6 швидких способів полегшити біль в спині через сидячу роботу

Близько 80% дорослих людей відчувають біль в спині впродовж дня. Статистика насторожує. Це найпоширеніша причина пропуску роботи. Медикаменти допомагають, але краще убезпечити себе від їх побічних ефектів.

В Тутка автори часто випробують на собі всілякі способи уникнення болю в спині. Сьогодні ми хочемо поділитися деякими з них із вами.

1. Згинання хребта за допомогою стільця, опустившись на коліна чи “по-собачому”

Згинання хребта допоможе витягнути спину і знизити напруження в м’язах. Але ви можете вдосконалити цю вправу, використавши стілець. Це особливо приємно після важкого робочого дня, коли не залишається сил, щоб зайнятися йогою або зробити розтягнення.

 • Вам потрібна лише м’яка подушка на стільці або табуреті. Вклякніть на коліна, тулубом обіпріться об сидіння стільця. Розслабте ціле тіло і дайте хребту витягнутися. Голова має бути опущена донизу.
 • Залишайтеся в цій поз доти, поки не відчуєте розслаблення в м’язах.

2. Використовуйте кінеза тейпи

Це легко й ефективно. Спеціальна стрічка зменшує тиск і біль, забезпечує підтримку, покращує циркуляцію крові та лімфи, що допомагає зняти больові відчуття. Наклеєна на тіло, вона дбайливо піднімає шкіру. Вважається, що це допомагає створити маленький простір між шкірою і тканинами під нею. Дуже часто полегшення відчувається відразу.

Як наклеїти:

 1. Спочатку помийте і висушіть проблемну зону.
 2. Відріжте пластир потрібної довжини. Надірвіть паперову підкладку по центру і звільніть половину відрізаної смужки.
 3. При наклеюванні закріпіть один кінець стрічки на шкірі, а потім трохи натягніть її й, відліпивши решту паперової підкладки, прикладіть до спини другу половину. Приклеєний останнім кінець стрічки повинен злегка підтягуватися назад.
 4. Після того, як ви наклеїти стрічку, інтенсивно розітріть смужку протягом декількох секунд. Тепло задіює клейку речовину. Повне приклеювання зазвичай відбувається за 20 хвилин.

Будь ласка, проконсультуйтеся з терапевтом про те, як правильно наклеювати кінезіологічну стрічку.

3. Гарячі камені для лікування і релаксації

Ви можете придбати камені в магазині або знайти на пляжі та розслабляти спину у себе вдома. Єдина умова — вони повинні бути округлої форми. Розміщуючи теплі камені на проблемних ділянках, ви можете звільнитися від напруження в тілі й запустити процес відновлення.

Перед використанням нагрітих каменів обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Як підготувати та використовувати камені:

 1. Нагрійте камені, помістивши їх в гарячу воду. Температура води повинна бути не вищою 54 °C.
 2. Нанесіть на камені трохи масажної олійки.
 3. Повільно порухайте камінням по всій спині (або попросіть близьких допомогти вам), перш ніж покласти на місце. Не кладіть на спину гарячі камені!
 4. Опустіть обличчя донизу. Розкладіть камені по всій довжині хребта і розслабтеся. Тепло від каменів почне діяти на хребет через 3-4 хвилини.
 5. Заберіть каміння, коли вони почнуть остигати (приблизно через 20 хвилин).

4. Перцевий пластир: метод, перевірений часом

Нове — це добре забуте старе. З новими технологіями ми майже забули про перевірені засоби, які завжди допомагали. Перцевий пластир використовується для розігрівання певної ділянки тіла — головне переконатися, що ви наносите його на неушкоджену шкіру. Пластир застосовують при болю в спині, запаленні нервів й жорсткості м’язів.

Як його використовувати:

 1. Перед використанням ознайомтесь з інструкцією.
 2. Щоб нанести перцевий пластир, зніміть захисний шар і наклейте засіб на уражену ділянку. Міцно натисніть на пластир.
 3. Тримайте його, поки не припиниться печіння.
 4. Зніміть пластир і наклеюйте нові 1-2 рази на день при необхідності.
 5. Мийте руки з водою і милом відразу ж після наклеювання пластиру.

5. Використовуйте точки акупунктури

Масаж акупунктурних точок дуже корисний при болях в спині. Він не викликає жодних побічних ефектів, на відміну від ліків. Ви можете використовувати цей метод в повсякденному житті. Акупунктура — це стародавня китайська фізіотерапія. З кожним днем вона стає більш популярною, адже це добре вивчений спосіб впоратися з болем у спині. Її дія полягає в стимуляції нервової системи та виділення хімічних елементів для боротьби з болем.

Деякі точки, які можуть вгамувати біль у спині, знаходяться на задній стороні колін, в нижній частині спини, на стопах, стегнах і на животі.

Як натискати на точки:

 • Натисніть на точки великим пальцем і утримуйте кілька хвилин.
 • Повільно відпустіть.

6. Мануальна терапія при болю в попереку

Мануальна терапія або хіропрактика, також може стати гарною альтернативою традиційній медицині. Вона буває ефективною при болях у спині. Спочатку мануальний терапевт виявляє проблему, промацуючи хребет, а потім усуває її за допомогою рук. За деякими оцінками, фахівці з хіропрактики в Америці лікують понад 35 млн осіб щорічно!

Але перш ніж братися до такої терапії, проконсультуйтеся з лікарем, щоб не нашкодити своєму хребту!

Бонус: Флоатінг може оновити вашу спину і ціле тіло

Ця процедура може бути дуже ефективною. Лікування полягає у використанні особливої комбінації магнію, води та температури повітря всередині камери. Флоат-терапія також може охоплювати розслаблювальні візуальні та аудіоелементи.

Деякі дослідження підтвердили, що терапія дуже ефективна при стресі та хронічному болю.

Як проходить процедура:

 1. Ви заходите оголеними в камеру сенсорної депривації. Під час терапії двері в камеру зачинені й ви повністю ізольовані від зовнішніх подразників: ви нічого не чуєте, не бачите і не відчуваєте гравітації.
 2. Ви немов літаєте в невагомості, в тиші й темряві. Так мозок впадає в стан глибокого розслаблення.

У вас є свої методи боротьби з болем в спині? Обов’язково поділіться ними з усіма!

За матеріалами