6 жахливих причин одружитися. І 5 – чудових

Не припускайтеся помилки!

Колись вважалося, що шлюб — це неминучість.

До тридцяти років ви зобов’язані вже були мати дітей, ніби це була звична й нормальна річ.

Але життя непередбачуване. Неможливо розпланувати все наперед і одержати те, чого хочеш, тоді коли хочеш. Більш того, щастя зовсім не обов’язково пов’язувати зі шлюбними узами.

Любов — це важко. Це постійне та свідоме прагнення бути з іншою людиною. І шлюб повинен бути тим самим.

Тому завжди запитуйте себе: чому я хочу одружитися/вийти заміж? Чому не хочу?

Ось 6 невідповідних причин для шлюбу

1. Ви боїтеся самотності.

Дуже багато людей знаходяться в токсичних або посередніх стосунках зі страху перед самотністю.

Так, самотність — це страшно. Але знаєте, що ще страшніше? Вийти заміж за людину, яка стане для вас страшним кошмаром.

Нікому не хочеться старіти поодинці. Але це не повинно бути єдиною причиною укладення шлюбу.

2. Ви хочете розв’язати проблеми у стосунках.

Якщо у вас виникли проблеми у стосунках, їх шлюб не виправить.

Але чомусь люди думають інакше. Вони думають, що варто розписатися, як всі сварки кануть в Лету, а любов заграє новими барвами.

На жаль, справи абсолютно інші. Шлюб лише посилить загострені протиріччя. Ви залишитеся тими ж. І жодна магія медового місяця не має снаги розвіяти злі чари.

Запам’ятайте: весілля — це лише один день. А шлюб — на все життя.

3. Ви хочете цим щось довести.

Суспільство нав’язує нам певну картину щасливого життя: сім’я, діти, затишний будиночок. У підсумку ми часто ставимо знак рівності між шлюбом і дорослішанням. Не дивно, що багато людей одружуються, тільки щоб відчути себе успішними.

Хтось намагається таким чином довести свою дорослість. Хтось хоче показати колишньому коханню, що впорається без нього. Хтось прагне продемонструвати іншим людям своє щастя. А хтось просто мріє про гарне весілля.

Не треба нікому нічого доводити, особливо собі. Якщо ви не відчуваєте себе дорослими або щасливими — отже цього немає. Все просто.

Шлюб нічого не змінить в цьому плані.

4. Ви хочете, щоб про вас хтось дбав (і навпаки).

Так, шлюб — це турбота. Це злагода та любов. Це партнерські стосунки.

Але якщо для вас це лише привід перекласти на когось відповідальність за своє життя, то це не шлюб, а експлуатація. Співзалежність — очевидна ознака токсичних стосунків.

Тільки повністю самостійна людина може створювати здорові стосунки. Залежність ніколи не принесе щастя ні вам, ні вашому партнерові.

5. Ви намагаєтеся заповнити порожнечу.

У всіх є деякі травми з минулого. І ці травми впливають на кожне наше рішення.

Особливо важко буває подолати дитячі травми. Багато жертв віддаються фантазіям про щасливе сімейне життя, щоб компенсувати насильство та байдужість, яких вони натерпілися в дитинстві.

Інші одружуються тільки тому, що не бачать жодних перспектив у житті.

На жаль, шлюб через ці причини не подарує звільнення. Неможливо вибудувати життя навколо старих образ. Не залікувавши свої рани, ви не зможете створити міцний фундамент спільного життя.

6. На вас тиснуть обставини.

Ще одна типова причина шлюбу — ви не готові, але від вас цього вимагають обставини.

Ви старієте. Ви хочете дітей. Всі друзі вже одружилися.

Це нормально: ви не хочете залишатися позаду.

Але врахуйте, що для щасливого життя не обов’язково одружитися. Це лише тиск традицій, який не має нічого спільного з дійсністю.

Попри те, що багато людей нещасливі в шлюбі, суспільство цінує заміжніх і одружених вище, ніж одинаків. Навколишні люди завжди схвалюють наші зусилля зі створенню стосунків — навіть якщо нам добре на самоті.

Не слухайте їх. Подумайте: так чи вам потрібно бути з кимось? Можливо, ви і так добре почуваєтесь? Отже, якщо всі вищезгадані причини — це не ваш випадок, вас можна привітати!

Ось 5 причин, за якими варто вийти заміж або одружуватися

1. Ви обидвоє — повноцінні особистості.

Шлюб не означає відмову від індивідуальності. По-справжньому міцні стосунки — це зв’язок двох повноцінних людей, які доповнюють одне одного.

2. Ви повністю одне одному довіряєте.

Банально, але факт: довіра — найважливіша основа всіх стосунків. Довіру дуже важко вибудувати і майже неможливо повернути. Тільки на довірі можна будувати довготривалі близькі стосунки.

3. Ви вмієте миритися.

Конфлікти неминучі. Навіть найближчі люди іноді сваряться. Уміння здоровим і розумним чином вирішувати суперечність — це те, на що варто звернути увагу.

4. Ви досить добре одне одного знаєте.

Тільки провівши з людиною досить часу, ви зможете зрозуміти її по-справжньому. Час — поняття суб’єктивне, і у кожного цей період має свою тривалість. Але в жодному разі не вступайте в шлюб з людиною, з якою ви знайомі недавно і поверхнево.

5. Ви вільно висловлюєте свою любов.

Психологи, які вивчали стосунки, вивели «чарівний коефіцієнт» 5:1, що гарантує збереження шлюбу. Це означає, що на кожну негативну взаємодію під час конфлікту має припадати 5 позитивних взаємодій в решту часу.

Це не означає, що треба постійно сюсюкатися і обніматися. Але регулярні прояви любові, загальне почуття гумору, фізична та емоційна близькість — обов’язкові умови для міцних стосунків.

А які причини назвали б ви?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами