7 міфів про вживання алкоголю, через які ви прокидаєтеся зі страшним похміллям

Як часто ви шкодували про ті вчинки, які зробили? Мабуть, кожен з нас хоча б раз відчував це на ранок після алкогольної вечірки, коли похмілля змушувало забути про весело проведений час. Після першого сумного досвіду хтось назавжди зарікався пити, інші встановлюють собі певну норму, а треті шукають способів боротьби з похміллям. А їх людство винайшло безліч.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка вирішив перевірити поширені методи боротьби з похміллям з наукової точки зору, щоб розвінчати міфи і з’ясувати, які способи насправді допоможуть зробити ранок добрим після бурхливого свята.

Міф № 1: Потрібно запивати алкоголь водою

У поганому самопочутті, що проявляється у людей на ранок після бурхливої вечірки, вчені звинувачують ацетальдегід – токсичний продукт переробки алкоголю в печінці. Випита заздалегідь вода ніяк не вплине на процес його утворення, а отже, ви будете відчувати похмілля, поки канцероген не виведеться з організму.

Переробка та утилізація алкоголю з організму супроводжуються великою втратою рідини в організмі. Тому прибережіть до моменту свого пробудження соки і воду, щоб усунути зневоднення.

Міф № 2: Існує певна середня норма, якої потрібно дотримуватися

Для кожної людини існує свій поріг витримування алкоголю, перевищення якого неодмінно призводить її до похмілля. Згідно з дослідженнями, це обумовлено генетично – ось чому ваш друг може випити половину бару і зі свіжою головою піти вранці на роботу, а ви навіть після кількох келихів пива весь наступний день проведете з головним болем і відчуттям нудоти.

  • Крім генетики, на швидкість засвоєння і переробки спиртного впливає маса тіла: чим вона нижча, тим швидше настає сп’яніння. Розроблено спеціальні таблиці, які допоможуть зорієнтуватися, скільки порцій алкоголю можна випити при певній масі тіла без наслідків. Однак варто враховувати, що це досить умовні величини і що реакція організму на дози випитого завжди індивідуальна.

Міф № 3: Якщо добре закушувати, похмілля не буде

Ситна їжа сповільнить засвоєння алкоголю і допоможе довше не сп’яніти, але не врятує вас від поганого самопочуття вранці.

  • А ось гарний сніданок поповнить баланс поживних речовин в організмі і відновить рівень цукру в крові, що сприятливо позначиться на самопочутті. Якщо ж на ранок вас нудить від усього, а тим більше від одного виду їжі, змусьте себе випити трохи курячого бульйону, і результат не змусить себе чекати.

Міф № 4: Головне не знижувати градус

Порядок вживання напоїв практично не впливає на результат. Звичайно, якщо ви зап’єте горілку пивом, вуглекислий газ в його складі прискорить сп’яніння. Але і підвищення градуса не врятує вас від похмілля, якщо пити без міри. Тут важливі не стільки послідовність або принцип «не змішувати», скільки кількість випитого і сам вид напою.

  • Дослідники виявили вплив кольору алкоголю на інтенсивність похмілля. У темних напоях більше конгенерів – речовин, які поглиблюють токсичний ефект спирту. Тому з темним пивом, коньяком і бурбоном потрібно бути особливо обережними.

Міф № 5: Найкращі ліки від похмілля – випити з ранку

Нова порція спиртного діє як анальгетик – притуплює больовий синдром, і коли похмелитися, то здається, що проблема вирішена. Однак це лише короткочасний ефект: незабаром погане самопочуття повернеться, а ослабленому організму доведеться переробляти нову порцію алкоголю на додачу до вчорашньої.

  • Вранці краще приготувати традиційну китайську настоянку з мандарину, кореня імбиру і коричневого цукру. Поєднання цих інгредієнтів допомагає швидше оговтатися при похміллі.

Міф № 6: Ложка масла перед випивкою врятує ваш ранок

Існує думка, що шматочок вершкового масла або ложка рослинної олії, спожита до вживання алкоголю, обволікують шлунок і перешкоджають всмоктуванню алкоголю, а отже, здатні уберегти від похмілля. Ще в 2005 році група вчених провела велике дослідження на цю тему і прийшла до висновку, що масло, як й інші продукти, ніяк не перешкоджає фактичному засвоєнню алкоголю. У шлунку відбувається перетравлення лише 20% речовин, що надходять до організму, а решта переробляє кишківник.

  • Вершкове масло краще з’їсти зранку, намастивши його на бутерброд. Такий сніданок допоможе заповнити витрачені організмом жири і вуглеводи, що додасть бадьорості.

Міф № 7: Прийом знеболювальних перед сном вбереже від похмілля

Дія таблеток проти болю триває не більше 4-6 годин. А їх прийом на ніч не тільки не врятує вас зранку, але і стане додатковим ударом для організму, якому, крім утилізації алкоголю, доведеться ще й справлятися з побічними ефектами препаратів.

Незважаючи на те, що ефект похмілля довгі роки цікавить як вчених, так і «народних дослідників», людству досі не вдалося точно визначити механізм його виникнення і знайти дієвий метод боротьби з ним. Тому, як би банально це не звучало, найнадійніший спосіб уникнути похмілля – це утриматися від вживання алкоголю.

Переклад Тутка за матеріалами