in ,

5 ввічливих слів, які знижують вашу важливість

Всіх нас в дитинстві вчили «чарівних слів»: спасибі, вибачте, будь ласка… Але якщо ви вживаєте їх занадто часто, невпопад, з пієтетом до співрозмовника і зневагою до самого себе, ці слова перестають бути просто вираженням ввічливості. Вони стають вашими ворогами.

Причина цього не обов’язково криється в низькій самооцінці. Закоренілі шаблони спілкування теж можуть зіграти свою роль. Людина, сама того не помічаючи, зловживає ввічливими словами й тим самим нехтує своєю особистістю. Так вона не отримує бажаного визнання і поваги. Отже, 5 найпоширеніших слів і виразів в спілкуванні, які знижують особисту важливість:

1. «Можна»

Слова «можна» або «не можна» відсилають нас до дитинства, коли ми питали дозволу і залежали від вердикту дорослого. Це від самого початку нерівна позиція. У дорослому житті звернення до когось зі словом «можна» дуже поширене і передбачає лише якесь прохання.

Згадайте, наприклад, як ви просите у офіціанта меню в ресторані. Більшість каже: «Можна мені меню?» Уявіть, як виглядає така людина? Посередньо і безлико.

Замініть на відповідне для конкретної ситуації і вийде: «Принесіть мені меню». Додайте спокійну інтонацію, і ось уже перед нами впевнена в собі людина, яка знає, чого хоче від життя.

2. «Спасибі»

Деякі люди слово «спасибі» можуть вимовити незліченну кількість разів протягом двохвилинної розмови. Причина може бути в невмінні завершувати розмову, у звичці постійно казати «спасибі», в незручній ситуації. У будь-якому випадку це невпевнена поведінка, яке зчитується іншими людьми.

Уявіть, що ви принесли звіт директора, він зробив в ньому позначки і наказав вам переробити його. І ви відповідаєте: «Так, я припустився помилки, вибачте, спасибі за виправлення, я перероблю, вибачте». Це виглядає жалюгідно й непереконливо. Навряд чи вашу кандидатуру матимуть на увазі на вищу посаду.

Чи не краще змінити фразу і вимовити з почуттям власної гідності: «Я все зрозумів, виправлю». Всі ми люди і маємо право на помилки. Не варто через них себе надмірно критикувати і виправдовуватися перед іншими. Це знижує нашу цінність.

3. «Я вам не заважаю?»

Найчастіше так кажуть навмисно, коли хочуть висловити особливу шану до того, кому це повідомлення адресується. Применшувати свою особисту важливість не найкращий спосіб добитися бажаного ефекту. Люди набагато більше цінують повагу з боку рівних собі.

Наприклад, керівник вас викликав, і ви через деякий час зайшли до нього. Навіщо казати: «Я вам не заважатиму?» або «Я вас не відволікаю»? Ваші справи і ваш час не менш важливі, ніж справи вашого керівника. Замініть це фразою «Я увійду?». Від неї віє енергією і зібраністю.

4. «Не могли б ви…»

Частка «не» – найбільш зловісна в нашій мові. Ви відразу пропонуєте людині готове рішення у вигляді відмови. Підтекст такий: «Я знаю, що ти відмовиш, і я в твоїх руках». І якщо людина відповість згодою на ваше прохання, це буде виглядати швидше як послуга.

Замініть цю фразу на ствердну і позбудьтеся від частки «не»: «Могли б ви…?». Тут очевидна рівна позиція та стійка віра в результат.

5. «Мені дуже сподобалося»

Фраза сама по собі приємна. Вона наповнена щирістю і прекрасно підходить для дружнього і близького спілкування. Але якщо ви хочете зробити акцент на своїй думці, то краще використовувати цю фразу з обережністю.

За матеріалами

Сподобалось?

17 points
Upvote Downvote

13 цікавих (і дивних) ситуацій, через які мучиться вагітна жінка

5 способів застосування харчової соди у садівництві