5 токсичних батьківських фраз, які шкодять кожній дівчинці

Виховання дітей — безсумнівно, одна із найбільш суперечливих тем у нашому суспільстві. Те можна, а це не треба, так варто зробити, а так геть не годиться. До питання гендерного виховання сьогодні ставляться з великою обережністю, і десь критикують та піддають сумніву традиційне: якщо ти хлопчик — маєш бути сильним і мамонти мають тебе боятися, а якщо ти дівчинка — хазяйнуй вдома та рота не розтуляй.

Тутка вивчив праці сучасних педагогів і психологів та з’ясував, де ми припускаємося помилок у вихованні донечок. Сьогодні розповімо, яких саме та навчимося їх більше не робити.

5. Дівчинка має бути охайною, бо ніколи не вийде заміж

Найперше в дівчатках ми змалку виховуємо що? Правильно — охайність: сукеночка має бути чистенька, зачіска ідеальна, вдома все має виблискувати, і так далі. Та не забувайте, що прагнення до чистоти треба культивувати і у хлопчиків також. Дитина, яка змалку все вчиться тягнути на собі, і в дорослому житті всі обов’язки перебиратиме на себе.

А це не так добре, як здається — там і до емоційного та фізичного вигоряння недалеко. Психологи дослідили: на хатні справи, приготування їжі та турботу про дітей чоловіки витрачають лише 6 годин на тиждень, а жінки — аж 16! І наполягають: домашні обов’язки — універсальні, їх можуть виконувати як чоловіки, так і жінки. Тож, панянки, дозволяйте своїм обранцям хазяйнувати на кухні, а самі сміливо опановуйте дрель!

4. Дівчатка не стрибають по парканах і не лазять по деревах

А скільки такого дівчаткам у дитинстві забороняли! Всю цікавість та запал обрубували при корені! “Бо ти не хлопчик!”, — аргументувала своє вето мама чи бабуся. Так, безумовно, хлопчики, а далі чоловіки, фізично значно витриваліші, у них більша м’язова маса, та й інша будова самих м’язів. Вчені ж наголошують: немає нічого поганого в тому, щоб дівчинка спробувала своїх сил у “чоловічих” видах спорту (футболі, баскетболі) чи інших видах активної діяльності. Так маленька вб’є одним махом двох зайців: “Я і красива, і он яка сильна!”

3. В дівчат “особливий” склад розуму, тому їм не варто втручатися в чоловічі справи

Ви досі в це вірите? Що жінка не має здібностей та можливостей стати видатним математиком/програмістом/інженером? Гадаємо, не варто перераховувати сонми талановитих і геніальних жінок, які опанували технічні професії. Та навіть науковці визнали, що мозок чоловіків не має переваг перед своїм “жіночим” побратимом, тому в навчанні всі рівні. От лише батькам і вчителям треба до цієї рівності заохочувати.

Науковці стверджують, що від 7 років, а саме з молодшого шкільного віку, дівчатка починають сумніватися у своїх силах і недооцінювати себе. Та й від хлопчиків чомусь завжди очікують більшого. На нашу думку, таке ставлення треба негайно змінювати й вселити в кожну дитину відчуття неповторності та любові до навчання.

2. Найбільший плюс жінок — зовнішність

Ще раз справджується світова “мудрість”, що дівчатка мають бути красиві, добрі, ніжні, а хлопчики — сильні та мужні. Так прекрасне половина людства і живе з відчуттям, що бути красивою — її найперший обов’язок. Та навіть при прийомі на роботу менеджери звертають увагу насамперед на зовнішність здобувачки, а потім на її професійні риси. Чому ж до чоловіків застосовують інші критерії?

Світ сьогодні бореться проти такої несправедливості: в Німеччині заборонили рекламу “тато — розумний, мама — красива”, а виробник ляльок Barbie розробив нові моделі своїх красунь. Так світ побачила Барбі-пожежник і Барбі-суддя.

1. Дівчатка не б’ються та завжди слухаються дорослих

І нашу жіночу половину редакції виховували так само: “сказати щось проти слова дорослих — смертний гріх”, “чоловік — всьому голова, сиди, терпи і мовчи”.

Знайоме? А отак зручно було виховати покірну ягничку, яка навіть кривднику рота не має права розтулити, так легше маніпулювати людиною. А думаєте, чому у світі саме жінки стають жертвами фізичного й психологічного насилля, а останнє гірше за перше! Бо “мами треба слухати!”

Чи не краще навчити дитину відстоювати свою думку, позицію, вміти себе захистити, і донести їй, що так правильно, що вона, за Конвенцією про права дитина, має на це право. А в дорослому віці й поготів.
Завершимо сумною статистикою: домашнє насилля стало навіть нормою. В Туреччині воно зросло до показника 42%, а в Індії — 72%. То чи варто вчити доньок “терпіти” і зносити знущання? Питання риторичне.

Що скажете, погоджуєтесь з такими твердженнями? Цікава ваша думка у коментарях.