5 способів застосування харчової соди у садівництві

Харчова сода — це та сила, про потужності якої ми часто забуваємо, а вдома вона є у кожного: сода і чистить, і дезінфікує, і для краси прислужиться, та і за садком здатна доглядати.

Тутка відшукав усі сфери застосування цього засобу в саду, як він дбає про здоров’я рослин, чим і поділиться з вами.

1. Бореться з грибком без шкоди для довкілля

У поєднанні з милом і водою, харчова сода запобігає утворенню грибка на рослинах, кущах і фруктових деревах. Просто нанесіть суміш на уражену ділянку. Та зауважте, що ефект від процедури може бути не таким швидким, як після використання хімічних препаратів. І ще — уважно спостерігайте, як кожна рослина реагує на “ліки”.

2. Знижує активність надокучливих попелиць

Попелиць, цих дрібних тваринок, ніхто не хоче бачити у своєму садку. Попелиці пожирають тендітні стебла тварин, і впродовж цього вони виділяють липкий секрет, що приваблює мурах та сприяє розмноженню грибка. Останній впливає на фотосинтез, що згубно для рослини. Нові стебла деформуються і рослинка втрачає свою силу. А сода якраз відганяє попелиць від улюблених рослин.

3. Відлякує мурах

Як вже йшлося вище, харчова сода в поєднанні з милом відлякує попелиць та уберігає їх від поширення грибка. Та якщо додати до неї ще і вісозу (Visoça – суміш води, сульфату цинку, міді й магнію, гідроксид кальцію та борної кислоти) чи суміш бордо (bordeaux – вода, сульфат міді й гідроксид кальцію) – мурахи втечуть від нас назавжди. Напевне, їм набридне вештатися по вашому саду і шукати сліди продуктів життєдіяльності попелиць, що вони дуже полюбляють.

4. Сода пригодиться для оцінки якості ґрунту

Фахівці скажуть, що здоровий ґрунт — це земля, яка не надто окислена і не дуже лужна, в якій більш нейтральний рівень pH, та і рослини на ній ростуть більші і здоровіші.

Щоб перевірити, який тип ґрунту переважає у вашому садку, зробіть ось що:

  • Візьміть червоноголову капусту, поріжте її та залийте кип’яченою дистильованою водою.
  • Потримайте 10 хвилин, воду відтисніть. Вона – pH-нейтральна.
  • Розлийте воду у дві окремі склянки. До однієї додайте оцет (вода стане брудно-рожевою через кислотність), а в іншу — харчову соду (водичка стане блакитною або зеленою через лужність). Такі собі “контрольні” кольори.
  • До кожного контейнера додайте по 2 столові ложки води з капусти. Зачекайте 30 хвилин.

Якщо вода стане рожевою — земля окислена, зелена або блакитна — лужна. А якщо залишиться фіолетовою — у вас прекрасний ґрунт.

5. Стане найкращим компостом

Вам вже відомо, що нейтральний pH для рослин найкращий, тож попрацюймо над компостом! Засипте у яму всіма відходами з кухні: обрізки від овочів, фруктів тощо, забезпечте гарне провітрювання.

А ви знаєте інші застосування харчової соди в садівництві? Розкажіть про них і нам.

За матеріалами