in , ,

5 маловідомих факторів, які б’ють по нашому імунітету

Імунна система стоїть на захисті нашого організму від мікробів та вірусів. Ці захисні сили забезпечують кістковий мозок, селезінка, лімфатичні вузли, але, на жаль, людина також може зашкодити своєму імунітету.

Ми в Тутка розповімо, як несвідомо самі собі стаємо ворогами й знижуємо опірність організму до хвороб.

Чому лікарі пов’язують імунітет зі здоров’ям кишківника? Відповідь проста: імунітет — це в основному лімфоїдна тканина. Цей вид сполучної тканини вистилає увесь шлунково-кишковий тракт, сечовивідні шляхи, дихальну та інші органи цих систем тіла.

Як ми самотужки можемо знищити свій імунітет? Які фактори послаблюють наш природний захист?

1. Лікарські препарати

Насамперед скажемо, що у світі не існує абсолютно корисних медичних препаратів. Кожен з них вимагає консультації кваліфікованого спеціаліста і спеціальної дієти, щоб зменшити негативний тиск ліків на внутрішні органи.

  • Антибіотики

Безконтрольне вживання антибіотиків дуже впливає на імунітет, адже такі засоби знищують не тільки патогенні клітини, а й корисні, які необхідні нам для здорової життєдіяльності. Без них слизова кишківника починає поглинати токсичні речовини — так імунітет починає послаблюватися. Тому приймання антибіотиків має проводитися тільки під наглядом лікаря, а по завершенні курсу треба відновлювати мікрофлору кишківника.

  • Препарати, що знижують кислотність

Здавалося б, така поширена проблема — печія, — і так легко лікується: випив таблетку чи суспензію, і печіння в стравоході зникає. Насправді, засоби, які знижують кислотність шлунку, досить важко б’ють по травній системі, виробленню шлункового соку, в більшій чи меншій мірі змінюють його консистенцію.

Підвищена кислотність шлунку існує недарма: так організм “стерилізує” всі продукти, які ми йому подаємо. При частому вживанні антикислотних препаратів, системи тіла більше піддаються впливу агресивних мікроорганізмів, чиниться додатковий тиск на лімфоїдні оболонки шлункової системи.

Медики університету Майо дійшли до висновку, що особи, які зловживають засобами від печії, мають біднішу мікрофлору кишківника, значно більш схильні до розвитку різних захворювань. Такі люди страждають від дефіциту вітамінів та поживних речовин: заліза, цинку, В12, С — на фоні загального ослаблення шлунково-кишкового тракту вони просто не засвоюються. Так імунітет ослаблюється ще більше.

  • Знеболювальні засоби

Через хаотичне вживання знеболювальних препаратів пошкоджується слизова оболонка кишківника, і виникає синдром підвищеної проникності кишківника й захисні сили організму послаблюються. Тому будьте обережні та не зловживайте такими засобами, а обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

2. Зловживання алкоголем

Алкогольні напої впливають не тільки на імунітет, а й на увесь організм. Алкоголь пригнічує функцію кісткового мозку, потрібну для вироблення червоних та білих кров’яних тілець, тому послаблюються захисні сили слизової оболонки. Якщо не можете повністю відмовитися від спиртного — скоротіть його кількість.

3. Вимушена самотність

Самотніми можна бути й в сім’ї, і з коханими людьми, і без них. Вчені називають такий стан хронічною психологічною самотністю, коли людину не полишають депресивні відчуття пригнічення і самоти, а такі стани впливають на стан усього імунітету.

Так, самотність б’є по людині навіть на клітинному рівні, сприяє розвитку гальмівних реакцій, посилює запальні процеси й знижує опірність до вірусних загроз.

Спробуйте попрацювати з такими почуттями: практикуйте розмову з психологом, медитацію й розслаблення.

4. Жорсткі дієти

Поширене бажання виглядати на всі сто і невпорядкований режим харчування, жорсткі та різкі харчові обмеження дуже впливають на роботу всіх органів та систем. Не забувайте, що організм — складна й організована структура.

Експрес-дієти перешкоджають надходженню до організму поживних мікроелементів і знижують захисні сили нашого тіла. Натомість правильне, збалансоване харчування посилюють їх та укріплюють імунітет.

5. Часті поїздки

Світ сьогодні став дуже відкритим, ми постійно переміщуємося — подорожуємо чи їдемо у відрядження, але забуваємо, що наш організм буває неготовим до впливу нових мікроорганізмів, а часто з екзотичних країн.

Новий клімат та раціон, готелі, транспорт, збудники з води та повітря — нових ворогів багато, вони проникають до нашого організму і можуть проявитись навіть не одразу по поверненні, а через деякий час.

Такий вплив допоможе знизити повноцінне харчування, спортивні вправи, здоровий сон та достатня кількість вітамінів. Тоді все буде гаразд.

Чи була наша стаття вам корисною? Як укріплюєте свій імунітет ви? Поділіться корисними порадами з усіма нами.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Як виховати щасливу дитину: 19 порад від авторитетного психолога

“По щасті не залишається шрамів. Мирні часи нічого не вчать”, – влучні цитати Чака Поланіка