відрізняються за формою, інтенсивністю і розмірами, але зустрічаються в холодних регіонах по всьому світу. “За відсутності переохолодженої води, розмір кристалів залежить в основному від розмірів менших кристаликів, котрі його утворюють, він ще варіюється від температури.

7. Це ціла людська нервова система

У 1925 році двом студентам-медикам в Кірксвіллі, штат Міссурі, було поставлено завдання виокремити нервову систему померлого, починаючи від мозку донизу, але залишивши цілу структуру цілою та непошкодженою. Виклик прийняли студенти – М.А. Шальк і Л.П. Рамсделл, їх процес тривав понад 1500 годин. Їх «кров, піт і сльози» представили цей надзвичайний шедевр, який зараз зберігається в Музеї остеопатичної медицини при медичному університеті (ATSU) в Кірксвіллі. У світі їх лише 4.

8. Шкіра тигра без шерсті

Кожен тигр має унікальний візерунок смужок, які ідеально підходять для маскувальних потреб тварини.

“Цікаво, що шкіра тигра також смугаста, як під хутром з малюнком”, – повідомляє Tigers.org. “Темна пігментація шкіри безпосередньо пов’язана з відтінком хутра.”

9 Через скляну жабу просвічуються всі нутрощі

Вид скляних жаб зустрічається в джунглях Коста-Ріки, Панами, Колумбії та Еквадора. Шкіра на їх животику повністю прозора, і дає побачити всі внутрішні органи та навіть биття серця. Вчені досі не знають еволюційної причини такого прозорого покриву, але припускають, що він має допомогти відкладати яйця та відлякувати хижаків.

10. Глобус для сліпих людей

У 1830 році інженер та ремісник на ім’я Стівен Престон Регглс взяв на себе проект для друкарні в школі “Перкінс” для сліпих, у Вотертауні, штат Массачусетс. Він створив карту Бостона з вулицями, дорогами, мостами і площами, обведеними дерев’яними кордонами. Століттями сліпі люди не мали формального способу вивчення географії, і це була одна з перших задокументованих спроб. У 1837 році Самуель Грідлі Гау, директор-засновник школи, разом з Ruggles знову винайшов метод і створив метод відтиснення карт, випустивши “Атлас США”, надрукований для використання сліпими особами.

11. Оболонка агату. Мінерали виросли в порожнечі раковини і зрештою замінили собою саму її оболонку

Знайдені в основному на Західному узбережжі, вони не такі рідкісні й зазвичай опиняються в домашніх колекціях. Але це зовсім не применшує їх краси!

12. Ось такий він – єнот-альбінос

Єноти славляться своїм бандитським чорно-білим кольором шерсті, але єнот-альбінос – виняток з правила. На відміну від своїх товаришів, такі особини не мають камуфляжу, що ускладнює приховування від хижаків, а тому термін їх життя коротший. Альбінізм є вродженим захворюванням, що викликає часткову або повну втрату пігментації у тварини.

13. Темний бік Місяця, що проходить перед Землею, захоплений з відстані мільйона миль

Камера NASA з борту обсерваторії Deep Space (DSCOVR) спіймала унікальний вигляд Місяця, коли він проходив між космічними апаратами і Землею. Серія тестових зображень демонструє повністю освітлену «темну сторону» Місяця, якої не видно з Землі

14. Що знаходиться за спиною репортера: «Наша робота така гламурна»

У цієї журналістки за спиною знаходиться слуховий приймач, який дозволяє їй почути команду від колег і передавач, який використовується для жучка-мікрофона – обидва хитромудро прикріплені до сукні таким чином, щоб глядачі нічого не помітили.

15. Деякі 5-кутні морські зірки можуть бути квадратними внаслідок вроджених вад

Чи знаєте ви, що на сьогодні науці відомо близько 1500 видів морських зірок? Від тропіків до холодних полярних вод, вони мешкають від зони припливу аж до глибин у 6000 м.

16. Як тисячі років виглядають в одній світлині (Скеля Дан Бріст, Ірландія)

Цікаво, що це утворення вважається відносно новим морським валуном, оскільки воно було відокремлене від материкової Ірландії в 1393 році під час потужного шторму. У 1980 році троє вчених висадилися на верхівці ґвинтокрилом і провели там кілька годин, вивчаючи залишки будівель і рослин, які вижили до цього часу. Вони виявили залишки помешкань, що пролягли по центру поворотної смуги, з достатньою кількістю деталей, щоб сказати, що в ній жили і люди, і худоба.

17. Сніговий покрив чистого даху вольєрів у зоопарку

Перша прогулянка через вольєр була побудована для Сент-Луїсської виставки у 1904 році Смітсонівським інститутом. Він вважався найбільшим у своєму виді в той час і був куплений зоопарком Сент-Луїса, де він залишається до сьогодні. Належне будівництво вольєрів для зоопарків вимагає ветеринарного залучення, врахування питань охорони здоров’я та тваринництва для його мешканців.

