7 чудових новин для тих, хто панічно боїться захворіти на рак

Мабуть, не буде перебільшенням сказати, що рак лякає більше від інших хвороб. Люди сприймають онкологію як смертний вирок, а часте згадування в ЗМІ теми раку підігріває зростаючу в суспільстві канцерофобію. Зараз багато людей мучиться від страху захворіти на рак і часто «знаходять» симптоми хвороби, навіть відчуваючи легке нездужання.

У Тутка теж стикалися з онкофобією. Але ми вважаємо, що від страхів треба якомога швидше звільнятися, тому підготували для вас 7 підбадьорливих фактів про найстрашнішу хворобу на світі.

Цікаве
Loading...

1. Якщо з родимки росте волосся — це не меланома

Багато людей, які мають родимки, бояться меланоми. Для них є гарна новина: якщо з родимки росте волосся, то вона доброякісна. Річ у тім, що якщо волосина змогла вирости, то структура шкіри не змінена. При злоякісному утворенні на шкірі канали, крізь які проростають волосинки, утворюватися не можуть.

Однак якщо на місці родимки волосся росло, а потім раптом перестало, то це не обов’язково пов’язане з онкологією. Але з візитом до лікаря краще не зволікати.

2. Доброякісні новоутворення в більшості випадків залишаються такими

Практично всі доброякісні утворення не переходять в злоякісні — за рідкісним винятком, зокрема, поліпів кишківника (їх краще видалити, тому що вони можуть переродитися в рак). А ось багато новоутворень в грудях, наприклад фіброаденом, не стають злоякісними, як і кісти яєчника і міома матки.

3. Якщо у вас з’явилася болюча ґулька — це не рак

Більшість злоякісних пухлин не болить, тому якщо у вас на шкірі або під шкірою з’явилася хвороблива на дотик ґулька, це, вірогідно, не рак. Але це може бути й небезпечна інфекція, яку необхідно лікувати, тому варто обов’язково звернутися до лікаря.

4. Симптоми, які тривають роками, навряд чи можуть бути раком

Якщо ви роками кашляєте, мучитеся від головного болю або здуттям живота — це НЕ онкологія. Якби це був рак, він би давно вбив вас. Однак це може бути інше, нехай менш небезпечне, але неприємне захворювання, тому все ж зверніться до лікаря.

5. Симптоми, які з’являються і зникають, запевнять про те, що захворювання не онкологічне

Ґулька, яка з’явилася, а потім зникла, висипання, яке пройшло через тиждень, або виділення, які раптово зникли, — це не рак. Онкологія має на увазі симптоми, які посилюються з часом. Виняток — рак кишківника: він викликає діарею з кров’ю, яка може зникати й з’являтися.

6. Рак молодшає — це міф

Здається, що молодих пацієнтів з діагнозом «рак» стало більше, але це не так. У США середній вік хворого на рак складає 66 років, причому на частку людей, молодших, ніж 20 років, припадає близько 1% всіх діагнозів, а найбільше схильні до підступної хвороби люди у віці від 55 років — на них припадає трохи менш як 80% випадків онкології. Просто зараз ми почали отримувати більше інформації про онкохворих завдяки ЗМІ, соцмережам і благодійним фондам.

7. 30-50% онкозахворювань можна попередити

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 30-50% випадкам раку можна запобігти, лише змінивши спосіб життя на більш здоровий. Ось кілька суттєвих порад, як захиститися від онкології:

 • Не паліть.
 • Не дозволяйте іншим палити у вас вдома і на робочому місці.
 • Контролюйте свою вагу.
 • Більше рухайтеся, уникайте сидячого способу життя.
 • Їжте багато цільнозернових продуктів, овочів і фруктів. Обмежте вживання висококалорійних продуктів, солодких напоїв, червоного м’яса і продуктів з високим вмістом солі.
 • Відмовтеся від алкоголю або хоча б обмежте його вживання.
 • Уникайте великої кількості сонця і соляріїв.
 • Намагайтеся не контактувати з канцерогенами на роботі, дотримуйтесь інструкцій з охорони здоров’я і техніки безпеки.
 • Перевірте радіаційний фон будинку.
 • Робіть щеплення своїм дітям.

Для жінок:

 • Годуйте своє немовля грудьми.
 • Обмежте використання замісної гормональної терапії.

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close