7 обставин, які зруйнують стосунки менш аніж за 3 роки

Ви можете бути нестямно закоханими, чудово підходити одне одному за всіма параметрами, але не змогти пережити складний етап і зберегти почуття. Коли романтичний туман розвіюється, навіть найперспективніші пари ризикують «не зійтися характерами» або виявитися «занадто різними». Особливо якщо фундамент стосунків ще недостатньо зміцнів і в будь-який момент може дати тріщину.

Ми в Тутка віримо в справжню любов і тому відібрали 7 головних причин, які найчастіше руйнують стосунки у перші 3 роки.

1. Одноманітність і рутина можуть вбити романтику

Коли цукерково-букетний період проминув, а романтика вивітрилася, як парфуми до кінця робочого дня, партнери починають нудьгувати і дивуються, коли саме все встигло так сильно змінитися.

Своєю чергою, психологи рекомендують таким парам не впадати у відчай: коли закоханість проходить, це зовсім не означає, що почуття згасли. Навпаки, з цього моменту любов тільки зароджується. В цей період зміцнити зв’язок, як не дивно, може допомогти встановлення дистанції, в рамках якої кожен повинен знайти ту золоту середину, коли ви разом, але при цьому не втрачаєте себе і не розчиняєтеся в побуті.

2. Завищені очікування ризикують розбитися об сувору реальність

Людям, у розумінні яких любов — це медовий місяць довжиною в життя, нелегко будувати довготривалі стосунки. Ще з дитинства багатьом дівчаткам вселяють: «Краще самій, ніж разом з будь-ким», «Чоловік повинен», «Продовжуй пошуки, поки не зустрінеш свого єдиного». Однак всі ці правила і кордони можуть виявитися тим каменем спотикання, що заважає обом партнерам бути щасливими.

Бути самій — нормально, закохуватися в невідповідну людину — теж. В любові не існує інструкцій із застосування, але, згідно з дослідженням, жінка швидше знайде гармонію з неідеальним чоловіком. З ним вона буде менше переживати про недосконалість фігури і її рідко тривожитимуть думки про те, що коханий може знайти когось іще.

3. «Метелики в животі» рано чи пізно зникнуть. І це може стати приводом для розлуки

Пориви пристрасті властиві або парам, які тільки пізнають одне одного, або героям мильних опер. Як виявили психологи, романтична фаза в середньому триває від 6 місяців до 3 років. Тому з мріями про вічну ейфорію від закоханості краще попрощатися.

І собі, експерти стверджують, що у довготривалих стосунків є багато важливих плюсів, які навряд чи можна отримати, вступивши в новий зв’язок. Наприклад, у вас є хтось, хто вже непогано вас знає і кому ви можете довіряти. Зрештою, це реальний шанс створити сім’ю і постаріти разом.

4. Коли в стосунки втручаються родичі, це порушує любовну ідилію

Зайвий емоційний зв’язок з родичами може негативно позначитися на побудові стосунків. Найчастіше батьки важко відпускають улюблених дітей у доросле життя, що викликає справедливу агресію.

Наприклад, якщо ваш партнер має тісний зв’язок з матір’ю, психологи рекомендують в жодному разі не критикувати його. Навпаки, таку людину треба хвалити за кожен гарний вчинок: виніс сміття – «Який ти в мене молодець!», Викликав слюсаря – «Ти справжній чоловік! Що б я без тебе робила?» Зазвичай такі люди дуже образливі й обожнюють, коли їх дії схвалюють.

5. Жорстка критика сприяє тому, що ми закриваємося від коханої людини

Більшість людей болісно реагує на критику. Особливо якщо при цьому використовуються колючі слова і вирази, які б’ють в уже відкриту рану.

Жорстка критика заважає розвитку стосунків, руйнує їх, змушуючи одного з партнерів закритися і затаїти образу. В англійській мові є крилата фраза, яка чітко дає зрозуміти, як потрібно діяти, коли хочеш поділитися своєю думкою, але не зачепити: «Говори те, що маєш на увазі, май на увазі саме те, що промовляєш, але не висловлюй це зі злістю». Це означає, що чесний і відкритий підхід виправданий і ефективний, тільки коли людина не переходить межу спокійної розмови.

6. Страх бути самим собою заважає побудувати довірливі стосунки

Чесність — найкраща «приправа», яка допоможе зберегти любов. І мова тут про чесність не тільки щодо партнера, але і до самого себе. Не намагайтеся здаватися коханому тією людиною, якою ви не є. Адже ніхто не зобов’язаний відповідати чиїмось очікуванням, у всіх буває не той настрій і погані дні.

Найчастіше в стосунках люди «стають навшпиньки» – відмовляються від своїх бажань на користь іншим і зовсім не приймають себе. І найдивніше тут те, що збоку цей ідеальний образ може виглядати зовсім не таким привабливим, як ви думаєте, а, навпаки, нудним і навіть відразливим.

7. Емоційне вигоряння одного з партнерів часто призводить до розлуки

Людина може розірвати стосунки, якщо на неї звалили весь 100%-й тягар відповідальності за спілкування, підтримку й емоційну стимуляцію. У кожного має бути особистий простір, який дозволить НЕ перегоріти і продовжувати одержувати задоволення від часу, проведеного разом.

Замість того, щоб покладатися на те, що партнер впорається з усіма обов’язками, розділіть ці ролі між друзями, колегами, родичами. Цей спосіб, як вважають фахівці, дозволить зняти навантаження зі стосунків і навчить більше цінувати спілкування з коханою людиною.

А на вашу думку, що може зруйнувати стосунки в перші 3 роки?

За матеріалами