18. Гігантський аметист жеода

Жеоди – це порожнисті породи, які містять кристали, котрі спрямовані досередини. Такі формування утворюються за рахунок різних процесів, а саме повільного потоку мінерального матеріалу в скелях. Одним з найвідоміших регіонів для мінералізації аметистів і видобутку жеодів є район Артігаса з Уругваю. Згідно з Книгою рекордів Гіннесса, найбільший аметист-жеода важить 13000 кг (28660 фунтів) і має довжину 3 м (9 футів 10 дюймів), 1,8 м (5 футів 10 дюймів) у глибину і 2,2 м (7 футів 2 дюйми) у висоту. Він знаходиться в Музеї природної історії Шаньдун Тянью (Китай) в провінції Шаньдун, Китай.

19. Оброблений образ справжнього вірусу за допомогою електронного мікроскопа

Це – страхітлива істота з сімейства бактеріофагів, або скорочено фагів. Відкриті незалежно Фредеріком Твортом у 1915 році і Феліксом д’Ерелле в 1917 році, фаги використовувалися для лікування холери вченими, які ще не знали принципу їх впливу. У 1940 році вперше під електронним мікроскопом спостерігали за цими вірусами і вчені зрозуміли, як вони діють. Цей вірус інфікує бактерії і не може виживати або відтворюватися без них. Як тільки вони вторгаються в клітину-господаря, вони можуть споживати його поживні речовини і розмножуватися.

20. “Маленький водій” з-за куліс: поки актори зайняті виступами, справжній водій сидить на верхівці автомобіля

“Маленький водій”, червоне Subaru WRX стає зіркою показу тому, що вислизає з-під автівок, непомітно проникає у крихітний простір між двома бамперами, перестрибує через бар’єри та хвацько оминає перешкоди. Скажімо так – акторам та режисером без нього не обійтися.

21. Мікроби на руках 8-річного хлопчика після ігор на свіжому повітрі

Але перш ніж ви злякаєтеся і замкнетеся в будинку, пам’ятайте, що більшість мікробів вам не зашкодить. Ваша імунна система захищає вас від інфекційних агентів. І зростання в «природному» середовищі допомагає дітям розвивати збалансовану імунну відповідь.

22. Порожній Boeing 787

Boeing 787 відомий як “Dreamliner”, а кількість його пасажирів – від 242 до 335 осіб. Boeing 787 сконструювали, щоб економити до 20% пального більше, ніж Boeing 767, котрого новинка мала замінити.

23. Внутрішня частина космічного спорядження

Ось деякі цікаві факти про скафандри, за даними NASA:

1. Скафандр важить приблизно 280 фунтів на землі – без космонавта в ньому. У середовищі мікрогравітації космічний скафандр нічого не важить.

2. Надягання скафандра займає 45 хвилин, включаючи час, необхідний для того, щоб надягнути спеціальну білизну: остання допомагає космонавтам не змерзнути. Після надягання скафандра, щоб пристосуватися до низького тиску, що зберігається в костюмі, космонавт повинен витратити трохи більше години на вдихання чистого кисню перед виходом за межі атмосферного.

3. Причина того, що скафандри білі: білий колір відбиває тепло в Космосі так само, як це відбувається на Землі. Температура на прямому сонячному світлі у відкритому космосі може сягати більше 275 градусів за Фаренгейтом.

4. Немає жодної різниці у чоловічому чи жіночому скафандрах, хоча жіночий, зазвичай, вимагає меншого розміру.

5. Скафандри для космічних шатлів виготовляють із взаємозамінних частин, щоб легко було пристосувати розміри тіл різних астронавтів, легко змінивши одну частину іншою.

24. Соляна шахта зсередини

До того, як були винайдені машини і землерийне обладнання, видобувна сіль була однією з найдорожчих і найнебезпечніших справ на світі.

Хоча солі тепер багато, однак до промислової революції її було дуже важко роздобути, тому видобуток солі часто здійснювався рабами і ув’язненими.

У римські часи сіль на столі була ознакою багатства; настільки цінним був цей продукт, що спочатку солдатам навіть платили сіллю. Звідси і англійське слово «зарплата» (від оригіналу salary – зарплата -“salt” – сіль – прим.перекл.)

25. Скам’янілі стопи динозаврів у штаті Юта

Ці відбитки лежать в долині динозаврів Bull Canyon. Сліди належать виду тераподів – мабуть, велоцираптору, який прославився завдяки фільму “Парк Юрського періоду”. Цим чудовим пальчикам вже понад 200 мільйонів років, а таке враження, що тваринка щойно зістрибнула зі скелі.

26. Хвіст слона зблизька

Слони не часто користуються хвостами. Наприклад, тварини можуть застосовувати їх для спілкування один з одним, подібно до собаки: помахи хвостом означають радість або схвильованість.

Дитинчата тримаються за хвіст старших тварин, щоб не загубитися та бути в безпеці при довгих переходах. Волосянистий хвіст ще працює для відганяння набридливих і кусючих літунів – мух.

