5 простих вправ для красивої спини

Ті з нас, хто постійно працює за комп’ютером або сидячи за столом, не з чуток знають, що таке біль в хребті. І звичайно, кожному з нас хотілося б мати здорову і красиву спину.

Саме тому ми в Тутка зібрали для вас найбільш прості та ефективні вправи, які можна виконувати у будь-якому зручному для вас місці. Досить того, щоб поруч була рівна стіна.

Шия і голова

Станьте біля стіни і почніть притискувати хребет, починаючи з нижніх відділів. Притискайте куприк, а верхню частину тримайте закругленою, щоб вона не торкалася стіни. Повільно “розкочуйте” спину по стіні. Шию тримайте зігнутою так, ніби вас тягнуть вгору за тім’яну частину голови. Уникайте надмірного притягування підборіддя до ключиць. Під час вправи ви відчуєте легке розтягування в області шиї.

Верхня частина хребта

Станьте біля стіни, опустіть руки вздовж тіла і розгорніть долоні до тулуба. Повільно відводьте лікті назад так, щоб вони доторкались до стіни. При цьому не зводьте плечі та не торкайтеся нижньою частиною руки до стіни. Повторіть вправу кілька разів.

Плечі

Притисніться спиною до стіни. Повільно відведіть ліве плече від стіни так, щоб стіни торкалася тільки внутрішня частина лопатки. Так само повторіть із правим плечем.

Попереково-крижовий відділ

Притисніться спиною до стіни і трохи зігніть ноги в колінах, щоб спуститися вниз. Потім вигніть спину, щоб максимально щільно притиснути поперековий відділ. Тепер повільно по черзі випрямляйте ноги. Не забувайте контролювати притискання попереку до стіни. Для максимального витягнення можна покласти руки на стегна і злегка придавлювати вниз, при цьому виконувати випрямлення ноги. Робіть вправу тільки у тому випадку, якщо вона не приносить больових або неприємних відчуттів у попереку.

Куприк

Притисніться спиною до стіни, щоб п’яти знаходилися на відстані 35-40 см від стіни. Трохи зігніть коліна і повільно притискайте таз до стіни. Нижній відділ хребта повинен притиснутися до стіни, не викликаючи при цьому дискомфорту. Повторіть вправу кілька разів.

За матеріалами