in , ,

7 ознак заниженої самооцінки

Низька самооцінка не повинна бути в житті жодної людини. Вона не тільки заважає насолоджуватися життям, але й, на думку спеціалістів, вражає психічне здоров’я та призводить до тривожності й депресії.

Багато людей від неї страждають, і Тутка публікує статтю: як розпізнати її у своєму житті.

1. Ви не приймаєте компліментів

Скромність — гарна риса, та в розумних кількостях. Якщо ви поводитеся надто скромно, це може свідчити про те, що ви в себе не вірите. Розрізняйте моменти, коли варто не виділятися, а коли прийняти подяку за виконану роботу.

До того ж науковці нещодавно довели, шо гордість — риса спадкова. Предки потребували похвали від членів одного племені, щоб мати стимул рухатися вперед.

2. Вважаєте себе звичайною людиною

Типова помилка людини, яка себе недооцінює — вважати, що вона не варта похвали. Вона думає, що ні до чого нездатна, заперечує свої старання і працю.

3. Думаєте, що інші люди помічають тільки ваші хиби та сміються з них

Людина з низькою самооцінкою дуже себе критикує, свої вади любить поставити там, де їх немає. Така особа буде вважати, що люди помічають тільки її недосконалості та сміються з неї. Навіть якщо це абсолютно не так.

4. Посилається на думки іншої людини

Найпевніший знак заниженої самооцінки — висловлювати чужу точку зору. Звісно, набагато краще цитувати авторитетніших людей (на вашу думку), ваша ж точка зору — не суттєва.

5. Ви ніколи не “тішите” себе

Людина, яка невпевнена в собі, рідко щось робить, щоб зробити собі приємне. Вона радше вигадає тисячі причин, щоб цього не зробити, аніж зробити себе трішечки щасливішими. Натомість побороти занижену самооцінку — це робити саме те, що любиш і хочеш.

6. Порівнюєте себе з іншими, вважаючи себе нижчими за них

Якщо вас щохвилини терзають думки, що інша людина за вас краща, обов’язково варто попрацювати із самооцінкою. Психологи радять припинити порівнювати себе з іншими людьми — такі порівняння дуже руйнівні, та й не мають реального підґрунтя.

7. Ніколи не пробуєте нові речі, бо боїтеся зазнати невдачі

Людина з низькою самооцінкою дуже боїться зазнати невдачі, тож полюбляє ходити второваними стежками, аніж пробувати щось нове. Ці особи дуже чутливі, промах для них — страшна біда, від чого самооцінка падає ще нижче.

А що, на вашу думку, вказує на занижену самооцінку?

За матеріалами

Сподобалось?

“Викинь все, що не працює”. Автор, на жаль, невідомий, але текст просто БОМБА!

Корисна порада для кожного знаку Зодіаку