27. Зображення єдиного атома, що виграло науковий конкурс світлин

Цей вражаючий знимок зображає атом як пляму світла, що осіла між двома металевими електродами на відстані близько 2 мм (0,078 дюйму). Світлину під назвою «Єдиний атом в іонній пастці» зробив Давид Надлінгер, студент Оксфордського університету. Дослідницька рада з інженерних та фізичних наук (EPSRC) у Великобританії нагородила знимок головною премією у національному конкурсі наукової світлини.

28. Як загинув кактус, залишивши після себе лише колючки

За словами його власника, цей дикий кактус з величезними колючками ніхто не поливав. А ще колючки були настільки гострими, що прокололи руки осіб, котрі намагалися пересадити рослину.

29. Поверхня полуниці

Ця макрозйомка показує окремі насінини на шкірці полуниці. Полуничним “насінням” є ось ці жовті утворення, які утримують власне насіння всередині.

30. Кашалоти (найбільші зубаті хижаки на Землі) не мають зубів у верхній щелепі, а в отворах, які утримують нижні зуби

Кашалоти є найбільшими серед зубатих китів, їх голова складає 1/3 від всієї довжини тварини. Ці великі ссавці-головуни мають по 20-26 пар конусоподібних зубів вздовж нижньої щелепи, але цікаво, що на верхній їх немає. Якщо говорити про їжу, дивно, що кашалоти мають зуби взагалі. Їхній основний продукт харчування – це гігантські кальмари, яких вони не жують, а проковтують.

31. Вигляд затемнення з Космосу

Ця світлина показує тінь Місяця, що затемнює деяку частину Землі.

“Тільки спостерігачі біля центру темного кола бачать повне сонячне затемнення – інші бачать часткове затемнення, де тільки частина Сонця виявляється закритою Місяцем”, – пояснили астрономи. “Ця вражаюча картина сонячного затемнення 11 серпня 1999 року була однією з найкращих, знятих міжнародною позаорбітною станцією “Мир”. Опісля вона (станція) припинила свою роботу.

32. Вінілова пластинка – зараз її стиснуть і на неї запишуть музику

Записи, платівки, вініл – якби би ви їх не назвали, ці вироби не лише пережили еру цифрового потоку, але й зазнають свого нового відродження в наш час.

33. Сучасний вигляд території, де відбувалася Верденська битва

Цей спокійний пейзаж був місцем, де тривала найдовша битва Першої світової війни. Верденський бій відбувався між німецькими та французькими військами на пагорбах північно-східної Франції і продовжувався з 21 лютого до 18 грудня 1916 року, загалом 303 дні. Концентрація такого чисельного війська спустошила землю, що призвело до жахливих умов для обох противників. Дощ, у поєднанні з постійним роздиранням ґрунту, перетворив глину на пустку з грязюкою, повною людських залишків. Ями заповнювалися, стаючи настільки слизькими, що військові, які падали в них або там ховалися, могли потонути.

34. Мій шрам не стає брудним, коли я працюю

Потові залози не утворюються в рубцевій тканині, що може сприяти утриманню бруду. Якщо шрам проходить досить глибоко в тканині, де знаходилися потові залози, вони не відновляться.

35. Місце снайпера на Суперкубку

Як ви відчуваєте себе на великій спортивній події чи концерті, знаючи, що снайпер міг би в будь-який момент влучити у вас гвинтівкою? Більше безпечно? Або менш?

Ці хлопці сидять тут, щоб пересвідчитися, що ніхто не вистрілить в натовп та не розпочне терористичну атаку. Вони якомога швидше знешкодять зловмисника. Отакий наш світ!

36. 50-ти футовий свинцевий контейнер з радіоактивними ліками – моя мама так бореться проти раку щитоподібної залози

Щитоподібна залоза поглинає майже весь йод в організмі. Для лікування радіоактивним йодом (RAI), також відомим як I-131, можна взяти розчин в рідині або капсулі. РАІ концентрується на клітинах щитоподібної залози, і випромінювання може знищити щитоподібну залозу або клітини щитоподібної залози, включаючи рак. Терапія радіоактивним йодом може підвищити виживання людей з папілярним або фолікулярним раком щитоподібної залози.

37. Преси для печива

Отакі вони – преси для класного печива.

38. Таємниця стрункої постави китайських військових

Офіцери поліції не гралися в піжмурки, коли мова йшла про підготовку до Олімпіади в Пекіні. Воєначальники пройшли суворі тренування для того, щоб могти утримувати ідеальну позу – доходило навіть до шпильок в комірцях і хрестах на спинах.

39. Картопляне сховище

Картопля виникла в Андах Болівії і Перу. Саме там, в 1537 році, іспанські конкістадори її і відкрили. Звідти овоч подорожував до Європи, а потім повернувся до Сполучених Штатів. Індійці Перу вперше вирощували картоплю приблизно в 200 р. до н. е.

Музей картоплі, розташований у Вашингтоні, містить більше 2 тисяч артефактів картоплі, включаючи антикварні інструменти для збору врожаю, картоплю з 1893 року (форму для приготування картоплі з морозивом).

За матеріалами