6 секретів довголіття від японців

За статистикою, японці живуть довше, ніж інші люди на світі (поступаючись лиш жителям Монако). Середня тривалість життя в Японії становить 85,3 роки! До прикладу, американці живуть до 80.

Ми в Тутка дуже хочемо вивчити секрети довголіття і поділитися ними з вами. Беріть до рук записники — японці мають чим з нами поділитися.

Традиційне японське харчування — здорове й збалансоване

Типова японська їжа містить багато злакових і овочів, тоді як американська та західноєвропейська — червоного м’яса. В червоному м’ясі, на відміну від риби, міститься значно більше холестерину, який провокує розвиток серцевих захворювань, інфарктів тощо.

А ще японці не споживають багато молочної продукції (джерела насичених жирів), що призводять до розвитку хвороб серця, Альцгеймера, діабету; японці п’ють багато зеленого чаю, а не кави (зелений чай багатий антиоксидантами) і кладуть собі менші порції їжі.

Традиційно проводять багато часу в сімейному колі

Піклуватися про старше покоління й допомагати по господарству — незмінні японські традиції. В одному будинку може проживати два покоління осіб. Знаходитися в колі сім’ї — це спосіб завжди перебувати в гарному настрої, відчувати приплив сил та енергії, відчувати радість життя.

Ікіґай: причина прокидатися щоранку

Ікіґай дослівно перекладається “наснага до життя”, мета, для чого ти на світі живеш. Ікіґай сьогодні невпинно завойовує нових прихильників у світі. Японський психолог Мічіко Кумано описує його як присвячення себе речам, які ти любиш, відчуваючи при цьому задоволення й внутрішнє умиротворення.

Дослідження Тохокуйського університету зазначають, що люди, які практикують ікіґай, живуть щасливіше й у них значно знижується ризик розвитку хвороб серця.

Японці можуть навчити нас чистоти

Хто не бачив відео в Інтернеті, де завзяті школярі миють свою школу? Японці прославилися як “найчистіша” нація світу, а чистота, ні для кого не секрет, веде до здорового життя.

Звісно, нам дико бачити постійне миття рук чи приймання душу, проте гігієна справді може вберегти від хвороб (особливо якщо ти вже в літах).

Проти переїдання японці мають систему “гара-гачі-бу”

“Гара-гачі-бу” перекладається як “їж, доки на 8/10 ти не будеш ситий”, про яке навчав ще Конфуцій. Бредлі та Ґреґ Вілкокси й Макото Сузукі, автори програми Окінава “Як довгожителі продовжують тривалість свого життя. І ви так само зможете” певні, що саме через зменшення споживання калорій змінюється якість життя.

Японці багато ходять пішки

Японці не лиш їдять здорову їжу, вони ще й багато рухаються. Жителі міст, особливо старше покоління, ходять пішки, катаються на велосипедах та їздять на поїздах на роботу (а не на автівках). Авто не такі популярні, а на поїзди можна сісти де завгодно (система поїздів Японії розвинена на високому рівні).

А у вашій сім’ї побутують традиції, успадковані від інших народів? Поділіться з нами своїми розповідями.

За матеріалами