6 років мук від алергії виявилися стоматологічною проблемою

Наш організм настільки дивовижний організм, що в ньому кожна система органів та тканин працює налагоджено й організовано. Будь-яке відхилення від роботи однієї частини неминуче відіб’ється на іншій: біль у спині розкаже про нервове перенапруження, герпес сигналізує слабкий імунітет, а нежить може вимагати візиту до стоматолога.

Тутка поділиться історією чоловіка, чий нежить зник саме у кріслі зубного лікаря. Заінтригували? А це лиш початок!

Дивна алергія

У мене був нежить. Взагалі по житті я алергік (пилюка, кішки, весна — і я пливу). День-два, і все гаразд.

Але 5 років тому в мене щосуботи був напад. Неважливо, зима чи літо. Після довгих перевірок було знайдене джерело — білизна, яку щойно випрали. Якщо прання припадало на суботу — мені приходив кінець. Вже жартували з дружиною, що в мене алергія на суботу.

Як все почалося

Десь 6 років тому я пішов лікувати зуб. Лікарі називають його “шісткою”, а ми, прості смертні, звемо просто — “передостаннім”.

Зуб був мертвим, вирішили поставити коронку. Вийняли нерв, і через тиждень попросили прийти на заміри для коронки.

Але я просто злегковажив, до лікаря не пішов, і там так і залишилася велика відкрита ділянка майже пролікованого зуба.

Стоматолог став ЛОРом

З’явилися вільні гроші, і я вирішив пролікувати щелепу. До «безкоштовних» стоматологів мені було страшно йти, тому зупинився на приватній клініці.

Після першого огляду терапевт, побачивши ту багатостраждальну “шістку”, дає мені дуже дивне запитання: “А вас нежить не турбує?” І я, далека від анатомії людина, сам не вірю тому, що чують мої вуха.

Задні зуби (моляри), особливо у високих людей, часто пов’язані з гайморовою пазухою.

Пазухи ці у звичайний час стерильні й починають виділяти захисний слиз (тобто шмарклі), якщо до них потрапляють інші речовини (бактерії та інші гидоти).

У моєму випадку недолікований зуб зруйнувався глибоко всередині та почав «накачувати» пазуху всілякими бактеріями. Пазуха запалилася і, у свою чергу, почала особливо гостро реагувати на подразники. У моєму випадку каталізатором був пральний порошок.

Чарівне зцілення

Завершу історію хепі-ендом: зуб вирвали, ясна зажили, два місяці я взагалі не маю алергії! Ні на що! Я так класно почуваюся після нежиті.

Інтернет про такий зв’язок нічого мені не розповів, що неабияк мене здивувало.

Що скажете, чи здивувала ця історія вас?

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close
Close