5 карт, які доведуть, наскільки маленьким є наш світ

Наш світ — надзвичайно складний, помережаний різними зв’язками. Сполучення простягаються через землю, воду і повітря, дають нам змогу подорожувати, ділитися добром і думками з усім світом.

Проте часто ми забуваємо про це й замикаємось в собі. Тому я створив мапи світу, де зображені лише шляхи сполучення між людьми. За ними легко зрозуміти, як за 150 років змінився світ, а з ним і ми, люди.

Кожна з карт розповість про історію людей на планеті Земля, де вони вибрали місце для життя, куди подорожували? Як росли й змінювалися міста?

Знайдіть й ваше місце проживання на карті.

Міста

На карті зображено місце проживання людей, легко роздивитися й Токіо — одне з найяскравіших місць на планеті. Тоді як пустелі й джунглі в Африці, Південній Америці й Австралії майже зникли.

Дороги

Зараз у світі дороги простягаються на більше ніж 60 мільйонів кілометрів. На мапі можна спостерігати, що люди збудували дороги на майже непрохідних теренах. Навіть в пустелях і горах пролягають шляхи, щоб з’єднати людей між собою.

Залізниці

А тут легко побачити різницю між різними частинами світу. Європа світиться своєю розвиненою інфраструктурою та швидкісними потягами, які дають можливістю поїхати майже всюди без авта. А в Північній Америці, навпаки, потягами звикли перевозити вантажі на великі відстані, в Африці європейські колонізатори на потягах перевозили добро від океану знову на континент. А в Австралії довжелезні лінії перевозять корисні копалини до усіх куточків світу.

Аеропорти

Тільки літаками можна дістатися до найвіддаленіших куточків Землі. Місцини в джунглях Амазонки, Австралії чи на крайній півночі Америки сполучаються лише повітрям — доріг чи колій там немає.

Порти

Майже кожне місто світу збудоване або на березі моря, або на березі річки. Впродовж тисяч років порт залишається місцем сполучення різних куточків світу. Навіть сьогодні більшість їжі, яку ми їмо, одягу, який носимо, авто, які водимо і речей, які купуємо, привозяться кораблем.

За матеріалами